Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová kell jelentkeznem,...

Hová kell jelentkeznem, milyen képzésre, hogy angoltanár (is) lehessek? Már van tanári végzettségem, de szeretném elvégezni az angolt is.

Figyelt kérdés
Német-történelem szakos tanár vagyok, de még a régi rendszerben végeztem (tanárképzőn kétszakosként osztatlan kredites képzésben, még a bolognai rendszer bevezetése előtt). Régóta szeretem az angolt, van belőle felsőfokú nyelvvizsgám és szeretném elvégezni az angol szakot, hogy angoltanárként is dolgozhassak. Mit kell tennem? Milyen képzésre jelentkezzek? Nem látom át az új felsőoktatási rendszert, mert az én időmben még minden más volt. Anglisztika alapszakra kell mennem és aztán tanári MA-ra? Vagy osztatlan angoltanárira? Először is kell egy emelt szintű érettségi angolból, jól tudom? Az én esetemben mi a helyzet (hogy már van diplomám, meg egy másik nyelv szakom)? Most ugyanúgy végig kell majd csinálnom az általános nyelvészeti tárgyakat (pl. Bevezetés a nyelvtudományba, stb.), meg a pedagógiai-pszichológiai tárgyakat, és tanítási gyakorlatra kell majd mennem, mint annak, aki még soha nem tanított? Nincs valami felmentés, kreditbeszámítás? Jár valaki hasonló cipőben? Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 28. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Kreditbeszámítás lehetséges, ha már tanultad azokat a tárgyakat, kérvényt kell írni, amit elbírálnak. De ha 2 ilyen magas óraszámú tárgyat tanítasz, miért vállalsz be még 1 harmadikat is? Csak kíváncsiságból kérdezem.
2013. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mert valószínű, hogy az iskolánkban hamarosan megszűnik a német nyelv oktatása, ezért is szeretném az angolt elvégezni, hogy megmaradjon a munkám.
2013. aug. 30. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!