Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Neptun rendszerben kellene felvennem a tantárgyaimat. Azt mondták, a tárgyfelvétel szept. 5-7. Mikor azonban 5-én fel akartam venni a tárgyaimat, azt írta ki, hogy lejárt határidejű fizetési kötelezettségem van. Utánanéztem, mivel beállítottam, hogy a térítési díjat diákhitelből szeretném befizetni, annál jó volt a határidő. Azonban volt egy olyan tétel, hogy gólyatábor, ami nem volt ugyebár befizetve. Csak éppen az van, hogy nem is vettem részt a gólyatáboron, és ezt egyértelműen jeleztem nekik mikor felhívtak, hogy nem szeretnék menni gólyatáborba, mégis kiírták neptunon az összeget. Nem fogom befizetni, ha részt sem vettem rajta nyilván. 5-én felvettem a kapcsolatot az iskolával, ahol azt mondták, hogy jelenleg házon kívül van az illetékes, írjak neki egy e-mailt és segíteni fog. Írtam neki csütörtökön, mire visszaírta, hogy nincs az irodájában, majd pénteken megoldjuk. Pénteken írtam neki, hogy hogy áll az ügyem, erre már választ sem kaptam. Felhívtam telefonon az iskolát, de folyamatosan foglaltat jelzett, hívtam a hölgy személyes telefonszámát is, az meg kicsöngött, de senki nem vette fel. Tanácstalan vagyok. Most hogyan tudok felvenni tantárgyat vagy mi van ilyenkor? Nem fogom befizetni a gólyatábor díját, mikor elég érthetően és magyarul elmondtam nekik, hogy nem megyek. :( Előre is köszönöm a választ!

2013. szept. 8. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell háborogni, a neptunt is emberek kezelik, akik tévedhetnek. Ne telefonálgass, hanem menj be SZEMÉLYESEN fogadási időben és mondd el a történetedet, hogy nem tudtál tárgyakat felvenni, most meg már lejárt a határidő, blabla... Felfogják venni a tárgyaidat ne aggódj, a lényeg hogy az ilyeneket soha ne telefonon próbáld elintézni, mert tanácsot adhatnak, de azon keresztül sosem fogják egy hasonló jellegű problémádat sem megoldani!
2013. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is PONTOSAN ugyan ez volt a bajom csak diákhitel nélkül. Én annyit tudtam csinálni (mivel gazdaságiak csesztek intézkedni) hogy gyűjtőszámlára utaltam elegendő pénzt és befizettem neptunon keresztül..tudom nem vmi okos megoldás, de így legalább fel tudod majd venni a tárgyaidat, aztán ráérsz őket kurgatni h utalják vissza azt az összeget.
2013. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Bementem személyesen és végülis megoldódott a probléma előbb, mert e-mailben reagáltak napokkal később ugyan a levelemre és mire beértem az iskolába már azt közölték, hogy el van intézve, csak mikor elindultam még nem kaptam meg az e-mailt. A lényeg, hogy minden okés. :)
2013. szept. 12. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!