Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Reménység Általános...

DukePool kérdése:

Kispesti Reménység Általános Iskola, szankciók?

Figyelt kérdés
Ki ért egyet azzal hogy 2013. szeptemberétől kötelező az egész családnak, de a tanulónak mindenképp, (mert ha nem jönnek a szankciók) minden héten vasárnapi templomi megjelenés? Ezt most közölték velem és nagyon felháborított a dolog. Az iskola vezetését is gusztustalanul lefejezték, és egy olyan embert tettek az élére akit szó nélkül végrehajtja a vezérkar elvárásait, aki jelen esetben az új tulajdonos, a Keresztény Egyház...

2013. szept. 8. 18:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Kerdes, milyen stilusban csinaljak. Ahogy leirod eleg bunkonak tunik, de ugye tudjuk, h "halgattassek meg a masik fel is"

Ahogy leirod, sztem elvben nem tehetnek ilyet europaban. Gyakorlatban, ha a szulok legalabb fele-garmada egysegesen kijelenti(irasos peticio, eltokelt follepes, stb), hogy ez folhaborito, es NEM akkor sztem kicsit lelohad az ujbuzgo vezetes. Nem art egy ugyved szulovel meghivatkozni a vonatkozo paragrafust, remelhetoleg van meg ilyen.

Sajnos nem tapasztalatbol mondom, iskolaban nem dolgoztam.

Persze ha a kezdetektol egyhazi iskola volt, es mindig is ilyen volt a legkor, most csak bekemenyitenek, akkor nem lesz tamogatas.

Gondolom a gyerek jol erzi magat annyira, hogy ne akarjad elvinni...

2013. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Eddig nem volt kötelező?
2013. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Milyen "szankciókat" helyeztek kilátásba?
2013. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Vigyétek másik iskolába a gyereket, ha ez annyira

nagy elvárás

2013. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben a stílusban fogalmazták meg. Illetve adtak 6 hónap türelmi időt. A szülők fel vannak háborodva. Eddig ez nem volt elvárás. A gyerek 3 ik osztályos, ha beiratkozasnal ezt közlik, a gyerek akkor nem ide járna. Kivenni ilyen miatt és másik iskolába tenni másik közösségbe, emiatt nem vállalom ezt be, a gyerek jól érzi magát itt, jól tanul és az iskola is teljesen korrekt volt az új vezetés megjeleneseig. Kivenni nem fogom emiatt a gyereket, az megfutamodas lenne. Nem azt akarom hogy ezt tanulja meg. Az sem érdekli őket hogy az iskolán kívül éppen akkor sportol, vagy bármit csinál. Az első szankciok azok lesznek hogy bizonyos tantárgyból bármilyen jól is teljesit a gyerek nem kaphat egy bizonyos osztalyzatnal jobbat... Ezzel mit fog megtanulni? Aki nem nyal az nem fog eredményt elérni bármennyire is jó lehetne?
2013. szept. 9. 10:25
 6/24 A kérdező kommentje:
És igen kezdettől katolikus iskola volt, de minden vallást befogadtak, nagyon liberalisak volt a régi vezetés. Az újtól hánynom kell... Petíció pedig lesz.
2013. szept. 9. 10:28
 7/24 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok

nem vagyok jogász, de amiket írsz egy európai jogállamban jó eséllyel törvényellenesek, ez már a 'Kulturkampf'-on is túlmegy.

Már az erösen kétséges, hogy beleszólhatnak, h vasárnap mit csinál a gyerek, de az hogy a jegyeket befolyásolja egy szakmaiságon kivül esö, VALLÀSSZABADSÀGOT érintö döntés - ez (eu)rópában nem létezhet! Más szóval, sejtésem szerint ez könnyen bizonyíthatóan 'alapvetö emberi jogok' kategória. De lévén egyre inkább keleteurópa, nem vagyok meggyözödve, hogy a gyakorlatban olyan egyszerü ez. Mindenesetre nem árt szakemberrel(!) kikerestetni azt a paragrafust amibe ezek ütköznek.

A TASZ ( [link] talán tud segíteni, legalább abban, kihez érdemes fordulni.


Nagyon érdekelne, hogy a tanári kar hogyan áll a helyzethez? Mernek egyáltalán véleményt mondani? Talán abszurd, de megfordul a fejemben, nem lehet közös fellépéssel elküldeni az uj vezetést? Nem azért, de ez ennyi információ alapján ez újságcikk méretü botrány.

Ha a szülök (vagy csak a 2/3-a elkezd 'sztrájkolni', nem viszi be a gyerekét, amíg jogsértö állapotot idéztek elö, akkor...? Mindenkit elvitetnek a rendörökkel? Pár renitens szülönél még érvelhet a fönökség, de ha üres lesz az iskola, azt még egy Selmeci is nehezen magyarázza meg...


Persze ezeket könnyebb leírni, mint komolyan tenni valamit - hiszen az nem megoldás, ha a a szülök egy csoport tanárral véglegesen összevesznek, vagy ha a tanári kar frakcióit egymásnak ugrasztjátok, akkor csak élhetetlenné válik az iskola:(

2013. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon jó iskola "volt", komoly múlttal és, országos szintű kulturális versenyeken elért nagyon komoly eredményekkel. És a kerületben működő talán 2 ik kéttannyelvű intézmény, ahol nem csak az angol/német órákat tartanak idegen nyelven hanem más tantárgyakat is. Mellette a gyerekek egészen komoly elvárások elé vannak állítva, ugyanúgy a sport teljesítmény is értékelték hiszen heti kötelező program az uszoda. Valamint a rengeteg szakkör ami választható. Mellette csak annyi volt a feltétel hogy a gyerek legyen meg keresztelve és hittan oktatáson való részvétele.


Cserébe én még kezdéskor jelentősebb összeggel támogattam az alapítványukat is, és az adóm 1% is megkapták.


Ennyi volt az elvárás pár évvel ezelőtt, természetesen ezt sokan be merték vállalni mert a gyerek olyan pluszt kap amit később pótolni nem vagy csak nagyon nehezen lehet.


Egy egy eseménynek mindig megvannak a vesztesei és nyertesei, én elfogadom azt hogy az elsősök akik most kezdtek ingyenes a tankönyvcsomag, mi ezt fizetősen vettük igénybe, senki nem emelt szót ellene. Ezt is elfogadom hogy az iskola ezt bevezesse de ezt, a mostani kezdő osztályoknak kell feltételül szabni, aki már benne van a rendszerben és pl. 5-6-7 osztályos gyermeke ide jár már évek óta, és nincs választása (pontosabban vagy végrehajtja vagy hiába tanul le lesz húzva, meg lesz különböztetve... stb...) esetleg elpártól az intézménytől, egy alapvetően más, jellegű intézménybe befejezni a tanulmányait, ami egy továbbtanulás esetén komoly képzési hátrányba kerülhet a tanuló (pl. rengeteg kézműves, sport, és számtech szakos iskola van a kerületben) egy egy ilyen iskolában a lassan végzős tanuló komoly hátrányba kerülhet. A 2-3-4 osztályosoknak akik "frissen" szocializálódtak az oktatási rendszerbe, hirtelen vagy váltaniuk kell értelmetlenül, vagy egy több évig tartó értelmetlen küzdelem elé néznek.


A tanárok akikkel eddig beszéltem erről nem mertek véleményt alkotni, sajnos a munkanélküliség, és a törlesztendő hitelek, valamint a többi iskolához képest hangyányival magasabb illetmény, esetleg a lakóhelyhez való közelség, vagy az a létbiztonság amit az intézmény ad az évek óta tartó túljelentkezéssel hozzájuk, míg a kerület 1-2 iskolájába szinte lasszóval fogják a gyerekeket.

Szóval mindezen tények visszatartják a pedagógusokat attól hogy véleményt merjenek alkotni. Inkább hallgatnak. Ami valljuk be társadalmunkat is behálózza a tűrés fogalma, én biztosan küzdeni fogok ez ellen, mert nem hagyom ezt annyiban, de hiányolom a kommentelők közül azon szülők hsz-it akiknek a gyermekük ide jár. Kíváncsi lennék arra hogy az év első szülői értekezletén feléjük ez hogyan lett kommunikálva, és milyen reakciót váltott ez ki a jelenlevő szülőkből.


Az eddigi tippeket köszönöm szépen :)

2013. szept. 10. 08:46
 9/24 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos ebbe az országban mindent megtehet a hatalom büntetlenül, sajnos az EU normák itt csak papíron léteznek, de léteznek EU normáknál magasabb közüzemi díjak, EU normás élelmiszer árak, és EU norma alatti bérek. Nem kívánok ebbe a részébe jobban belemenni aki nyitott szemmel jár látja hogy miről van szó...
2013. szept. 10. 08:51
 10/24 anonim válasza:
Mi is ebbe az iskolába járunk és (eddig) mi sem jártunk rendszeresen templomba. De ez egy keresztény iskola, érthető az egyház részéről, ha azt szeretné, hogy "gyakorló" keresztények legyenek a diákok. Szerintem az egész családnak a javára válik, ha gyülekezetbe járunk. A "pecsétgyűjtős" és a hittan osztályzat levonós részével én sem értek egyet. Igazából én attól félek, hogy ez csak a kezdet és nemsokára már csak a katolikus vallást fogadják majd el. Na mi akkor megyünk máshova...
2013. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!