Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kispesti Reménység Általános...

DukePool kérdése:

Kispesti Reménység Általános Iskola, szankciók?

Figyelt kérdés
Ki ért egyet azzal hogy 2013. szeptemberétől kötelező az egész családnak, de a tanulónak mindenképp, (mert ha nem jönnek a szankciók) minden héten vasárnapi templomi megjelenés? Ezt most közölték velem és nagyon felháborított a dolog. Az iskola vezetését is gusztustalanul lefejezték, és egy olyan embert tettek az élére akit szó nélkül végrehajtja a vezérkar elvárásait, aki jelen esetben az új tulajdonos, a Keresztény Egyház...

2013. szept. 8. 18:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ez számomra egyáltalán nem érthető. Egyébként valóban, a hittanból nem lehet jeles, jó ez nem nagy tragédia, kivéve ha pl. a PPKE-JAK ra jelentkezik mert ott ez számít, és mivel tudom hogy működnek bizonyos közösségek, ez a kiválasztási folyamat meg fog látszani más tantárgyak jegyein is, erre már történt nagyon diszkrét célzás. Az ott tanuló gyerekek rendszeresen járnak templomba, rendszeresen naponta többször is van vallás gyakorlás, és hittan. Amikor be lett íratva a gyermek, ez nem volt feltétel. Olyat sem írtam alá hogy bármelyik felekezeti intézmény beoszthatja a család szabad idejét. Úgy gondolom nagyon egyoldalú kulturális képzést kapna a gyermek, ha még hétvégén is templomba járnánk.Én nem azt mondom hogy ez jó vagy rossz, ez szubjektív. A gyerek tudja mi az a társadalmi elvárás, és norma. Részt vesz ezeken a foglalkozásokon, de amennyire nyitott volt ezekre a dolgokra a rendszeres és száraz erőltetéssel elrontották. A nagyszülők vallásosak és amikor náluk nyaralt ők ezt tudták neki úgy tálalni hogy érdekes legyen a számára, melytől érzelmileg is gazdagodik. Itt most ott tartunk, hogy utálattal gondol ezekre a dolgokra. Ha rossz lenne a kapcsolata az évfolyamtársaival, tanáraival, és ha nem látnám azt hogy szinte hónapról hónapra tanulmányilag jobban teljesít. Akkor már más iskolát keresnék neki. Így viszont ezt nem tehetem meg. Az általános iskolában teszik le az alapokat, melyre aztán az egész tudásrendszer épül, itt stabil alapokat kap, és az ő, Illetve a hozzám hasonlóan gondolkodó szülők érdekében nem szabad ezt így ebben a formában elviselni.


Egyébként én néha 6 havonta egyszer megfordulok templomban. Nyáron még elmegy, de télen csak pár fokkal van melegebb bent mint kint. Én is fázom, de erős vagyok elviselem. De egy fiatal asszony, vagy egy terhes családanyától hogyan várható az el hogy ott üljön a padon 1-2 órát a hidegben a kiskorú gyermekével, esetleg huzatban. Vajon hogyan várható ez el akkor amikor valaki 2-3 műszakban dolgozik, és hétvégén is kell mennie, mert ha nem tetszik van helyette másik száz. Imádsággal nehéz jóllakni. És még sorolhatnám az érveket.


Természetesen egyetértek azzal hogy az iskola új vezetése mit szeretne, és ezt írják elő feltételül a frissen beiratkozóknak, és ők majd eldöntik hogyan kezelik a kérdést, de olyannak aki már évek óta odajár. Persze finoman utaltak rá hogy akinek ez nem jön be annak van lehetősége másik intézménybe járni... persze könnyű a szavakkal dobálózni... ez olyan...


Más dolog: Egyszer feljelentettek a gyámhatóságnál, egy óvoda tette meg. Mely a következő volt. Egy cégnél dolgoztam reggel 6:00 tól 14:30 ig. Mivel akkor egyedül voltam a gyereket én vittem. 6 ra bevittem (akkor nyitottak), én meg rohantam dolgozni. Mindig késtem de toleráns munkahely volt és általában tovább is maradtam vagy hétvégén bementem ledolgozni a késést. Ebből kifolyólag általában 15:20 körül értem a gyerekért. Csakhogy ő, így 9 óra 20 percet volt rendszeresen az oviban. Csakhogy ha valaki 8 óránál többet jegeli a gyermekét az oviban azt az illetékes óvodának kötelessége jelenteni a gyámügynek. És jelentették, amikor meghallgattak azt a választ kaptam hogy váltsak munkahelyet különben a gyermeket állami gyámság alá helyezhetik. Nem fogták fel bárhova is megyek dolgozni az ledolgozandó munkaidő 8 óra + a nem fizetett kajaidő, és az utazási idő, tehát ha bárhova is megyek a gyerek 8 óránál többet lesz bent. A család többi tagja vidéken él, vagy aktív nyugdíjas akik nem tudnak több éven át napi rendszerességgel besegíteni. Ezt sem értették meg mert szerintük a nagymama dolga az lenne hogy... Ezek után bírósághoz fordultam ahol nekem adtak igazat, és peren kívül elfelejtettük egymást. De ez már egy másik történet.


És különben is rohanás az életem, ezek a percek órák amikbe hagyom magam belekényszeríteni, soha nem jönnek vissza. Visszaemlékezve nem azt az emléket akarom őrizni hogy minden vasárnap ülünk a templomban, máshová képzelve magunkat, hanem a nyári kirándulásokra, múzeum látogatásokra, családi programokra stb...

2013. szept. 24. 22:24
 12/24 anonim ***** válasza:

#1es vagyok.


"Szerintem az egész családnak a javára válik, ha gyülekezetbe járunk. A "pecsétgyűjtős" és a hittan osztályzat levonós részével én sem értek egyet. Igazából én attól félek, hogy ez csak a kezdet és nemsokára már csak a katolikus vallást fogadják majd el. Na mi akkor megyünk máshova..."

Ne haragudj, azért nem tudok napirendre térni a fölött, hogy egy minden civilizált ország alkotmányába foglalt alapjogról van szó. Kicsit mintha azt sugallanád, amig csak a biciklistákat rúgják ki jogtalanul, addig oké, hiszen mi triciklin járunk. (És majdnem más hasonlatot mondtam, de hagyjuk a múlt árnyait...)


Persze jogtalan, akár az újonnan fölvettektöl is megkívánni azt, hogy vasárnap járjanak misére, *családdal*...!? azzal fenyegetözni, hogy mas jegyeken is meglátszik...? Nem hiszem, hogy perre lehet menni "nagyon diszkrét célzás"-okkal, de elfogadni nem kell õket. Sajnos nem tudom, gyakorlatban lehet-e tudni, hogy akkor most a jelenlét hiánya miatt lett-e rosszabb a jegy, vagy csak úgy. De könyörgöm, nem ez az iskola alapszolgáltatása, hogy *szakmai kritériumok* alapján osztályoz, nem szépség, börszín, vagy a család vallásossága alapján...!

(titkos 2014es terv: le az evolúcióval, a szülö aláírja, hogy az ID-ben hisz...;)

LEhetséges, hogy máshogy fognak beszélni, ha szembesülnek akárcsak az elméleti lehetöségével, hogy a szülök fele kvázi "sztrájkba lép" - túl nagy botrány.

Valamekkora esélyét látom, hogy egy kisebb sajtóbotrányt is megér az ügy a vallásszabadság brizantériája miatt, kíváncsi vagyok, mi lesz akkor, amikor az elsö ujságíró hívja föl az igazgatót:-)


Beleolvastam a házirendbe:

[link]

Persze én igen-igen konzervátívnak találom, föleg az 1.1 pontot, de ezt mindenki maga dönti el.

"felvétel előfeltétele a katolikus vallás vagy más történelmi egyház vallásának elfogadása és a keresztényi elkötelezettség."

- kacifántos megfogalmazás- ha jól értelmezem, a "történelmi egyházakba" a zsidók is beletartoznak? azt már nem akarják, de világosan nem merik leírni...


"Az iskola nyitott minden ... polgár gyermeke számára, akinek szülei keresztény értékrend szerint nevelik gyermekeiket; hajlandók az iskolaigazgató által meghatározott módon együttműködni és együttműködési szándékukat aláírásukkal is megerősítik"

Ez érdekes "szerzödés", sok mindent nyitva hagy - akármit aláírathatnak a szülövel...?

Kíváncsi vagyok, ez a dokumentum kibírna-e egy jogi tesztet. Végül is magánintézmény, de azért vannak kötelezettségei.


Másrészt a 14. oldalon áll "TISZTELD MÁS VALLÁSÚ TÁRSAD MEGGYŐZŐDÉSÉT, ABBAN SOSE BÁNTSD MEG !" - így, kiabálva! Rákérdezhetek? Esetleg az új vezetés csak a házirend elejét írta át? ("imádságos lelkület" stb.)


A 18. oldalon folyton "mobil telefon"-t írnak, egyszer meg "mobiltelefon"-t. Ez hányast érdemel? ;)


----------

"társadalmunkat is behálózza a tűrés fogalma..."

Ójaj, igen. Júniusban rúgtak ki, és most arra készülök, hogy finoman utaljak egyes részletekre, de sokak elsö reflexe, hogy ezt nem csinálja az ember, csak magának árt - "férfiasan nyelj és türj".

A kádári rendszerböl az újnemzeti újdemokráciába tartó társadalom szép reflexe. Próbálok tenni ellene, ha tudok - a kis lépesekböl is lehet út:) vagy ujra emigrálás...


"Kivéve ha pl. a PPKE ra jelentkezik mert ott ez számít"

Nyáron képben volt, hogy a PPKE-re mennék dolgozni (ITK), és július végén eleresztettem 1-2 kérdést a GYK-n, mennyire élhetö ott egy kereszteletlen ember számára, de teljesen pozitív válaszok jöttek. A profnak is mondtam, hogy nem vagyok megkeresztelve, azt mondta, nem baj, csak ne fejtsek ki antikatolikus propagandát. Azóta sem jelentkezett, de "sajnos" nem hiszem, hogy ez volt az oka. Ugyhogy írhatok ide:)

2013. szept. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

PPKE JAK- ra jelentkeztem anno.... a lényeg hogy az ELTE-n volt a felkészítés. Én bejuthattam volna a PPKE-re de párhuzamosan a BMF-NIK re is felvételt nyertem. Így a jog elmaradt, mert annyira nem mozgatott, és nem vagyok az a magolós típus. De az előkészítőn volt egy srác jó képességű, értelmes gyerek, neki megmondták hogy biztosan be fog kerülni mert egy olyan iskolából ami a PPKE nézeteivel azonos elvet képvisel...


Engem is kirúgtak/elbocsájtottak már párszor 2 er benyeltem a gusztustalanságokat mert tudatlan voltam (simán perelhettem volna őket). Egyszer pedig be akarták nyelni 2 évnyi szabadság pénzt kb. 250-300 E HUF összeget mert 2 éven keresztül nem tudtam szabira menni, de ki sem fizették. A lényeg bíróság 2 év per (3 meghallgatás), és a nettó számlámra utalt összeg 3 M Huf (peren kívüli egyezséggel) lett mínusz az ügyvédi költség ami pár százezer volt. Azóta voltak már próbálkozások, de már tudom mit kell mondanom hogy tisztességesen tudjunk elválni egymástól.


Amikor mi jelentkeztünk megkérdeztem mi az elvárás, azt is megkérdeztem hogy kell e templomba rohangálni. Azt mondták nem annyi a különbség hogy itt van hittan oktatás, az adott vallásnak megfelelő, van templomi évnyitó ahol kötelező megjelenni, illetve időszakosan elmennek a templomba a tanulók, ami iskolai foglalkozási időben, tanulási időben van. És valóban ez évekig így működött de most a vezető váltással azzal hogy a keresztény egyház felvásárolta az iskolát ami állítólag bajban volt (amit kétlek, mert folyamatos túljelentkezés, és oklevelekkel, díjakkal telepakolt folyosó jellemzi az iskolát).. ha ilyen egy csőd szélén álló intézmény... mind1


Egyébként a héten megkaptuk a templomi látogatási füzetünket amit minden látogatás alkalmával alá kell íratni az illetékes személlyel. :)


Nem tudom mi lesz a vége, de már nagyon várom az első konfrontációt ahol is bővebben kifejthetem a véleményem.

2013. szept. 26. 22:34
 14/24 anonim ***** válasza:

jó sztorik... Azért gondolom a többi szülö véleményét is kikérdezed elötte? (emaillista, facebook...?)

Valahogy úgy érzem, hogy nem fogsz elmenni vasárnap - talán ezt oszd meg a többi szülövel is, peer pressure, az ember szociális állatfaj...

good luck:)

OFF: találtam állást, nagyon jónak néz ki:)

(Kutatóként dolgozom, ahol elvben relative nem szoktak annyira szemétkedni)

2013. szept. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igazából szerettem volna megismerni a véleményeket, de nem akarok direkt módon rákérdezni. Inkább vállalom a saját véleményem, szabad utat engedve annak hogy győzzenek meg, de vallásos oldalról hanem emberi észérvekkel.


Sőt azt is tiszteletben tartom ha valaki ezzel egyet ért, és alapból ilyen beállítottságú, a véleményemet sem szeretném senkire ráerőltetni viszont a jogaimmal élni szeretnék. Valahol azt szeretném ha egyértelműen véleményt formálna a közösség, és az mellett mindaddig kitartana amíg azt észérvekkel meg nem cáfolják.


De képzeld el, a gyerekek reggel, és délben alapból imádkoznak. Van egy hittan hetente talán 3-4 er. És mellette elviszik őket még a templomba is. Ezek után még hétvégén üljek be vele a templomba, illetve minden egyházi, és egyéb ünnepen, pl. a húsvétot és a karácsonyt , valamint a dec31 és jan01 et is elvileg a templomba töltenénk, de még írhatnék pár ilyen jeles dátumot. Egy olyan világban ahol a gyerekek életét behálózza az internet, amikor folyamatosan tanulniuk kell, és mellette elvárt a sportolás is mert a mai gyerekek keveset mozognak. Szóval ha még egy ilyen + terhet rápakolnak a szülőkre, az bizony nagy baj. A gyerek nem attól lesz jó vagy rossz felnőtt hogy mennyit volt a templomba, egyszerűen agymosásnak tartom, hogy engedelmes birkákat, és utánpótlást akar magának az egyház. Nekem a gyermek elmondta hogy neki azt tanították ha sokat imádkozik valamiért azt imádsággal elérheti... én erre azt mondtam neki, rendben fiam felkínálok 2 lehetőséget holnaptól nem kell tanulnod, de minden nap imádkozz hogy jól felelj, jó jegyet kapjál, mert ha nem akkor én bizony nem leszek ettől boldog, vagy ha gondolod leülünk és tanulunk, válassz... természetesen belátta hogy a tanulás ebben az esetben célravezetőbb, mindenesetre azt sulykolják beléjük hogy imádsággal, és engedelmességgel elérhetik a kívánt célt, ami elvileg nem lehet sok egy jó keresztény számára...


Nem a hit-el van a baj, mert az jó ha az ember hisz valamiben, akár önmagában akár egy magasabb akaratban, de minden józan gondolkodású hívő képes eldönteni hogy mikor van szüksége a hitre. És ne akkor amikor világi papok, egyházfők, képmutatás és, nyilvánvaló érdekek szemelőt tartása mellett ezt kötelezővé teszik.


Azért már sikerült egy személyt találni aki szívesen megoldja ezt a problémát, azonban ezzel a megoldással hazugságra nevelném a gyermeket, amit ezidáig sikerült messze elkerülnöm.


Jó hogy van melód, mert az mindig jó :)

2013. szept. 30. 23:08
 16/24 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én jelenleg az iskolában tanulok végzősként. Szerintem tud róla, de a tanulókkal körülbelül az első tanítási napon kötelező jelleggel aláírattak egy többoldalas kis "szerződést", amit ugyan az osztályomból mindenki elviccelt, de nekem volt szerencsém komolyan elolvasni. Ebben megfogalmazták a tanulók kötöttségeit, mint a reggeli ima, és a további kereszténykedések, vagy -sajnos- a kötelező hittanóra, de a hétvégi templomba járásról nem volt szó, ezért én nem is teljesítem ezt.

Ehhez hozzá kell tennem, hogy én a kötelező hittanórák folytán járok csak az "oktatásra", aminek mivolta folytán semmi értelmét nem látom, de én a református "kurzus" óráira járok, úgyhogy a katolikusoknál csak azt látom, amit hallok az osztálytársaimtól: Azt, hogy szenvedés az egész. Az egész osztályban csak egy mély hívő van, de a többiekkel egyetemben, nem csak hogy gyűlöli a hittanórákat, még kettesre is áll belőle. Ebben az iskolában ennyit jelent a hitoktatás. Azt tudom még, hogy az osztályból iskolai kötelezettség miatt senki sem jár templomba, tehát elvileg nem varrhatja ránk az iskola a templomba járást.


Üdv: D.P.

U.i.:Inkább nem írok teljes nevet...

2014. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Nagyon nagy a képmutatás a suliban, és részemről nagyon sajnálom, hogy oda írattam a gyerekem! A régi jó hírükből élnek, miközben semmi sincs mögötte. Ez nyilván akkor derül ki mindenki számára, mikor már oda jár a gyerek, és kétszer is meggondolod, hogy kivedd-e a megszokott közösségéből... A legjobbat akartam a gyerekemnek, de nagyon elszúrtam.
2014. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 csillaki válasza:
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy ebben az iskolában milyen az oktatás színvonala. Mit jelent, hogy valaki "református kurzusra" jár? Ősztől átvinném a gyerekemet egy csepeli kéttannyelvű iskolából egy másik kéttannyelvűbe, lehetőleg egyháziba, ettől azt remélve, hogy magasabb az erkölcsi szint, erősebb a fegyelmezés. A másik "jelölt" a Patrona Hungariae. Kérem, ha valaki tud véleményt, tapasztalatot írni, tegye meg, akár privátban is. Köszönet.
2015. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 klt válasza:

Keresztény iskoláról van szó, ennek megfelelő "többlet" terheléssel. Mi ezzel a baj?

Ha kötelezővé tennék a fürdést, fogmosást minden napra, akkor az ellen is menne a prüszkölés?

Olyasmit tettek kötelezővé, ami amúgy teljesen természetes kellene, hogy legyen.


Én ott látom a problémát, hogy a suliban jó az oktatás színvonala, ezért szívesen viszik oda csemetéiket olyanok is, akiknek közük nincs a kereszténységhez, ÉS NEM IS AKARJÁK, HOGY LEGYEN.

2015. jan. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 klt válasza:

Még valamit hozzáfűznék.

Kedves kérdező nagyon nincs képben dolgokkal, amit egyik kommentjéből ollózott alábbi mondata is alátámaszt:

"hogy a keresztény egyház felvásárolta az iskolát"


Mi az, hogy "keresztény egyház"?

Az evangélikus? A református? A babtista? Vagy a katolikus?


Tehát, az iskola fenntartója az önkormányzat volt és a Katolikus Egyház közösen. Az önkormányzat ebből 2013-ban kivonult, mondván nem ad több pénzt. A Katolikus egyház átvette, és most 100%-ban ő a fenntartó. Ha ezt nem teszi meg, az iskolát bezárják, a tanárokat és a gyermekeket is szélnek eresztik 2013. júniusában.

Ennyit a "felvásárlásról".

2015. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!