Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kis segítséget kérnék: egy...

Kis segítséget kérnék: egy BSc szak mintatanterv alapján tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Ha a mintatantervben egy előfeltétel nélküli tárgy csak a 2. Vagy a 3. Félévben lesz, de én már az első félévben felvenném, akkor ezt elvileg megtehetem? Sokan tesznek így? Köszönönöm!
2013. aug. 15. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Felveheted igen, ez a kreditrendszer egyik előnye.
2013. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valóban nem épül semmire, akkor felveheted. De nem hiába írja azt a félévet a mintatanterv. Hiszen abban általában fel van osztva, hogy kb. minden félévben 30 kredited legyen. És ha te előre teljesítesz, nem biztos, hogy a 3. félévben lesz elég kredit a 30-hoz, amit fel tudsz venni. És ha nem lesz 30 kredited, az meg rontja az átlagot, beleszól rendesen az ösztöndíjba, hogy kapsz-e!
2013. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SZTE-n rangsoros kurzusfelvétel van így későbbi féléves kurzusra csak úgy lehet bekerülni, ha marad rajta hely.
2013. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És félévenként van maximum kreditmennyiség?

2013. aug. 15. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
SZTE-n 45 kredit
2013. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor lehet, bekerülni, ha marad rajta hely, hanem ha több pontot van rajta mint másnak. Szerintem lehet akkor is több pontod, ha nem akkor veszed fel, amikor kell. Ha meg ez egy előadás, azon nem is nagyon szokott létszámkorlát lenni.
2013. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 16. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!