Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli Gáspár Református...

A Károli Gáspár Református Egyetemen milyen mértékben kell anglisztikás hallgatónak vallási, egyházi dolgokat tanulnia?

Figyelt kérdés
Valaki aki odajár, tudna engem tájékoztatni, hogy milyen szinten kell egyházi dolgokon, teszem azt Biblia ismeret, vagy egyház ismeret vagy bármi ilyen dolgon kötelezően részt venni vagy tanulni??????

2013. márc. 22. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Én jártam oda két hétig kommunikációra, és nem igazán érzékeltem vallásos légkört. Vannak előadók, akik beleviszik egy kicsit a témába a vallást, vannak, akik nem. Viszont semmiképp se mutass ellenállást, mert ezt ott komolyan veszik, mint ahogy a b*ziságot sem igen ajánlatos ott felvenni, mert kiraknak - hallottam egy ilyen esetről legalábbis. Szóval ne aggódj, minimálisan fogjátok venni a vallást, de ne fogd ezt fel úgy, mint agymosás, hanem tájékozottabb leszel, tudsz majd vitatkozni a jehovákkal.... Én szerettem oda járni, csak magát a szakot nem éreztem nekem valónak. Most én is jelöltem ott germanisztikát, lehet, hogy majd látjuk egymást. :D Nagyon kis hangulatos egyetem amúgy, a téren szoktak zenélni a hallgatók, kiülnek a padokra, macskaköves út, szép épületek... Közel a metró... Maga az egyetem kicsi, de én tényleg szerettem, és nagyon jó volt a társaság. Két hét alatt annyi jó fej emberkét gyűjtöttem magam köré, mint amennyit egész életemben nem sikerült. Szóval jó fejek ott az emberkék.
2013. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak most olvastam, köszönöm szépen, elég biztatóan hangzik! :)
2013. jún. 21. 14:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Egy kötelező tárgy van, aminél internetes a vizsga...:D Több vallásos tárgy is van szabadon választhatóban de azokat ki lehet kerülni.
2013. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!