Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szülő eljöhet az évnyitóra?

A szülő eljöhet az évnyitóra?

Figyelt kérdés
Most leszek 9.-es és anyám elakar jönni velem az évnyitóra. Ez számomra kínos...vagy más szülők is mennek? Félek,hogy ez miatt kiröhögnek...vagy valami. Hogyan tudnám lebeszélni róla? Mert azt mondta szeretné látni ki lesz az osztályfőnököm,osztálytársaim... Nem fognak kiröhögni ha eljön velem? Nagyon nem szeretném...

2013. aug. 29. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy tiltva lenne, de teljesen megértelek.

Mondd neki, hogy túl kicsi a hely, ezért nem lehet jönni szülőknek :)

2013. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
9.-ben nem akkora gáz... elvégre új suli. Bár nekem nem volt ott az anyám 9.-ben... haverommal mentem, mert ő is abba a suliba jelentkezett, így nem volt gond.
2013. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Oszt.főnökkel találkozni fog szülőin, fura ha eddig ez nem történt meg. Oszt.társakról meg mutass neki képeket Fb-n. Nekem mutatott a fiam, meg a gólyatáborról is, meg mesélt stb. Évnyitón nem éppen van nagy lehetőség ismerkedni. De cikinek nem nevezném, inkább értelmetlen.

(Én meghalnék ha a 9.-es gyerekemnek el kellene menni az évnyitójára. Igaz, és utoljára az elsősön voltam ott, mikor 7 éves volt :D)

2013. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg eljöhet, az már egy másik dolog, hogy teljesen felesleges. Az osztályfőnöködet úgyis hamarosan megismeri szülői értekezleten. Abban a nagy tömegben pedig nem valami sokat látna az osztálytársaidból sem. Nem hinném, hogy kiröhögnek, de ha tényleg ennyire nem szeretnéd, akkor beszéld meg vele :)
2013. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Én is most leszek 9.-es, nekem soha nem is tervezte, hogy eljön. De ha jönne is, nem szégyellném, hiszen nincs szánalmasabb annál, mint aki a saját szüleit szégyelli. Más kérdés, hogy valóban teljesen felesleges. Ha ennyire nem szeretnéd, észérvekkel győzd meg.
2013. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Mért röhögnének ki? Ha annyira ostoba osztálytársaid lesznek, hogy kiröhögnek ez miatt, akkor azokkal nem kell foglalkozni. Én igaz rég voltam 9.-es, de velem apukám eljött az évnyitóra, már csak azért is, mert idegen városba mentem tanulni, azt se tudtam merre keressem az iskolát. Az évnyitót megvárta, majd hazajött, de bennem fel sem merült, hogy ciki lenne vagy hogy szégyellenem kellene az osztálytársaim előtt, másoknak is voltak ott szülei. Én inkább azt szégyellném, ha szégyellném a szüleimet.. :D

Ha nagyon nem szeretnéd, hogy elmenjen akkor beszéld meg vele, hiszen a te esetedben tényleg értelmetlen ott lennie a szülőnek. Az osztálytársaidat megismerheti majd ha lesz rá esetleg alkalom (pl. elhívod nhányukat magatokhoz barátként) vagy facebookon is megmutogathatod őket, az osztályfőnökkel meg az évnyitón úgyse lesz alkalma beszélni. Év elején, szeptember-október környékén mindig szoktak tartani szülői értekezletet vagy fogadóórát, ott lehet ismerkedni.

2013. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
középsuliba még egyáltalán nem gáz. sok gyík még egyetemre, meg koleszba beiratkozásra is anyucival megy. na őket jól ki is visítjuk. 9.-be had menjenek, büszkék lesznek rád.
2013. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmehet, de megkérheted, hogy ne tegye, egyrészt mert szeretnél nagyfiúnak/nagylánynak kinézni, másrészt mert ott te az osztálytársaiddal akarsz ismerkedni és foglalkozni, és nem vele. Remélhetőleg megérti.
2013. aug. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én egyedül nevelem a lányomat, nincs testvére így mindig elmentem vele 8.-ig. 9.-ben nem fogok.
2022. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!