Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megmondaná valaki, hogy minek...

Cristo kérdése:

Megmondaná valaki, hogy minek egy zenésznek kémia-fizika-biológia?

Figyelt kérdés

Olvasás után:

[link]


Azért írtam ki ezt ezt a kérdést, mert egyrészt felháborítónak tartom, másrészt én is érintett vagyok a dologban. Jó, nem azt mondom, hogy kár, mert csak a hasznomra válik, de nem ezzel fogom keresni a kenyerem, könyörgöm. Plusz, megszűnik az olasz; mondhatni nagyon jól megcsinálták! Ráadásul a zene nyelve az olasz és hobbijaim egyike is! De most komolyan! Mi a véleményetek erről?


Tudom van egy kicsi politika-jellege is, de most vagy oda, vagy ide írom ki...



2013. aug. 21. 20:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A zene nyelve az maga a zene, nem az olasz.. Épp ezért egyetemes nyelv. A zenét mindenki megérti, az olaszt nem.
2013. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De figyi: a zenében olasz nyelvet kell használni: olaszul vannak kiírva az utasítások is (legalábbis legtöbbször), és az olasz a szakmai nyelve is: a zenei alapkifejezéseket tudni kell olaszul, de nemcsak a zenei olasz tanuljuk, hanem a rendes toszkán-olasz nyelvet is, amin társalogni lehet.
2013. aug. 21. 20:36
 3/26 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül nem a zene nyelve, maximum a zenészmesterségé.
2013. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Jó de azért csak kell(ene).
2013. aug. 21. 20:40
 5/26 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor rosszul írtam. Legyen neked igazad: nem a zene nyelve, de kell hozzá...
2013. aug. 21. 20:44
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Hát ezen kicsit kiakadtam. A választ sajnos nem tudom.
2013. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hasznos lehet az olasz, de a világban való elboldoguláshoz már nem annyira. A zenei kifejezéseket azért külön olasz nyelvórák nélkül is meg lehetne tanulni. Egyébként én támogatom az olasz nyelv oktatását (ahogy bármely más idegen nyelvét is), csak mellette legyen például angol is.
2013. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Van az is. Csak két nyelvet oktatnak/oktattak a sulimban: angolt első nyelvként kezdő és haladó csoportokra bontva; az olasz második nyelvként mindenki kezdővel kezdte.
2013. aug. 21. 21:06
 9/26 A kérdező kommentje:

Hát persze, hogy nem lehet rá tudni a választ! Hiszen ezek a nagyokosok sem tudják az okát: persze, mikor jönnek a parlamenti választások, majd híresztelni fogják, hogy miket vezettek be az oktatásba, ami szerintük "jó", közbe meg nem az!


Ha valaki tud olyan válasszal szolgálni, ami elfogadható, ahhoz házhoz megyek, és megköszönöm neki. De csak akkor és csak akkor.

2013. aug. 21. 21:14
 10/26 A kérdező kommentje:
Együttérző válaszokat is elfogadok. :)
2013. aug. 21. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!