Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar felsôoktatásban szerepl...

Magyar felsôoktatásban szereplô egyetemek miért ennyire szörnyűek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 20:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem a véleményed érdekel, hanem a véleményedet alátámasztó információ... Azt pedig nem adod túl lelkesen...



A anonim személyemet támadó kommentjeid nem érdekelnek

2009. nov. 5. 22:57
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Rendben, induljunk ki abból hogy szánalmas balf@sz vagy (mint az a stílusodból nyilvánvaló). Bizonyítsd be hogy nem vagy az! Be tudnád? Nem tudom és nem is érdekel, mert attól még szánalmas balf@sznak gondolnálak ugyanúgy. Te is így állsz ezzel az egész kérdéssel, szóval minek strapáljam magam? Ha így indulsz neki és eszed ágában sincs végig gondolni, hogy hülyeséget kérdezel-e, akkor nincs miről vitatkoznunk.


Egyébként meg nem fogom szó nélkül tűrni, hogy az egyetememet és a professzorokat fikázd ész nélkül. Ők már 40 éve sokkal többet értek el mint te valaha is fogsz. Örülnél inkább hogy jól képzett, tapasztalt oktatók adják át a tudást a fiataloknak. Különben is kik csinálják, ha nem ők?

2009. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha ennyire konkrét elképzelésed van arról, hogy milyen listán való szereplés bizonyítaná hazánk egyetemeinek, professzorainak magas színvonalát, akkor dühöngés és sárdobálás helyett miért nem arra fordítod az energiád, hogy felkerülj arra a listára? Saját magad is öregbítheted az ország hírnevét, nem csak másoktól lehet azt várni! Vagy neked még annyi ész sem jutott az osztogatáskor, hogy diákként bekerülj azokra a "szörnyű" egyetemekre?
2009. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Én eddig egyszer sem sértettelek meg. Te most másodszor sértegetsz, bár mint mondtam nem érdekel (nem is pontozlak le). Szóval lehet hogy nem az én stilusommal van gond.


A tapasztalattal nincs gondom, inkább az elavultsággal. Az a bajom hogy Magyarország egy egyeteme se tagja a nemzetközi kutató egyetemeknek, azt hogy az összes sikeres kutató külföldön van, az hogy motiválatlanak és kiégettek az oktatók, az hogy Dánia legszarabb fôiskolája jobban felszerelt mint a magyar "elit" egyetemek, az hogy egy nemzetközi rangsoron se szerepel semilyen "neves" magyar egyetem az elsô 400 ban. És tudom hogy mindent amit felsoroltam lehet kritizálni, azonban ezek olyan dolgok melyek legalább valamilyen szinten mérhetôek. Te ezzel szemben csak azt mondod hogy minden rendben van és mi magyarok szuper egyetemekkel és oktatással rendelkezünk, ignorálva a hatalmas lemaradásunkat a nyugati és kelet ázsiai egyetemekkel szemben az 50 évvel ezelötti tudosainkra hivatkozva és az anekdotákra melyet már az akkor öregedô tanárok két generációval elöttrôl meséltek el fizika órán...

2009. nov. 5. 23:55
 15/22 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokat hozol fel, hogy komolyan a hajamat tépem...

Nyugathoz hasonlítgatsz minket? Hol élsz te, ember? Alapjáraton 30-40 évvel nyugat mögött vagyunk! Nincs pénz semmire és ez a felsőoktatásra is vonatkozik. Jobb egyetemek a szponzorokon keresztül kapnak némi pénzt, amiből talán közepes szinten fel tudják szerelni a laborokat. Szerinted nagyszabású kutatásokhoz mégis mi a lónak a töke kéne? PÉNZ, te szerencsétlen!!! Az oktatókat meg megint úgy sértegeted, hogy fogalmad sincs kikkel van dolgod, mert akkor nem beszélnél nyilvánvaló hülyeségeket. Próbálunk abból gazdálkodni amink van és elég jól csináljuk, mivel nevesebb egyetemeink diplomáit külföldön lengetve nem feltétlenül röhögőgörcs kapja el az embereket, hanem elismerik eddigi tanulmányainkat és EZ IS VALAMI. Tisztára mintha valami politikus vagy nyugdíjas lennél, aki mindenben azt keresi, hogy hogy lehet belekötni...

2009. nov. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nézd, nem a tanáraink tudásával van a baj, hidd el, sokkal több tudósunk lenne, ha a fiatal kutatók nem mennének az itteni pénzhiány miatt külföldre. Nekem van olyan fiatal, magyar tehetséges kutató ismerősöm, akit egyetemről egyetemre hívnak Svájcban is, az USA-ban is, és próbált már itthon is dolgozni, de azt mondta, hogy képtelenség a pénz hiánya miatt. Nem a fizetésére panaszkodott, nem a megélhetéssel volt gondja, hanem egyszerűen kutatni nem hagyták. Míg odakint csak szólnia kell, mire van szükség, és másnapra ott van, addig itt az ideje 80%-a pályázatok, és kérelmek írogatására ment el, aminek az eredményeként jó ha a töredékét sikerült megszereznie annak, amire az adott kutatáshoz, kísérlethez stb. szüksége volt. Ilyen feltételekkel nem csodálom, ha csak az idősek vannak itt, akik már nehezen mozdulnak.
2009. nov. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Na végre kezdtek a kérdéseimre válaszoltok... Bürokrácia, pénzhiány, gondolom valamennyi hátsó politika... Bár a sértegetés lehetne valamivel kevesebb is...
2009. nov. 6. 00:36
 18/22 A kérdező kommentje:
Plusz elfelejtettem mondani ha megsértôdsz azon amit a forumon irnak neked akkor sikeres ember nem lehetsz... Nem is azért... Ha nem irok ki egy provokativabban hangzó kérdést akkor senki se válaszol (már próbáltam) ezért irtam igy ki (mivel tényleg érdekel). Ma válaszoltak elôször többen mivel ha azt kérdezed hogy a magyar egyetemeket miért vagy hogyan kéne megreformálni senki sem válaszol mivel a semleges kérdések senkit sem érdekelnek... Egyébként ha bárkit bármivel megsértettem akkor bocsánat...
2009. nov. 6. 00:46
 19/22 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy aki egyet ért veled, azzal egyből "barátságos" leszel, meg "na végre, hogy a kérdésemre válaszoltok". Akkor most hogy vagy véleményekre kíváncsi, ha leszólod azokat, akik nem a számodra megfelelő választ adják?


Én sose szoktam ilyet mondani, de ha nem tetszik itt, nyugodtan el lehet menni. És választhatsz olyan hiperszuper iskolát, amilyet akarsz. Ennyi.

2009. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A magyar egyetemek (nem kivétel nélkül, de a legtöbb) mindent megtesz a LEHETŐSÉGEIHEZ MÉRTEN, hogy sikeres és jól képzett diákok hagyják el az iskolapadot az oktatás után. Már írta itt vki, hogy egyszerűen nincs lehetőség és pénz arra, hogy az ember azt tegye, amit valóban a tudása engedne. Rohadt bürokrácia. Ebből is kiveszik a pénzt és az egészségügyből is. Ja onnan már nincs mit kivenni. Miért mennek el a jól képzett orvosok magyarországról? Ez tény, hogy pl. a sote-n végzett orvosok akárhol kapnak munkát, mert a lexikális tudásuk magasan a legjobb. A gyakorlaton is jobban teljesítenek, mert kevesebb a gép, a "kétkezi" diagnózishoz ész is kell.

Nyugathoz nem érdemes hasonlítani. Le vagyunk maradva. Diploma után én is megyek, mert nincs értelme itt harcolni, úgyis belenyomják a fejem a carba.

Érded már? Bár sztem nagyon is érted, csak felháborít és jó, hogy más is látja a helyzetet!

2009. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!