Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász, pszichológia, pedagógi...

Jogász, pszichológia, pedagógia (középiskolai történelem + német tanár)?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni. A PTE-re szeretnék majd járni. Tudom,hogy ez a 3 eléggé messze van egymástól, de nem tudok dönteni, valamiért mind a három érdekel.



Esetleg van itt valaki aki valamelyik szaknak a hallgatója?


A jogról nagyon sok mindent olvastam, kiskorom óta az szeretnék lenni. De eléggé elbizonytalanodtam, hogy volt aki azt írta,hogy annyira száraz,durva, hogy még az intelligensebb embereknek is több volt mint 5 év!

Pszihológiával kapcsolatos könyveket ( személyiség fejlődése, Prof.Dr. Bagdy Emőke könyvek) már olvastam. Nagyon érdekesnek találtam őket.


Szeretem a történelmet, abból fogok emelt szinten érettségizni. Szorgalmas vagyok, ha leülök tanulni, addig ülök ott ameddig nem tudom biztosra.



2013. aug. 17. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Hol alkalmaznak pszichológusokat egyébként?
2013. aug. 17. 16:04
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valami más "ajánlat" ezeken kívül? Emelt történelem érettségivel?
2013. aug. 17. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak pl magánpszichológusok akiknek problémás emberek járnak, vagy kórházakban is vannak, bőr ők pszichiáterek, nem értek hozzá de azt hallottam,h a 2 közötti különbség,h a pszichiáter nevel előtt ott a "dr" és írhat fel gyógyszert, míg a pszichológus nem. És ahogy én tapasztalom a pszichológusokért nem sok ember rajong, mert ugyanazt mondják el neked amit te is tudsz, a másik említett legalább adhat gyógyszert ha szükséges.

Jogásznak sztem csak úgy van értelme,ha van ismertséged, mert elég nehéz ismertség nélkül pályakezdőként, jogászként meg pláne.

Pedagógia alatt nemtom melyik területet érted, ha a klassziksu értelemben vett tanárt, akk én az nem lennék. Többek között nem fizetik meg őket, szinte már rá se lehet szólni a rossz gyerekekre stb.

2013. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg ugye van még a gyógypedagógia, akik beteg gyerekekkel/emberekkel foglalkoznak stb.
2013. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz ez a továbbtanulás dolog.. :(

Köszönöm a válaszod.

2013. aug. 17. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pszichológia és pszichiátria közti különbség kicsit több és összetettebb, mint amit feljebb leírtak. Ott kezdődik, hogy a pszichiáter orvos és beteg embereket kezel. A pszichológus nem. Pszichológusként beteg emberrel nem fogsz találkozni, mert az nem a Te feladatod. Barátnőm - pszichológus hallgató - úgy írta le saját jövendő munkáját, hogy "hivatásos lelki szemetesláda". Ez elég rosszul hangzik, de nyilván ha ezt akarod csinálni, olyan emberekkel foglalkozni, akik hétköznapi problémáikat osztják meg veled, akkor rajta. Azt tudni kell, hogy nem úgy megy, hogy kijössz egyetemről és már nyitottál is magánrendelőt és élsz, mint hal a vízben. 3 év alapképzés (semmire nem jó), 2 év mester, majd klinikai szakpszichológus (ez nem tudom pontosan hány év, talán 3). Ezután elkezdesz dolgozni, nevet szerezni és gyűjtögetni arra a magánrendelőre és talán egyetem után 10-15 évvel lesz is rá lehetőséged. Ez tőled függ.


Jogász. Nos, szeretik mostanában hangoztatni, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, meg Dunát lehet rekeszteni velük stb. Legyen annyi elég, hogy nővérem kijött az egyetemről, és 3 hét múlva már talált is állást, előbb a kárpótlási osztályon, majd a NAV-nál. Ha tényleg jogász akarsz lenni, akkor igenis van munkalehetőség, csak sokan egyrészről elmennek jogra, mert hú de menő, másrészt a jogászok nem mind ügyvédek, elég sokféle munka betölthető vele, s a legtöbb nem épp olyan, amiről a tanulók nagy része álmodozik.


Középiskolai tanár: erről most mit mondjak? Ezt vagy nagyon akarod csinálni, vagy felejtsd el. Németet még magánban lehet oktatni, tehát plusz kereseted lenne, de a tanárok szörnyen alul vannak becsülve, fizetve meg minden, amit el tudsz képzelni. Ha nem ez álmaid munkája, csak szimpatikus, akkor mondj le róla.

2013. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm végre valaki.. aki így gondolkodik a jogról!!! Nem tudom miért lett ilyen felkapott téma, ez hogy "Dunát lehetne rekeszteni.." "Telített a jogász szak.."


Eleve nem csak ügyvédnek vagy bírónak mehet el dolgozni aki jogászként végez.. :)

Fele ember aki ilyet ír, csak látta valahol,hogy valaki ezt írta a jogról....


Csak nagyon magas a ponthatár.. Idei 464 :(

2013. aug. 22. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!