Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson a GTK-n a kermark...

A Corvinuson a GTK-n a kermark szakon mennyire erős a matek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok faktos, alpórán 4es, 5ös vagyok. Mennyre teljesíthető a követelmény?


L/18



2013. okt. 2. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem okoz nehézséget, mint a GTK bármelyik szakjának elvégzése. Két matek van (Analízis, Valószínűségszámítás), plusz egy Operációkutatás. Ezen kívül is vannak számolós tantárgyak, de azokon jellemzően semmilyen matematikai készségedet nem kell kamatoztatnod, 2-3 képlet helyes alkalmazásából áll egy ZH.


Ha nem vagy faktos -és gondolom emelt szintű érettségire sem készülsz- akkor új lesz az anyag, de nem kell aggódnod, olyanról még nem hallottam, akinek legfeljebb pár próbálkozás után ne sikerült volna teljesítenie.


Fontos megjegyeznem, hogy miután a GTK-n szörnyen gyenge a matekkövetelmény, hasznát sem fogod venni valószínűleg soha. Tudom, ez már nem a kérdésedre adott válasz, de én úgy gondolom, hogy az egész Corvinuson csakis a KTK-Gazdaságelemzés alapképzésnek és pár mesterképzésnek (Biztosítási és pénzügyi matematika, Pénzügy, Számvitel, Gazdaság-matematikai elemző, Közgazdasági elemző, Vezetés és szervezés) van értelme, ezeknek van köze a Közgazdaságtan tudományához, a GTK alapképzéseinek már jóval kevésbé.


Természetesen nem akarlak befolyásolni, ha a kermark a vágyad, menj és valósítsd meg azt!



Üdv!

2013. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2013. okt. 12. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!