Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyfelvétel - fizika szak?

Tárgyfelvétel - fizika szak?

Figyelt kérdés

Tárgyfelvétellel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Sziasztok!

Első éves fizikás vagyok. Kérdéseim 1:az összes kötelezőt - nyilván - fel kell vennem, igaz? 2:a Neptunon keresztül tenném mindezt, tehát csak az én szakomra adja ki a kötelező /ajánlott tárgyakat? 3: ajánlottak közül mit érdemes felvenni? Csillagász szeretnék lenni. Ha egy mód van rá, leugatós válaszokat nem kérnék, mert számomra ez fontos, nem szórakozásból teszem fel a kérdést.

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 17. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Noha nekem ETR-em van és így nem igazán ismerem a neptun sajátosságait de elmondom nálunk, hogyan történt ez és talán ez segít; Először is vagy a rendszerből (neptun te esetedben) kikeresel egy fizika BSc tantervet, vagy ha ott nincs akkor valószínűleg a TO-d vagy az egyetemed TTK-fizika honlapján lennie kell valahol egynek. No ha ez megvan akkor ott szét szokták szedni, hogy x szemeszterben mit kell tanulni, nem pedig csak kidobják txt-ben mi a kötelező és válassz. Ez ugye számít, hisz elsősként lehet gáz lenne olyat tanulni amihez 3. szemeszterben tanulsz matekot.

No ha ez megvan akkor ki kell keresni a kurzusokat neptunban, valamint felvenni de vigyázva, hogy ne legyenek ütközések. A csillagász szakiránnyal meg most még ne törődj, mert később fogsz szakosodni.

Annyit még kérdeznék, hogy noha nem írtad de egyetemeden nincsenek mentorok, vagy bármilyen segítség ezzel kapcsolatban? Ezt nem egyedül szokták a gólyák megcsinálni, mert ki tudja miféle hibát követ el.

2011. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ugye jól tudom, hogy Mo-on nincs sehol csillagász szakirány?
2011. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm szépen!

2.: Van Mo-on csillagász szakirány (pl. ELTE, SZTE )

2011. szept. 17. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

ELTE-n és SZTE-n is fizika szakon? Ezt nem is tudtam csak kíváncsiságból kérdem. Már BSC-n is van ilyen szakirány?


Földrajz szakokon valahol nincs?

2011. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Földtudományin van - tudomásom szerint. Sima földrajzon úgy tudom, hogy nincsen.
2011. szept. 17. 16:06
 6/9 A kérdező kommentje:
2006-tól a felvételizők a FIZIKA alapszakra (3 éves BS) jelentkezhetnek, amelyen belül választhatják a csillagász szakirányt. Ennek elvégzése után lesz lehetőség a CSILLAGÁSZ mesterszakon (2 éves MS) folytatni a tanulmányokat és megszerezni a csillagász diplomát. Utána a legjobbak bekerülhetnek a Fizika Doktori Iskola (3 éves PhD) asztrofizika képzésébe.
2011. szept. 17. 16:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Földtud.-ról: Az első két félév után van lehetőség a szakirány választásra, ami orientálja a hallgatót, hogy a rengeteg földtudományi szakterület közül melyiket fogja szűkebb hivatásának választani. A földtudományi szak az egyike azon szakoknak, ahol a legtöbb szakirány közül lehet választani (csillagász, geográfus, geofizikus, geológus, meteorológus,...)
2011. szept. 17. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, az ELTÉ-n van, arról én is tudok, noha nem ajánlatos :/ Sokan keverik mert nincsenek tisztában (no én se teljesen de múltkor némileg felvilágosított egy felsőbb éves :D) a csillagászat és az asztrofizika szakirányokkal. Nézz utána, hogy pontos képet kapj mégis mi az amivel te később foglalkozni szeretnél.

Amúgy ezek a szakirányok úgy vannak, hogy van x mennyiségű tárgy amit minden fizikus hallgatónak kötelező felvenni mehet az elméleti-alkalmazott fizikus, csillagász akárminek s azt hiszem 3. szemeszter szóval 2. év környékén már szakirányodnak megfelelő tárgyakat veszel fel, de addig az "alapozó" tárgyaid vannak.

2011. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Köszönet a válaszért. Igazából engem egyelőre az érdekel, miként vegyem fel a tantárgyakat.

2011. szept. 18. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!