Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitelen mennyir...

Pénzügy és számvitelen mennyire vészes a matek? Vannak magas szintű matematikai műveletek benne?

Figyelt kérdés

A pénzügy&számvitel és a gazdálkodás&menedzsment között őrlődöm. Sok helyről hallom, hogy a két szakon az első 2 évben kb. ugyanannyit matekoznak (sőt a két szakon az órák többsége ugyanaz) és csak az utolsó évben van némi erősödés a pénzügynél.


Na most én nem könyvelő, vagy ilyesmi szeretnék lenni, hanem befektető, befektetéselemző, vállalatértékelő, vagy valami hasonló pozíciójú ember, aki részvényekkel és a tőzsdével foglalkozik, amihez nem sok matek kell ugye (az alapvető műveleteken túl, úgy értem).


A kérdésem, hogy közepes matektudással elvégezhető a pénzügy számvitel BA? Az érettségim 4-es lett anno matekból és nem is az alapvető műveletekkel vagyok bajban.


De ugye pénzügy&számvitelen nem kell deriválni, integrálni, meg ilyenek, tehát nem olyan a matek része, mintha egy mérnöki szakra mennék, igaz?


2013. szept. 26. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ah. :D Pont a befektetéselemzéshez kell magas szintű matektudás, nem a könyveléshez.
2013. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, de mégsem. Kérlek javíts már ki, ha valamit rosszul gondolok.


A befektetéselemzésről ezek szerint rossz felfogással rendelkezem. Csak hagy fejtsem ki még pár mondatban, hogy értsd:


A jó tőzsdések, befektetők, akik jó döntéseket hoznak és növelik a rájuk bízott pénzt, valamint jó hozamokat érnek el hosszú távon is, sosem az elképesztően magasfokú matektudásukról híresek. Nem utálják vagy ilyesmi, de nem is kell a jól elvégzett munkához felső szintű matektudás.


Azok a sikeres emberek, akiket követek (olvastam róluk könyveket, követem a blogjaikat), mert olyan híresek és egyben sikeresek, általában azt hirdetik, hogy pont, hogy nem matematikai elemzések által lesznek sikeresek. Az egyikük, egy magyar befektető (Zsiday Viktor) pont azt mondta egy vele készült interjúban, hogy ő, amikor a kollégái (a befektetéselemzők) hozzák neki a 10-20-50 oldalas jelentéseket, vállalatértékeléseket, ezeknek a jelentések oldalainak a 90%-át el sem olvassa, mert szerinte az egy rég rossz stratégia, vagy gondolkodásmód, amit nem lehet pofonegyszerűen elmagyarázni és pár mondatban megfogalmazni. Nem merek túl sok nevet mondani, mert lehet hogy nem ismered őket, de szinte minden profi, híres befektető/tőzsdés/spekuláns/portfóliómenedzser azt mondja, hogy a magas szintű matektudás felesleges befektetések eszközöléséhez.


De ne érts félre nem tartom hülyeségnek az egészet, például a vállalatértékelést (a vállalat pénzügyi jelentései alapján) már pár hónapja elkezdtem önszorgalomból tanulni, tehát nem a számokat utálom, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a sikerességhez milyen szintű matektudás kell.

2013. szept. 26. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Van benne deriválás, integrálás, valószínűségszámítás, műveletek mátrixokkal stb., főiskolán, egyetemen ez az alap matekból.
2013. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.


Ebben a válaszban azt találtam, hogy pénzügy számvitelre csak a 4 alapművelet szükséges (főleg később, a gyakorlati életben), de persze valóban tanulnak a szakon ennél magasabb matematikai műveleteket is, csak azokra később semmi szükség nem lesz. És aki nem síkhülye, az azokon is túleshet valahogy.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2013. szept. 27. 21:58
 5/6 anonim válasza:
Gazdálkodás és menedzsmentre járok és az elöző válaszoló jól írta de a matek a legnehezebb ezt a egyetemi évnyitón is kihangsúlyozák...
2013. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint pénzügy-számviteles hallgató hadd segítsek neked. A befektetéselemzői szakiránynál (ez a pénzügy mesteren van) kevés matekosabb gazdasági képzés van. Ha befektetéselemző akarsz lenni akkor elengedhetetlen az erős matektudás.

A deriválásra és integrálásra térve: szeptembertől már megy a deriválás és nem is nagyon magyarázzák (Corvinus), így hatalmas hátrányban vannak azok akik nem voltak faktosak.

A számvitel megtanulásához pedig nincs nagyon szükség matekra.

2013. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!