Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Reménység Általános...

DukePool kérdése:

Kispesti Reménység Általános Iskola, szankciók?

Figyelt kérdés
Ki ért egyet azzal hogy 2013. szeptemberétől kötelező az egész családnak, de a tanulónak mindenképp, (mert ha nem jönnek a szankciók) minden héten vasárnapi templomi megjelenés? Ezt most közölték velem és nagyon felháborított a dolog. Az iskola vezetését is gusztustalanul lefejezték, és egy olyan embert tettek az élére akit szó nélkül végrehajtja a vezérkar elvárásait, aki jelen esetben az új tulajdonos, a Keresztény Egyház...

2013. szept. 8. 18:26
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Iskoláról és a kérdező elmúlt 2 évévvelkapcsolatban.

Az iskola célja, hogy valóban a keresztény szellemiségben élő családok gyermekei járjanak ebbe az iskolába, ahol a családi értékrend közel azonos az iskola életével.

Egy vallását gyakorló keresztény embernek nem kötelessége misére járni! Nem kötelessége, hanem szívesen teszi, mert számára az természetes. Erről ennyit, az emberi jogokra nem kitérve. Miután nem körzetes iskola, így bárhová mozdítható a gyermek. A vezetés: Pont ezért a levélért és hasonló feljelentések miatt, még erősebben ragaszkodik házirendjéhez, mint ezelőtt. Az én gyermekem is ide jár. Nincs számomra abban különbség, hogy ki vezeti. A tanárok szintén vallásukat gyakorló keresztény emberek, így aki ezt ismeri, meg sem kérdezi erről őket szülőként, hogy mi a véleménye. Értsd ahogy akarod!!!! Úgy az elejétől fogva nem ismered a vallásos keresztények hozzáállását, mert világos, hogy Te nem az vagy. Bár igazán tetszett az az eredmény neked, amit evvel a közeggel érnek el, hiszen gyermeked ma is ide jár. Azt azonban lezárhatjuk, hogy az emelt szintű nyelvoktatás, más iskolákban nem ilyen színvonalú! Tehát, ha ezért járattad a gyereket ide, akkor elvileg nem csalódsz. A keresztény élet házirendjét meg ne reformálgasd meg! Úgy mondom ezt, aki a Te és hozzád hasonló, unatkozó feljelentgetők miatt ( akik ezt a többi szülő nevében , nem a sajátjukon teszik) helyetted töltjük el időnket avval, hogy tartsuk a hátunkat, mert azt írta valamelyik nagyon gerinces feljelentő, hogy az SZMSZ. szülők közössége nevében! Itt is írd ki ki vagy, majd akkor én is kiírom! Emberi jogom, hogy szabadon nyilvánítsak véleményt, adj rá esélyt, ne így kelljen. Nem hiszem , hogy 2 év alatt ne jöttél volna rá, miért jöttek a változások!!! Pont ezért, mert a közösség is így akarta!

2015. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

- A gyereket el akartuk vinnni egy 6 osztályos gimnáziumba. Matekból jeles tanuló, sokszor unatkozik az órákon.


- Angolból 4 éve csak ismételnek, és olyan értelmetlenül teszik hogy a gyerek alig tudja használni adott nyelvi környezetben a kifejezéseket. Egyébként csillagos 5 ös angolból, itthon nem is tanul rá mert tud mindent.


- Nyelvtannál éreztem némi elmaradást, de nem hozott belőle rossz jegyeket. Így nem törődtem vele.


- Környezet. Nem elég hogy a tankönyvet néha én sem értem annyira értelmetlenül magyaráz hanem még a tanár is kissé .... hmmm... korlátolt.


- Úszás. Aki az úszás órát tartja nem engedi a gyerekeknek az úszó szemüveget, hanem elvárja hogy gyerekek úszószemüveg nélkül ússzanak a klóros vízben. A gyerek emiatt számtalanszor panaszkodott, de nem hagyta hogy konfrontálódjak az idióta úszó mesterrel. A gyerek idéntől szemüveges lett. Az osztály 75% a szemüveget hord!! Jövőre nem vacakolok, bánom hogy nem tettem a fejét víz alá még tavaly.


- Felvételiztünk. Sajnos a gyerek az 5 ös tanulmányi eredményei ellenére sem volt képes a feladatokat minimum szinten megcsinálni. Így maradtunk. Jelenleg magántanárt kapott, aki ki van akadva a tantárgyi tudásán ami elég alacsony.


- Velük párhuzamosan a németes osztály szárnyal, tudásuk és a közösségük is életrevalóbb. A tanáraik rugalmasak, határozottak, kiszámíthatóak és nem hangulat emberek.


- A gyereket egyszer 1 órán keresztül keresték az iskolába. Mert amikor mentem érte közölték velem hogy hazavitték. Mondtam hogy kizárt és keressék. Közben felhívtam a családtagokat hogy ki mit tud. Természetesen senki nem tudott semmit.Elvitte egy ***** hittanozni és ez akkor derült amikor éppen a rendőrséggel beszéltem hogy eltünt a fiam. Ezt volt a mázlija az Olga r******k mert a belét ott helyben kitéptem volna.


- Ezt a váltást senki nem akarta. A KMO ban közölték mindenkivel amit senki nem akart elhinni és elfogadni de már tény volt.


- Egy olyan iskola ahova 3-4 res túljelentkezés van azt nem akarhatják bezárni. Ez duma kell az egyháznak a nyáj,és normális realitások talaján élő embereket próbálnának formálni engedelmes bírkákat akarnak ahogy a bibliai is írja " ... ti vagytok az én nyájam...." és azt is mondja hogy nem lakom ember keze által emelt építményékben, és Jézus se úgy imádkozott mint mi, hanem nyitott tenyérrel felfelé, és a szabad ég alatt. Tehát a sok egyház fanatikus kapja össze magát ha velem vitázik.Mert én vettem a fáradtságot és azzal hogy elutasítom az ember által formált tiszta hitet még nem azt jelenti hogy elutasítok minden olyan elméletet mely szerint nem vagyunk egyedül... Az egyháznak érdeke egy erős kerületben egy túljelentkezéssel küzdő intézményt átvenni, aztán lehet bármit kommunikálni. Az egyház fieszes érdekeltségű ez tény, a kerületes vezetés nem fideszes. Gyengíteni kell ahol lehet a közösséget, de az hogy pl. a boltbezárás miatt lobbyztak a gyerek osztályában,és osztotta az észt Olga hogy nekünk akkor szentmisézni kell egész nap?? és ha a gyerek azt mondja hogy a szüleit imádja az rossz mert az Urat lehet csak imádni... ezt is sulykolják beléjük.... Ha megunom bemegyek és pofán verem az összest . Ennyi.


És egy utolsó kegyelemdöfés a vak hívőknek.... mi a lélek? mi az emberi szellem? senki ... ismétlen senki nem tudott eddig rá nekem válaszolni.... akkor miért van ez az egész felhajtás körülötte ?

2015. aug. 30. 14:24
 23/24 anonim válasza:

Amiért ide is válaszolok: Nagyon bántó a keresztényekre nézve az utolsó 2 bekezdésed!

Mélységesen sajnáljuk, hogy a Szent lélekről nincsen fogalmad! Erre a kérdésre gyakran kaphattál volna választ, ha valóban fogékony lennél erre!

Mi nem bántjuk azokat, akik nem hívők, elfogadjuk az álláspontjukat, bízva abban, hogy legalább a tolerancia megszületik lelkében. Iskola színvonala:Csak nem hitted, hogy ellenőrzés nélkül egy másik intézményben , szintén ugyanezen a szinten, létezik egyetemes angol tudás??? Kellett volna kérdezősködnöd, hogy kompatibilis-e a gyerek tudása, vagy kell magán tanár!- Ezt mindenki így csinálja! Időben vagy még a 4 osztályos előttetek áll! Miére nem tette le a kis nyelv vizsgát, ha ennyire biztos voltál a nyelv oktatásban? Van rá lehetőség! Isten veled, sok sikert és vidd minél tovább és messzebb a gyermeked ebből a közegből! SZMK

2015. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
én ebbe az iskolába járok és amíg a régi igazgató(Csernavay Jenő) volt. Addig minden jó és frankó volt.ráadásul már a kéttannyelvet is megszüntetik. Régen ökumenikus volt az iskola és nem katolikus
2016. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!