Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van lehetőségem...

Szerintetek van lehetőségem visszamenni az előző osztályomba, amit felelőtlenül elhagytam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon fáj a szívem,szerintem nagy hibát követtem el.Most vagyok 10.-es,tavaly egy magyar történelem és kommunikáció szakos osztályba jártam,ám már kilencedik elején át szerettem volna menni nyelvi szakra.Éjjel-nappal németül tanultam,hogy elérjem a megfelelő szintet.Augusztusban sikeresen megcsináltam a különbözeti vizsgát,nagyon boldog voltam utána.Ám az öröm egészen az első tanítási napig tartott.Közölték velem,hogy az a tanár,aki eredetileg tanított volna,nem vállalt bennünket(magatartás miatt),és még egy csomó más nem éppen kiemelkedő pedagógust is kifogtam.

Az osztályról nem szeretnék semmi rosszat sem mondani,de amikor elsőre bementem,mindenki lehurrogott,hogy ez a stréber minek jött ide...

Szóval tényleg minden rossz itt,de nem tudom elképzelni,hogy mit mondanának akár a tanárok vagy éppen az igazgató,hogy így ugrálok egyik csoportból a másikba.

Teljesen el vagyok keseredve:(

Régi osztályomban jó helyem volt,a csapatunk egyenesen kiemelkedő teljesítményt mutat,és mellesleg a legjobb tanárok tanítanak ott.


Félek..sulikezdés óta csak ezen rágódom...szeretem nagyon a nyelveket is,de most,hogy nincs,rájöttem,hogy a törit sokkal szívesebben tanulom.



Mit tegyek/tehetek?

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Tanácsos lenne az úgymond "menő és hasznos" nyelvi szakot egy mostanában nem olyan felkapott,viszont számomra fontos tantárgy miatt otthagyni?


Nagyon köszönöm a válaszokat!!!



17/l



2013. szept. 10. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdd magad vissza
2013. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár nem biztos, h. visszaengednek
2013. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem abban közösségben tanulj, ahol jobban érzed magad, hiszen elvileg ott jobbak a tanárok is és ez a legfontosabb. Szerintem ne okozzon gondot, hogy ,,ugrálsz,, , ha valaki a szemedre hányja, egyszerűen mondd azt, hogy mégsem olyan az a két tannyelvűs osztály, amilyennek képzelted. Nyugodtan válaszd azt az osztályt, amely tanárai több lehetőséget nyújtanak számodra, pár h*lyegyerek miatt nem kell passzívvá válni ilyen fontos döntésben.

Én most kezdtem meg 6 osztályos gimnáziumban a harmadik évemet reál szakon, de földrajz-történelem érdekeltség alakult ki bennem, viszont kiváló, erős tanári karunk van, úgyhogy eszem ágában sincs osztályt váltani, úgyis az utolsó két évben faktnak azt veszek fel, amit akarok, addig is többet kell magamnak utánaolvasni ennek a két tantárgyból, de kisebb eséllyel leszek ,,szakbarbár,, , hiszen igyekszem kiválóan teljesíteni azokból a tantárgyakból is, amelyek kevésbé érdekelnek (fizika, kémia).

A stréber dumával pedig megint nincs értelme foglalkozni, vissza kérdezni, hogy ,,És Te gyenge teljesítménnyel el fogsz érni valamit, ha például velem kerülsz szembe?" . Persze vannak olyan emberek, akik számára tankönyvön kívül szinte semmi nem létezik, ha az nekik jó, csinálják...

Tehát szerintem nyugodtan válaszd az előző osztályodat, ha úgy gondolod, hogy jobbak a tanárok, ne tántorítson el se mások véleménye, se az, hogy nem az a tantárgy kerül előtérbe, ami a legjobban érdekel, kicsit utána kell nézned kiegészítésért, de általánosan színvonalasabb tanításban részesülsz...


15/f

2013. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Talán valami kérvényt kéne írnod vagy nem tudom kihez

kéne menned/ fordulnod-

Igazgató helyettes v. volt ofő (Talán kérdezd meg a volt ofődet, ő visszafogadna-e)

2013. szept. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha ezt a döntést hoztad, akkor vállald a következményét. Gondolod, hogy a volt osztálytársaid ugyanúgy fognak viszonyulni hozzád, mint azelőtt?

Az életben nem sűrűn lehet a "visszavonás" billentyűkombinációt nyomkodni.

2013. szept. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De miért nem mersz odamenni vagy a volt ofődhöz vagy valaki máshoz megkérdezni

Csak nem félsz attól, hogy azt mondják "nem"

2013. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!


Sajnos az még hozzátartozik a képhez,hogy én nem a törivel szeretnék továbbtanulni,hanem matekkal és fizikával.Külföldön.Jelenleg a 3 nyelven tanulok.Édesanyámmal már beszélem a helyzetről,ő beleegyezett,viszont apám ki fog térni a hitéből.Utálja a humánt,szerinte még egy szakmunkásképző is jobb annál...


A másik probléma az éppen az,hogy az egyik ott tanító tanár segített átkerülni a nyelvi osztályba,és attól félek hogy hülyének fog nézni.Szerinte én nem a humánra való vagyok,mert azt a plusz tudást,amit ott tanítanak,olvasással is meg lehet szerezni,éppen ő ajánlotta ezt a németes csoportot.


Annyira összetett a helyzet,de most már szerintem mindent leírtam:(


Annyira szeretném visszaforgatni az időt:(

2013. szept. 10. 17:00
 8/13 A kérdező kommentje:

Ők visszafogadnának,ebben biztos vagyok.


Igen,rettegek attól,hogy nemet mondanak,de benne van a pakliban ez a lehetőség is.

2013. szept. 10. 17:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt jól "elcseszted"

Minél hamarabb (még a héten) szólj a volt ofődnek, hogy beszélni akarsz vele és vissza szertenél menni a volt ozstályodba. Biztos meg fogja érteni. Azzal meg ne foglalkozz, h. ki nézne hülyének. Meg mondd el neki, h. az a tanár, aki jól tanította volna a nyelvet, az már nem vállalta azt az osztályt és h. te ezt nem tudtad előre, különben nem akartál volna odamenni és mindenképpen el akarsz onnen jönni. De ne várj túl sokat, mert akkor látják, h. tul.képpen te nem is tudsz dönteni, csak szórakozol mindenkivel

2013. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos igen:(

Annyira vártam,annyit dolgoztam érte és ilyen vége lett:(

Megpróbálok bátorságot gyűjteni,és felkészülni a legrosszabbra.

Még arra is gondoltam,hogy csak 1-eket írok,hogy lehessen arra fogni,hogy nem megy a nyelv...kicsit gyerekes,de a cél érdekében mindent!

Esetleg nektek még van valami ötletetek?

Voltatok hasonló helyzetben?

Ha igen,mi lett a végkifejlet?

2013. szept. 10. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!