Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné megjelölni egy olyan...

Megérné megjelölni egy olyan egyetemet amire nembiztos hogy bekerülök?

Figyelt kérdés

Van egy egyetemen amire elég magas a ponthatár, és nem hiszem, hogy lesz elég pontom. Van egy másik amire kevesebb a pont kell, és oda talán bekerülhetnék. Csak ugye azt is figyelembe veszik, hogy hányadikként jelöltem meg az egyetemet.

Szerintetek megérné az erősebb, magasabb ponthatárú egyetemet megjelölnöm első helyen? Vagy inkább jelöljem meg első helyen azt amire nagyobb az esély, hogy felvesznek? Mert ha az erősebbre nem lesz elég pontom, akkor a második helyre se biztos hogy már felvesznek.. És e kettő közül az egyikre akarok menni biztosan, mert ezek vannak Pesten.

Egyébként a BME, és az Óbudairól van szó.


2013. szept. 15. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
NEM veszik figyelembe hogy hányadikként jelölted, honnan veszed ezt? Tessék utánaolvasni a dolgoknak (pl. felvi.hu), informálódni, nem elhinni minden hülyeséget ami hallassz! Ha nem vesznek fel az első helyre, a második helyre pont ugyanannyi esélyed van hogy felvegyenek, mintha az lett volna elöl. Szóval azt jelöld meg elsőnek, ahova a legjobban szeretnél menni.
2013. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocsánat, így visszaolvasva kicsit erősre sikeredett a hangnem, ne haragudj, csak nyomatékosítani akartam a mondandómat. :)
2013. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2013. szept. 15. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
MINDIG azt jelöld első helyre, ahová a legjobban szeretnél menni. Nem számít, hogy (szerinted) magas lesz a ponthatár, vagy hogy nem érzed annyira biztosnak a bekerülést.
2013. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én viszont arra lennék kíváncsi hogy amit a kérdésedben leírtál honnan vetted?

Mérnök akarsz lenni tehát a logika nem áll messze tőled ugye?

Ha számítana a felvételinél hogy hányadiknak jelölted meg az adott egyetemet, akkor minek lenne ponthatár? Mi szerep lenne a pontoknak ha a jelölési sorrend számítana?

2013. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!