Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak még 8 osztályos gimnázi...

Vannak még 8 osztályos gimnáziumok? Megszűntetik őket? Mikor lehet ilyesmire számítani, ha igen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is abba jártam, tavaly érettségiztem. Nem hiszem, hogy megszűntetik őket, manapság divat minél hamarabb kivenni a gyereket általános iskolából és gimibe vinni (gőzöm sincs, miért, úgyis ugyanazt tanítják...:D).
2009. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Csak mintha ezt hallottam volna valahol, hogy megszűnnek majd.

Egyébként szerintem azért jobb, mert a 8 évig tartó közösség meghatározóbb lesz neki, kisebb korban (pl. 4. után) még könnyebb lehet a váltás. Ez csak az én véleményem, de ha pl. nagyon jó tanárokat és közösséget fognánk ki, akkor valszeg maradna 8.ig az általánosban.

2009. nov. 6. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb két éve van erről szó,hogy megszűnnek. Egyelőre hála a lobbinak még nem, de minden évvégén előveszik ezt a témát.

A 8 év meghatározó közösség általánosra is igaz. S a gimi 4 éve is meghatározó tud lenni. Ez nagyban függ az iskolától és annak szellemeséségtől.

Én nem adnám a gyerekem 8 osztályos gimibe. A férjem és a sógornőm is oda jártak és mind ketten úgy érzik elvették a gyerekkorukat az állandó hajtással . Mert ezek a sulik verseny istállók egytől egyig. Olyan gyereknek való aki tényleg mindenből majdnem világklasszis.

2009. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ebben az évben is indult 8 osztályos, és nem tudok róla, hogy megszűnne. Én is 8 osztályosba járok, most vagyok végzős. Az tény, hogy meghatározó ez a 8 év, de azért azt mondom, hogy jó, hogy vége lesz lassan. Kicsit hosszúra nyúlt.
2009. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!