Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 11. vagy a 12. osztály...

A 11. vagy a 12. osztály nehezebb?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
12.
2013. szept. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a 12.
2013. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
11... Illetve attól függ. Ha jó eszed van, és figyelsz amúgy is, és gyorsan tudsz tanulni, akkor 12 végén hawaii van, gyakorlatilag csak a szóbeli tételeid lesznek egy idő után, és baromira nem fog zaklatni egyik tanár sem dogákkal. Nekem a 11. nagyobb szívás volt, rendszeresen egy hét nyugi-egy héten vagy 3 doga jellegű turnusok voltak... Ha viszont magolós vagy, a 12. rosszabb, viszonylag sok szóbeli tételed lesz (80-100 körül), amit meg kell tanulni.
2013. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
11
2013. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 11. azért nehéz, mert már akkor fel kell ismerni, hogy tanulni kell. Ha ezt nem látod be, és nem szeded össze magad, és nem tanulsz már az érettségire akkor, abban az esetben a 12. még nehezebb lesz.

Számomra a 12. volt nehezebb eleve, ugyanis a szalagavató, tabló, ballagás, meg egyéb hülyeségek miatt kevesebb energia jutott tanulni.

2013. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tizenegyedik-
2013. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 delusion ***** válasza:

Ha kivonnánk a 12. osztályból a szalagavatót, a ballagást, szerenádot etc., és élnénk azzal a feltételezéssel, hogy 12. osztályig az adott illető folyamatosan, szisztematikusan tanult, akkor egyenesen akár dimenziókkal könnyebb is lehet a 12., mint a 11.


Hogy miért?


Ezt sokféleképpen meg lehet fogni. Az érettségihez szükséges ismeretek legalább háromnegyedével már rendelkeznek a diákok, a maradék pedig - bizonyos tárgyak esetében - ismerős lehet általánosból (gondolok itt arra, hogy a 8-os tanulmányaira a legtöbb ember nyilván jobban emlékszik, mint az ötödikesre), vagy akár a közéletből. Utólag könnyű beszélni nyilván, de töriből konkrétan olyan tételt húztam, amihez szinte semmilyen történelmi háttértudás nem volt szükséges.


Aztán itt van a "próbaérettségi" nevű jelenség, amit sok tanár - helyesen - bevet. Az utolsó kb. másfél hónapom erről szólt, és gondolom a többieknek is. Nincsenek dolgozatok, csak ilyenek, és az emberek azt gondolnák, hogy botrányosan nehezek, sokkal rosszabbak, mint egy dolgozat, de egyáltalán nem azok, "csak" ismételni kell rájuk.


Az megint más kérdés, ha valakinek nincs továbbtanulási szándéka, akkor egyik év sem nehéz. Oké, nehezebb akkor a 12. az érettségi miatt, de a középszintűt egyébként nem kell túlmisztifikálni, konkrétan élveztem, pedig nem voltam jó nebuló.

2013. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen továbbtanulási célod van. Ha olyan szakra akarsz menni, ahová mindenkit felvesznek (a műszaki szakterületen ez nagyjából igaz, pedig nehéz szakok amúgy), akkor a 12. a leglazább év lesz, én például így voltam vele. Amint kitavaszodott, állandóan a szabadtéri kosárpályákon lógtunk, meg sok-sok kocsmázás, buli. Meg persze szalagavató, szerenád (mi 5 napra osztottuk :-)), osztálybulik, végül bankett.


Tanulni meg összesen nagyjából 3 órát tanultam az egész évben, az is azért kellett, mert nyelvtanból volt pár tétel, aminek a címe is ismeretlen volt számomra, meg emelt infóra volt egy programozásos téma, amit átnéztem.


De pl. aki orvosnak akar tanulni, annak határozottan nagy szívás a 12. osztály, később persze úgy tekintenek vissza rá, hogy semmiség volt, ahhoz képest amit az egyetemen szívnak.

2013. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11. szerintem.
2013. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!