Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri napi 2 órát utazni egy...

Megéri napi 2 órát utazni egy gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Megközelítőleg két óra lenne az út összesen (egy óra oda, ugyanennyi vissza). Alapvetően nem vállalnák be ennyi utazást, viszont az illető gimiben van egy olyan szak, amelyre nagyon szeretnék menni, és közelebb nincsen sajnos. Szerintetek?

2013. szept. 27. 21:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Úristen, most megyek és elásom magam.

Pont én vagyok az, akinek a legjobban zavarja a fülét a -nák/-nék toldalék helytelen használata, erre leírok egy olyat, hogy "vállalnák".

Tehát úgy értettem "vállalnék" :D

2013. szept. 27. 21:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Főleg télen nem.
2013. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A sok utazás nagyon durván le tud fárasztani.. Meg lehet, hogy ki fogsz maradni sok dologból, mert az osztálytársaid közelebb laknak egymáshoz. Az a baj, hogy mivel még nem jártál oda, nem tudhatod, hogy mennyire érné meg. Lehet, hogy csak jól hangzik az a szak, valójában meg egyáltalán nem olyan érdekes (vagy színvonalas) mint ahogyan képzelted. (Velem is előfordult már, hogy valami egyáltalán nem olyan volt, mint ahogyan vártam. ) Úgyhogy én csak akkor javaslom, hogy ha ez egy erős gimnázium erős szakja, különben nincs értelme. Azt megkérdezhetem, hogy milyen szak?
2013. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is kb ennyit utaztam a gimibe, és nem bántam meg. Mondjuk nagyon szerettem azt a sulit. Egyetemre meg volt h még többet utaztam mert épp hülye helyen laktam :D Szóval ha ez az álmod, akkor nem múlhat ezen. Fél órát kb minden suliba kell utazni, ha úgy veszed, ez csak fél órával több :)

(A másikra, vigasztalásul: nem vagyok kifejezetten nyelvtan-náci, de én is elhelyezem az embereket a megfelelő skatulyákba a nyelvi megnyilvánulásaik alapján. Ehhez képest egyik reggel arra lettem figyelmes, hogy előző este "valyon"- írtam vajon helyett. Komolyan nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek.)

2013. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én napi 4 órát utazok egyetemre. Több mint egy éve csinálom, van amikor nagyon leamortizál, de végső soron megéri. Van amikor egy másfélórás előadásom van mondjuk délben, de 9-kor indulok el itthonról és 4-re érek haza, mert hát a magyar közlekedés sem úgy ugrál ahogy én fütyülök. Ha fontos az a szak számodra, akkor megéri.
2013. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1 óra az nem olyan sok utanként. Ha nem olyan járatokról van szó, ami mindig tele van, sose lehet leülni, akkor az nem olyan rossz. Ha már a nehéz táskával az egyik zsibbadó kezedben a másik lilulóval nyújtózkodva kapaszkodva kell kiköpködnöd az utazótársasid haját a szádból minden reggel, és hasonló jelleggel délután is, akkor nem érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e vajon. Viszont ha legalább délutánonként le tudsz ülni, akkor tanulhatsz hazafelé menet, az nagyon hasznos tud lenni.

Kérdezz végig szomszédokat, szülőket, akik abban az időben járnak arra felé ammerre és amikor majd neked menned kell, hogy milyen a közlekedés.

2013. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már a szak miatt is igen, megérné. Ki lehet bírni, én is nagyjából ennyit utazok, hazafelé nagyon hamar eltelik, reggel viszont van, hogy hosszúnak tűnik.. De akkor általában felidézem magamban a leckéket, amiket aznapra kellett megtanulni vagy ha letudok ülni még átnézem.. Ki lehet bírni szerintem.

A szak miatt megérné, mert alapból is inkább tanulj olyat amit szeretnél, minthogy elmennél egy közeli suliba és valami olyan tanulnál amit nem szeretsz.

2013. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne sok az a 2 óra? Tök átlagos:D Én a szomszéd kerületben lakok, busszal, metróval, és sétával együtt még így is 45 perc mire beérek. Amúgy soha nem lettem volna kitűnő, ha közel lakok, mert az a fél óra amíg reggel a buszon olvasgatom az anyagot, felbecsülhetetlen értékű:D
2013. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem érte meg, én félév után el is mentem abból a suliból. Ott is 1-1 óra volt az út, plusz még sétálni is kellett sokat.

Amúgy kollégiumon nem gondolkodtál? Lehet, jobb lenne.

2013. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, most olvastam vissza, hogy mit írtam.

"akkor ÉRDMES lenne elgondolkodni, hogy megéri-e vajon" : ez az amire gondoltam.

A nem valahogy véletlenül került oda, bocsi.

2013. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!