Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam német nyelvből,...

Megbuktam német nyelvből, angolból különbözetit tettem, sikerült is. Átengednek a következő évfolyamba, vagy osztályt kell ismételnem?

Figyelt kérdés

9-es voltam 2012. szeptemberétől... 11-es lettem volna akkor. Hogy akkor ez hogy lehet, az hosszú történet, de nem bukás van a háttérben. Soha életemben nem buktam még. Az óvoda középső csoportja óta angolt tanulok. Most lenne 13 éve. Jártam egy évet angol-magyar nyelvű gimnáziumban is, ott fejlesztettem angol tudásom. Átjöttem ebbe az iskolába, 9-be kellett kezdenem, mert a gimnáziumban 0. évfolyamra jártam, és ott előkészítő tantárgyak voltak, és ilyenek, hogy biológia, kémia stb nem voltak... Ezért nem kezdhettem 10-be. Apukám kitalálta, hogy próbáljam meg a német nyelvet, elvégre vendéglátós iskola ez, és jobb, ha 2 idegennyelven is tudok beszélni. Hát megpróbáltam, de sikertelenül. Év végéig nagyon küzdöttem, hogy ne bukjam meg, de sajnos mégis megbuktam. E hónap elején bementem az iskolába az igazgatónőhöz, és rákérdeztem, hogy átiratkozhatok-e angol nyelvre. Azt mondta, hogy igen, de különbözeti vizsgát kell belőle tennem a pótvizsga napján, mondtam, hogy rendben.

Eljött a pótvizsga napja. Német vizsgafeladatlapot osztottak ki nekem, nagyon meglepődtem. Az osztályfőnök észrevette, hogy nem tudok belőle semmit. Rákérdezett, hogy beszéltem-e igazgatónővel, hogy különbözeti vizsgát tehessek, mondtam, hogy igen. Mondta hogy jól van, és hogy vigyem ki a német vizsgafeladatlapot, és kaptam egy angol feladatlapot. Azt megcsináltam, a németet nem kellett (nem is tudtam volna...). Most értesített az angol tanár, hogy sikerült a vizsgám. Megkérdeztem tőle, hogy akkor most angol nyelvvel folytathatom-e a 10. évfolyamban? És erre azt mondta, hogy ő ezt nem tudja, de szerinte igen, de holnap tankönyvosztás után kérdezzem meg az igazgatónőtől.

Nagyon izgulok, hogy átenged-e, mivel már 3-szorra járnám a 9. évfolyamot, ami nem lenne túl jó, mivel már munkám is van, és a munkahelyet is csak akkor folytathatnám, ha 10-be folytatom...

Kíváncsi lennék, ti mit gondoltok erről, hogy átenged-e, vagy sem? Őszinte véleményeket szeretnék kérni, hogy ti mit szóltok ehhez, és hogy mi a véleményetek. Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült...

17/L



2013. aug. 28. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem átengednek 10-be. Csak nem hagyják, hogy harmadszorra járd a kilencediket.Amúgy meg ha belegondolsz, minek írtad meg az angol különbözetit, ha nem engednek át a következő évfolyamba?
2013. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egy idegen nyelv a kötelező, és engedélyezték, hogy német helyett angolt tanulj - amiből már sikeres különbözeti vizsgát is tettél - akkor egyértelműen 10.o.-ban a helyed.


A bukás veszélye akkor áll fenn, ha két idegen nyelvet kell tanulni, vagy ha mégsem engednék meg a nyelvváltást...


Szerintem 10.-es lettél.


Majd írd meg a hivatalos választ, amint megtudod!

Kíváncsi vagyok az iskola verziójára ilyen esetben.


De drukkolok, hogy 10.-es lehess.


:)

2013. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. aug. 28. 20:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült, átengedtek 10. osztályba, már a tankönyveim is megvannak!
2013. aug. 29. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!