Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted jobb lenne ha az...

Szerinted jobb lenne ha az iskolákban a laptopok leváltanák a tankönyveket? Az oktatás jobb lenne Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. aug. 22. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Hm. És a szegényebbek miből veszik meg a laptopot? Az iskoláknak alapvető dolgokra nincs pénzük, nemhogy laptopra vagy netalán valami ebook olvasóra beruházni.

Egyébként én csak könyvekből tudok tanulni, próbáltam gépen, de kínszenvedés volt. Baromira bántja a szemem amúgy is a képernyője.

2013. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Nincs hozzá megfelelő anyag. Bármikor lehetne prezentációkkal, videókkal, interaktív akármikkel tanítani, de:

-a tanerő ideje drága (éhbér)

-nem ért hozzá, sok idő lenne megtanulni (nincs többletfizu)

-Magyarországon nincs elég tanár, aki hivatásnak tekinti éhenhal

-felszerelés hiánya - fénymásolópapírra nincs pénz, nemhogy projektorra

-nincsen rendes oktatóanyag, legfeljebb angolul

2013. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem azon múlik k
2013. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És ha áramkimaradás van?

Jobb/ Olcsóbb a hagyományos tanulási módszer

Informatika órán meg lehet az asztali PC-t használni

2013. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Te szerintem ilyen optikuscégnek vagy a PR embere nem? Rontsa el a szemét a gyerek már középiskolára és adjunk el még több lencsét, cseles, cseles.
2013. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért rontaná el? Semmivel sem rosszabb egy korszerű TFT monitort bámulni, mint egy könyvet.
2013. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Naiv

.

2013. aug. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor már e-book olvasó kéne, az olyan a szemnek, mint a sima papír (monitoron olvasni én se szeretek), ráfér minden anyag, plusz a gyerekek se tudnának tanulás helyett játszani rajta. :) Mondjuk igaz, azon videók, szimulációk nem mennének, de azt be lehetne mutatni az osztályban, felesleges mindenki előtt egy laptop.

Bár szerintem az oktatás elsősorban a tanártól függ, ha az rossz, hiába van hiper-szuper interaktív tábla meg mindenféle kütyü.

2013. aug. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne jobb.
2013. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy tökéletes világban nyilván sokkal ésszerűbb lenne digitálisan tárolni a dokumentumokat egy könnyen elérhető online felületen. Azonban amíg a valóság az, hogy az iskolának nincs pénze krétára, a tanárok stresszesek, a diákok egy része a tankönyveket se tudja megfizetni, addig nincs semmi értelme ilyen dolgokon gondolkodni.
2013. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!