Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik az, hogy ha én...

Hogy működik az, hogy ha én külföldi egyetemet szeretnék megjelölni?

Figyelt kérdés
Amerikába szeretnék menni, sok rokonom él kint.
2012. jan. 20. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megkeresed azt az amarikai egyetemet. A magyar Oktatási Hivatalnak semmi köze ehhez.


Ja, és félreteszel néhány milliót.

2012. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, nem azért, mintha személyesen kellene az adott egyetemnél felvételizned, mivel központi felvételi van, de könnyen lehet, hogy meg kell csinálnod az ottani érettségit is, mivel az itthonit nem fogadják el, és aszerint dől el, hová vesznek fel.
2012. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ennyire drága lenne a tandíj? köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 20. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért, mit gondoltál? Rokonaid élnek ott, és erről nem szóltak?


Tudod, ott EGYÁLTALÁN NINCS olyan, hogy állami finanszírozás. Minden képzés fizetős, és a szegény csak úgy tanulhat egyetemen, ha kap valamilyen ösztöndíjat. (aminek persze ott sokkal fejlettebb rendszere van, mint itthon, de azért az alacosnyabb réteg így is csak álmodhat egy főiskoláról)

2012. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
még nem beszéltem velük, pár napja gondolkodom ezen. hát nem tudom akkor mit csináljak.. köszi azért.
2012. jan. 20. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:
amerikába minden sokkal drágább,tandíj az magas, plusz megélhetés.. és arra is gondolj, hogy kimész, és mindenki aki amerikai az egyetemen tehetősebb lesz nálad, mert kint alapból többet keresnek és jobb helyzetben lesznek.
2012. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!