Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem jobb (JOGI...

Melyik egyetem jobb (JOGI KAR), Pázmány, Károli vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék,hogy melyik egyetem milyen, főleg abból a szempontból,hogy hol van több gyakorlat és a tanárok segítőkészsége, illetve hozzáállásuk milyen..

Annak nagyon örülnék, ha hallgatók írnának...=)


Előre is köszönöm!



2013. aug. 23. 17:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve,hogy van-e nyelvi képzés, lehet-e felvenni tantárgyként?
2013. aug. 23. 17:45
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Bár én nem hallgató vagyok, de jogi egyetemben gondolkodom én is, így eléggé körbejártam a témát és nem egy joghallgatóval beszélgettem/kikértem a tanácsukat ez ügyben.

Először is a Károlit szerintem nyugodtan kizárhatod. Nem akarom lehúzni, de a tények közé tartozik, hogy a Pázmány és az ELTE adja a legjobb, legszínvonalasabb képzést.

Én személy szerint a Pázmányra szándékozom menni, csak jókat hallottam róla, jó a légkör, a tanárok nagyon segítőkészek, és jó a hozzáállásuk, azt nem tudom melyik egyetemen több a gyakorlat, de az Eltén is nagyon sokat járnak szemináriumokra a hallgatók. Egyébként az ELTE valamennyivel "szivatósabb", ezért nehéz átmenni egyes tantárgyakból, de a lényeg kb. ugyanaz: mindkét egyetemen sokat kell tanulni a bennmaradáshoz és ahhoz, hogy tartani tudd a szintet.

Ja és az ELTE híresebb, kicsit jobban felvan hype-olva, de ez semmiképp sem tévesszen meg, mert a Pázmány is bőven van olyan jó felsőoktatási intézmény, mint az Elte.

2013. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat.=)

Az első helyen nálam is részben a Pázmány van,de erősen gondolkodom a Károlin bár miután elolvastam a leveledet eléggé elbizonytalanodtam.Volt egy másik honlap ahol viszont a Károlira mondtak több pozitívumot bár ami nem igazán tetszik hogy elméletileg kevés a szeminárium.

Az ELTE-re nem igazán szeretnék menni mivel egyre többet hallok arról hogy már csak a neve nagy, illetve az egyik gyakorló gimnáziumába járok és hát..bőven elég volt a gimnázium.:D

2013. aug. 24. 22:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem,hogy megnéztem az országos doktori tanács honlapját és a károlinak nincs nincs akkreditált doktori iskolája...lagalábbis én nem találtam meg.
2013. aug. 24. 22:29
 5/6 A kérdező kommentje:

viszont a károli honlapján található tájékoztatóban azt írják hogy :



Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:

jogász, állam- és jogtudományi doktor (dr. jur. a rövidítése)

2013. aug. 24. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Doktori Iskola a PhD képzés számára van. A sima foglalkozásdoktori címet az ötéves képzés befejezését követően kapod, bár az nem tudományos fokozat.
2013. aug. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!