Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem változtatják meg az...

Miért nem változtatják meg az egész iskolarendszert? Miért van 7 óra egy általános iskolában? Miért nem gondolkodnak odafent ezek?

Figyelt kérdés

Annyi felesleges dolgot tanítanak az iskolákban...

Egyik ott van például a nyelvtan! Minek? Mi a fr@ncnak? Úgysem fogod használni SOHA az életbe. de az angolt azt igen. A másik: az Ének. Minek ének órát tartani felsőben? A gyerek nem mer kiállni énekelni sem, mert tudja hogy nagyon ciki, és leég, mert rossz a hangja. Utálja! Minek tanítják? Vagy a rajzot is? Minek nyomatják az egész osztályt rajzzal, amikor például az egész osztályban csak 5-6 jó rajzoló van, a többi meg pálcika embernél nem tud többet. Látja a gyerek is, meg a tanár is, hogy ez nem fog menni, mégis küszködnek vele. A másik a tesi. Oké, hogy van tesi, de akkor mindenki azt csinálja amit szeret. Például: Itt van egy évfolyam amiben van 3 osztály. A tesin felajánlanak, hogy akkor ezek közül lehet választani: Úszás, biciklizés, futás, foci, hagyományos tesi óra. És abban a 3 osztályban van például 90 gyerek, és ők kiválasztják azt amit legszívesebben szeretnének csinálni tesin. Így aki nem bír futni az elmenne például bicajozni, és már nem úgy állna hozzá, hogy utálom a tesit, meg ilyenek. Aki azt mondja, hogy én szeretem a focit az focizni megy. És az egész évfolyamot felosztanák tesi órán. vagy visszatérve a rajzhoz. Ha nem megy a rajz, de a diák nagyon jó például számtechből vagy szereti a számtech-et, de a többi meg nem szereti, akkor egy osztályból, menjen el az az 5-6 diák rajz óra helyett számtech órára, mert ő úgy is abba az irányba fog továbbtanulni. Nem?


Másik. Miért van 7 óra egy ÁLTALÁNOS iskolában? Végez 14:45-kor hazamegy 15:15 nekiáll tanulni mire végez 17:00 óra vagy még több. Akkor még bepakolok, szrogalmit megcsinálom, kiselőadás.... ezeket megcsinálja van este 6 óra. Vacsi fürdés zuhanyzás fél nyolc, és még nem pihent a gyerek. Hát hova jutottunk? Elég lenne napi 5-6 óra a gyerek hazamegy 3-ig megtanul, és lenne szabadideje. A másik! Miért kell tankönyveket cipelni? Nem lenne egyszerűbb digitalizálni a könyveket, és a suliba elmenni egy laptopptal vagy egy tablettel, amin rajta vannak a könyvek? Nem kéne annyi terhet cipelni a diákoknak.


De ezek odafent miért nem gondolkodnak? Olyan emberek hozzák meg a döntéseket, akik életükben egy napot nem tanítottak!



2013. szept. 8. 17:24
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
51%

Ez az egész úgy sz r ahogy van. Általános 8.-ban nagy mázlink volt amikor csak 6 óránk volt, amúgy legtöbbször hét, illetve talán 2x nyolc. Most meg... Mindkét héten más, és van "B" héten amikor csak 5 óránk van, DE(!) azt úgy, hogy első két óra nincs, ami így baromság mivel ugyanúgy végzünk mintha 8 óránk lett volna, persze kevésbé fáradtan, de inkább megyek be reggel 8-ra ahogy azt 8 éven keresztül megszoktam (nálunk 07:45-től becsengő), aztán 2 órával előbb végzek és tiszta happy lennék. Nem vagyok minta tanuló, de ebben tényleg nem csak a lustaságom és a szakma játszik amit utálok (sulit keresek), hanem az is, hogy a sokszor fölösleges megtanulnivalókra egyszerűen az agyam azt mondja nem és d ug ják fel maguknak, SZÓRAKOZNI AKAROK! Ami mellesleg nálam, a szórakozás azt jelenti, hogy írni, olvasni, rajzolni, zenét hallgatni vagy sorozatot nézni, kikapcsolódni.


A tesi szerintem felesleges. Hogy miért? Mert mégis mi a fenéért kell tesiből vizsgázni?! A tanárnőm akit utálok, azt mondta a BEMELEGÍTŐ gyakorlatokat osztályozza. És aki nem bírja megjegyezni? Az mehet a fenébe? Nincs bajom a tesivel ha normálisan csinálják. De ez, egy nagy vicc. Nincs felépítve. Oké, egész nap ülünk ezért kicsit mozognunk kell, de azt lehet máshogy is. Általánosban 2 évig volt egy tesitanárnőm (most már nyugdíjas) aki tényleg értette a dolgát, és nem csak simán megtartotta az órát hanem érdekelte amit csinál, azt nézte, olyan feladatok csináltatott amiktől év végére a következőket simán meg tudtuk ilyen sorrendben csinálni: Bemelegítés, 20 kör futás a teremben (év elején mindig 10 volt), utána 2 iskola kör, végül pedig játék. Ja és ráadásul szuper időre tudtam kötelet mászni amit 5 évig senki nem tudta nekem megtanítani, a szekrényugrás, magasugrás is jó volt. Év végére fogytam is, fittebb is lettem, mert annak volt értelme.


Ahogy manapság tartják a tanárok az órákat, legtöbb helyen nagyon rossz. Ha jó tanár tartja, lehet nagyon szuper egy óra, ellenkező esetben nagyon pocsék. Mindkettőből kijutott nekem, és érzem a különbséget.


Nem szerettem a töri órákat, most sem a szívem csücske, de a tanárom olyan jó fej, hogy élvezet hallgatni. Nem csak diktál diktál és diktál hanem saját szavaival, fejből mondja viszonylag röviden. Vicces, sokat nevetünk, még verset is szaval székre felállva.


A magyar tanáromat imádom. Ő kerek perec megmondta, hogy letojja a tanmenetet, mert baromság és semmire nem jó. Azt is leszögezte, hogy ha jönnek ellenőrizni őt, értékelni, akkor inkább megy Liddle-be pénztárosnak de nem követi a tanmenetet. Meghallja a diákjai szavát, sőt érdekli is, a véleményüket kéri. Ha valaki nem ért valamit, megkérdezheti, szóljon neki, mert addig nem megy tovább míg mindenki nem érti. Olyanokat tanít amiket tényleg tudunk hasznosítani. Persze átlagos dolgokat is tanulunk, de azt is röviden. Ha valaki nem tud valamit ami amúgy alap dolognak számít, nem szólja le, nem cikizi, megtanítja és biztatja és mondja, mint a töri tanár is, azért vagyunk ott, hogy megtanuljuk. Ennél a két tanáromnál kevés idő alatt rengeteget tanultam, többek között azt is, hogy milyen egy nem szimplán jó, hanem tökéletes tanár aki ha hibát vét, tanulni akar belőle és a rossz/kellemetlen dolgokból is azt veszi le, hogy tanult valamit. A magyar tanárom az ő tanárjától is tanult valamit, aki szintén magyar tanár volt. Hogy mit? Tudta milyen tanár NEM akar lenni.


Panaszkodhatunk a csillagos égig, de lássuk be, akik a döntéseket hozzák nem tudják mit mondanak, mert nem abban élnek. A gyerekeik nem olyan iskolába járnak ahol ez a probléma érintett, ha így lenne, már változott volna.

2017. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!