Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek az egyetemre, nekem...

Felvettek az egyetemre, nekem ez még új, így nem tudom, a könyveket nekem kell beszereznem vagy az egyetem első napjaiban megrendelhetem úgy mint a középiskolában? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Általában a legtöbb szakhoz megtalálható egy tanterv és egy tematika, amiben le van írva minden tárgyhoz az ajánlott (vagy kötelező és ajánlott) irodalom. Neten is keresgélhetsz, a népszerűbb könyveket megtalálhatod és akkor meg se kell venni, vagy esetleg vehetsz e-bookot, ha valamelyik könyvedet megtalálod olyan formátumban (kb. harmadrésze az ára egy e-booknak a rendes könyvhöz képest).


Tehát szerintem keresd meg a tematikát a tárgyaidhoz (vagy írd le, hogy hova mész, milyen egyetemre és szakra és segítek) és az alapján tovább tudsz lépni :) Nem feltétlenül szükséges nagy könyvvásárlásban gondolkodni, nem muszáj megvenni minden könyvet (van könyvtár is valószínűleg, annak is utánanézhetsz).

2013. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdeklődj felsőbb éveseknél, hátha vannak eladó jegyzeteik, könyveik, így olcsóbban jössz ki.
2013. aug. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
az első órákon elmondja a tanár, hogy mi kell, bár sokszor elég az amit ő ad le órán
2013. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kar honlapján van fent a tanrend és minden kurzusnál ott vannak a könyv címek, amik kellenek, meg a legutóbbi kiadás, ami még megfelel.

De gólyatábor nem lesz? Ott elmondják a felsőbb évesek, hogy egyáltalán mi kell, mert pl. nálunk is van olyan tárgy, hogy 8 ezer egy könyv és teljesen felesleges lenne megvenni.

2013. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!