Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Pályaválasztás lesz, de...

SOS! Pályaválasztás lesz, de nem tudom mi legyek. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Helló! 8.-os vagyok, és eddig a következő szakmák voltak a tervemben:


Jogász, Informatikus, Tanár.


Info kiesett, mivel 3 körül vagyok matekből

Tanár kiesett az éhbér miatt

Jogász: telítettség, azonban van egy rokonom, aki külföldön dolgozik, és sikeres ( cégeskocsi, ect..), azonban olvastam, hogy esztelenül magolni kell.


Tantárgyak, amik mennek:


Kémia, Töri, Magyar, Info, Föci, Biosz, Angol


Ezek közül is a legjobban a magyar, info, föci, töri, angol.


Legkedvesebb tantárgyam a töri, szeretek a múltal, a politikával foglalkozni, különböző elemzéseket csinálni


Magyar: szeretem az irodalmi műveket, költőket, azonban rühellem a nyelvtant


Info: szeretem tanulmányozni a gép működését, de félek, hogy a 3-mas szintű matekommal nem fogom semmire vinni


Angol: elég ügyes vagyok benne, hála a sok angol sorozatnak, és az érdeklődésemnek. Érdekel az angolszász oktatás, kultúra, stb..


Tudnivalók rólam: Eléggé kevés a matek ( logikus) gondolkodásom, azonban szeretném fejleszteni ( ötleteket várnék hogy hogyan).


buzó-mócsing vagyok, ha egy olyan témáról van szó, ami érdekel, azonban ami nem érdekel, azt is meg tudom tanulni


Általában magolni szoktam, sokat szoktam gondolkodni.


Ötleteket várnék, hogy a fent említettek alapján milyen szakma való nekem, amivel lehet is valamire jutni, és kevésbé telített, mint a jogász.


2013. okt. 7. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem majd ha pár év múlva egyetemet nézel, akkor NKE-KTK


igazgatásszervező, nemzetközi igazgatás. és aki itt végez, az nagyobb eséllyel helyezkedik el egy jó állásban

2013. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rendkívül egyszerű a helyzeted: mivel csupa értelmiségi pályát soroltál fel, jelentkezzél gimnáziumba, és ezzel legalább két év haladékot nyersz a pályaválasztáshoz. A te korodban az hatalmas idő, azalatt még sokat változhatnak az eredményeid is.
2013. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Többet is várok :)
2013. okt. 7. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy menj el azokra az egyetemekre, amik érdekelnek, és csak úgy simán nézz szét az épületekben, az egyetem körül, hogy tetszik-e. Mert van akinek az is nagyon fontos, hogy a környezet, amiben tanul, az is szép legyen körülötte.
2013. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Környezetileg nekem lényegében mindegy, hogy hol kell tanulni. Nálam csak egy a fontos: csend. Ennél több nem is kell, illetve egy jóó nagy terület, mivel járkálva szoktam tanulni :)
2013. okt. 7. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!