Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van lehetőségem...

Szerintetek van lehetőségem visszamenni az előző osztályomba, amit felelőtlenül elhagytam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon fáj a szívem,szerintem nagy hibát követtem el.Most vagyok 10.-es,tavaly egy magyar történelem és kommunikáció szakos osztályba jártam,ám már kilencedik elején át szerettem volna menni nyelvi szakra.Éjjel-nappal németül tanultam,hogy elérjem a megfelelő szintet.Augusztusban sikeresen megcsináltam a különbözeti vizsgát,nagyon boldog voltam utána.Ám az öröm egészen az első tanítási napig tartott.Közölték velem,hogy az a tanár,aki eredetileg tanított volna,nem vállalt bennünket(magatartás miatt),és még egy csomó más nem éppen kiemelkedő pedagógust is kifogtam.

Az osztályról nem szeretnék semmi rosszat sem mondani,de amikor elsőre bementem,mindenki lehurrogott,hogy ez a stréber minek jött ide...

Szóval tényleg minden rossz itt,de nem tudom elképzelni,hogy mit mondanának akár a tanárok vagy éppen az igazgató,hogy így ugrálok egyik csoportból a másikba.

Teljesen el vagyok keseredve:(

Régi osztályomban jó helyem volt,a csapatunk egyenesen kiemelkedő teljesítményt mutat,és mellesleg a legjobb tanárok tanítanak ott.


Félek..sulikezdés óta csak ezen rágódom...szeretem nagyon a nyelveket is,de most,hogy nincs,rájöttem,hogy a törit sokkal szívesebben tanulom.



Mit tegyek/tehetek?

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Tanácsos lenne az úgymond "menő és hasznos" nyelvi szakot egy mostanában nem olyan felkapott,viszont számomra fontos tantárgy miatt otthagyni?


Nagyon köszönöm a válaszokat!!!



17/l



2013. szept. 10. 15:39
1 2
 11/13 anonim válasza:

Most olvastam a kérdésed. Én is ilyen személyiség vagyok, simán kinézem magamból, hogy hasonló helyzetbe kerüljek.:)

Szóval, mi történt? Visszamentél a régi osztályodba? (:

Remélem "visszafogadtak".:))

14/L

2013. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Kedves vagy,de sajnos kudarcba fulladt a dolog:(

Érdekes,de pont ma voltam emiatt az igazgatónál,osztályfőnököm beleegyezett,tanárok támogattak,de az igazgatónő visszautasította a kérvényem:(

Nem szeretnék tovább emiatt senkinek sem kellemetlenséget okozni,megértem a visszautasítást is...de nagyon sajnálom.

Rosszul döntöttem,de lehet,hogy ez a sorsom.Távol áll tőlem az ilyen felfogás,de csak így tudok látszólag "belenyugodni" a helyzetbe.

Jól esett a válaszod,remélem,te soha nem kerülsz ilyen szituációba.

Mielőtt véglegesíted az esetleges döntésed,mindig nézz magadba,és tisztázd,hogy tisztán csak a tantárgy miatt váltasz,vagy van-e más is a háttérben(nálam ez sajnos fennállt).Tudd,hogy mit veszítesz,vagy éppen nyersz a bizonyos szakon.Szülők ezirányú nyomását,amennyire csak lehet,hagyd figyelmen kívül.

2013. okt. 8. 23:08
 13/13 anonim válasza:

Szia!

Annyira sajnálom.:(

Pedig biztos voltam benne, hogy már a volt osztályodban vagy.

Én első nap majdnem kiiratkoztam a mostani osztályomból (most kezdtem a középsulit), mert rájöttem, hogy az infó nem az én "asztalom", és majdnem elmentem koliba, hogy humános legyek. Hála Istennek, hogy ennyire nem szeretek távol lenni, mert végül csak maradtam és jó osztályba kerültem.:)

Remélem azért itt is kialakul majd minden, a volt osztálytársaiddal pedig szünetekben tudsz lógni.

Sok sikert a továbbiakban, és kitartás! :)

2013. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!