Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen problémára panaszkodva...

Milyen problémára panaszkodva tudnék egész éves felmentést kérni testnevelésből?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a tesivel, már ami az egészségügyi részét illeti. Egyszerűen csak lusta vagyok és baromira idegesít, hogy a testnevelő tanárom egy perverz fazon. Bármit csinálok, muszáj hozzáfűznie valami pajzán mondatot. Valamint az is idegesít, hogy amikor törzshajlítás van például, akkor az osztálytársaim rettenetesen bámulnak és beszólogatnak. (Én vagyok az egyetlen lány az osztályban, ezért van ez a nagy kiéhezettség.)


Egyébként 15 éves lány vagyok, 48 kg, 162 cm. Arra gondoltam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz és panaszkodok a menzeszemre. (Túl erős, nagyon fájdalmas, rendszertelen, darabos, stb-stb.)


2010. máj. 11. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Egyetlen lány az osztályban? Az elég komoly xDxD


Szerintem nem kell szégyellni azt a törzshajlítást, hisz ez is egy bemelegítési gyakorlat, de azért azt mégse mondom, hogy élvezd. Vagy állj leghátulra, ott senki nem látja. A tesi tanárod jó nagy ívbe sz@rd le, a beszólogatásait ne halld meg, majd megszégyenül és egy idő után rájön, hogy nagyon beég. De ha a fő ok az, hogy lusta vagy, akkor ehhez inkább nem mondok semmit... a mai fiatalságban a lányok majdnemhogy utál mozogni, nálunk is tesiórán kb ez a felállás:

5 kör futás a tornateremben (lányok már 1 után sétálnak), aztán lehet játszani. az összes fiú sportol: mi dobbantózunk, többiek fociznak vagy röpiznek. na és szerinted a lányok mit csinálnak? ülnek a padon és beszélgetnek. SZÉGYEN

2010. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne a nőgyógyászoddal hanem a háziorvosoddal bizniszelj valamit. Nem tudom mennyire jó fej, mennyire ismeritek egymást, mennyire jöttök ki... mondhatnád neki hogy a tesitanár kipécézett téged magának, beszólogat, egyszer üvölt mindig és hajt mint a lovat, másszor meg perverz megjegyzéseket tesz és előfordult már hogy félreérthetően nyúlkált, és mivel nem akarasz balhét, szeretnéd ha kispadra kerülhetnél egész évre, hogy ne kelljen elviselned a szekálását. És csak 1 évről lenne szó, mert monjuk jövőre visszajön a régi tesi tanár aki most még gyesen van, mert ez a mostani tanár csak ideiglenesen lett felvéve az ő helyére.

Ha értelmesen és hihetően, megrendülten meséled ezt el neki és nem viszed túlzásba akkor van rá esély hogy kisegít téged..

2010. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jajj, és még azt szeretném kérni, hogy aki csak annyit tud írni, hogy a tesitől csak jobb lesz nekem, az ne is koptassa az ujjait. Nem azt kérdeztem, hogy mire jó nekem a testnevelés óra. Meg egyébként is: mindenki tanuljon a saját kárán! Ha megszívom a felmentéssel, akkor így jártam. "Aggódás" végett pedig még annyira sem kell írni. A szüleim majd engedik, ha engedik, ha nem, akkor nem.


(Bocsánat, ha valaki úgy érezte, hogy lekezelő volt ez a hangnem, de már tettem fel több kérdést is, amire szép számmal jöttek a kötekedő, aggódó, okoskodó válaszok, amik természetesen egy kicsit sem az én problémám megoldására szolgáló válaszok voltak.)

2010. máj. 11. 18:44
 4/11 A kérdező kommentje:
A sporttal amúgy nincs bajom. Járok teniszezni, röplabdázni és mellette hastáncolok is. A baj akkor van, ha megmondják, hogy mit kell csinálnom, aztán azt értékelni. Utána pedig teljesen felbosszant, ha rossz jegyet kapok, amikor én mindent megpróbáltam.
2010. máj. 11. 18:47
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor talán ideje elgondolkodni, hogy valójában benned van a hiba, és igazuk van a "kötekedő" embereknek.
2010. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
90%
Tesi óra alóli teljes felmentést csak szakorvos adhat, szóval háziorvosnál felesleges próbálkozni, legalábbis 5 évvel ezelőtt még így volt, gondolom ez azóta sem változott. Én pl. hiába kaptam tesi óra alól felmentést, járnom kellett gyógytesire.
2010. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha rendszeresen sportolsz iskola mellett, akkor elég nehéz lesz elhitetni a tanároddal, hogy bármilyen egészségügyi bajod van! Sok sikert!
2010. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elsős vagyok, nem tud rólam ilyesmit. :)
2010. máj. 11. 20:19
 9/11 anonim válasza:
51%

Ezt a félreérthető nyúlkálós, tapizós sztorit nem kéne erőltetni. Egy ilyen kijelentés miatt ki is rúghatják a tanárt. Kis lustaság miatt nem kéne tönkretenni egy ember életét.


Kérdezőnek pedig nem tetszik, hogy megmondják, hogy mit kell csinálni és ezt még értékelik is...nem akarlak elkeseríteni, de erről szól az iskola. Sőt későbbi munkáid folyamán is nap mint nap kerülsz ilyen szituációban. (ha csak nem te vagy a góré)

2010. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Oké, habár nem kérted, muszáj leírnom, mert ez egy olyan dolog, amiből késő tanulni.

Én fel voltam mentve tesiből, pontosabban futásból, mert asztmás voltam. Ma már odáig fejlődött az orvostudomány, hogy rájöttek ez hiba volt. És tényleg az, ugyanis a terhelhetőségem nagyon nem alakult ki, plusz hozzájárult, hogy erős szívritmuszavarral is szenvedek. Ez az, amit az életben nem fogok tudni helyre tenni. Ha terhes leszek, több, mint valszínű, hogy veszélyeztetett terhes, szóval ha te is a saját károdon szeretnél tanulni, csak tessék. Nyugodtan.

2010. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!