Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolások! Nálatok...

Általános iskolások! Nálatok is bent kell maradni 4-ig?

Figyelt kérdés

én barátnőmtől tudtam meg, h ilyen van...azaz nekem csak annyit mondott, hogy a régi iskolánkban kell bent maradniuk a gyerekeknek, és csak akkor hagyhatják el az épületet 4 előtt, ha van igazolása, h pl. valamilyen edzése van vagy bármilyen iskolán kívüli elfoglaltsága és külön kérni kell, hogy a gyerek elmehessen...bár van olyan ismerősöm, aki írt igazolást a gyerekének, hogy hadd menjen el tanítás után és nem engedték neki..mondjuk szerencsére én épp kicsúsztam belőle, mert most mentem 9.-be :D csak nem tudom, más iskolákban is így van-e.

szóval más általános iskolákban is van ilyen? és ha igen, mit szóltok hozzá? :D (most valahogy el tudom képzelni, ahogy a kicsiknek felforr az agyvize és még az ükanyját is szidják annak, aki ezt kitalálta...xD)


2013. szept. 9. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is most vagyok 9.-es, viszont minket érint a dolog, a húgom miatt. Náluk első nap azt mondták, még körülbelül 3 hét, mire felállítják a rendszert, addig mindenki megy haza normális időben. Húgomnak ebéd sincs rendelve, meg se enné, nem tudom, ezt hogyan gondolták...Akit csak ismerek ilyen korú gyerekkel, mindenki fel van háborodva....Bár, szerintem tesóm sulijában nem is nagyon lesz belőle semmi, úgyis mindenki kiíratna magát. :D
2013. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
amúgy igen....bár tesódnak nagy szerencséje van, a mi volt sulinkban már haza se engedik a legtöbb gyereket :S
2013. szept. 9. 17:34
 3/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


Két kisebb gyermekem általánosba jár (hetedikes és harmadikos). Nálunk minden további nélkül felmentették őket a bennmaradás alól, csak egy papírt kellett kitöltenem, hogy nem tartok igényt a délutáni foglalkozásra.

Amúgy értelmetlen a rendelkezés. Most gondold el, mi a fenét lehet csinálni udvar hiányában, foglalt tornatermekkel, esős időben huszonöt fős felsős osztállyal? Se hely, se ötlet, se pénz nincs a lefoglalásukra, a kiborult pedagógusról már ne is beszéljek. Ezért nem is értem, miért van olyan igazgató, aki nem engedélyezi a gyerekek hazamenetelét. Mondjuk, ha a gyerek viselkedése ön- és közveszélyes, illetve a tanulmányi átlaga csapnivaló, akkor még megérteném korrepetálás ügyén. De amúgy...

2013. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

amúgy szerintem is hülyeség ez az egész, mert alsósoknál végül is még érthető, hogy bent kell maradniuk, mert mondjuk későig dolgoznak a szülők, egy kis 10 évest meg nem hiszem, hogy egyedül hazaengednek, de egy felsős gyerek már van annyira érett, hogy egyedül is hazamenjen és otthon tanuljon, stb. meg most van, aki azt mondja, hogy jajj hát azért kell a felsősöknek is bent maradni, mert otthon nem tanulnak, de szerintem aki már eleve annyira lusta, hogy otthon sem tanul, az iskolában se fog...sőt, szerintem az iskolában, amikor ott vannak a többiek, még nehezebb a házi csinálás, meg a tanulás, mert van, akit egyszerűen zavar már az is, hogy ilyen sok ember ott van körülötte és nem tud odafigyelni, vagy mások direkt macerálják...

arról nem beszélve, hogy télen délután 4 körül már elég sötét van és most akiket nem a szüleik hordoznak, hanem egyedül kell hazajárniuk, ilyenkor méginkább veszélynek vannak kitéve, mert napközben, világosban, mikor sok ember megy hazafelé az iskolából, munkahelyről, gondolom csak kisebb az esélye annak, hogy valami pedofil állat fogja és elrabolja, mint a sötétben, amikor már kevesebb ember is van az utcán, akik esetleg segíthetnének neki.

szóval elég nagy hülyeség ez az egész.

2013. szept. 11. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!