Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok,...

Pályaválasztás előtt állok, de nem tudom mi tévő legyek/ mi akarok lenni. Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Közgazdaságot tanulok és épp pályaválasztás előtt állok. Azon gondolkodom, hogy a választható érettségi tantárgynak az elméleti közgazdaságtant adom meg. Ennek ellenére nem tudom, hogy főiskolán/egyetemen hogyan helyezkedjek el. Egy olyan munkát szeretnék, amiben sok új emberrel ismerkedem meg, kiélhetem a kreativitásom és egy izgalmasabb, és mozgalmas munkára vágyom. Gondolkodtam tanáron is, de ez rengeteg esti és délutáni elfoglaltsággal jár. Nyilván olyan állást szeretnék ami jól fizet, stb. A tanáraink azt mondják, hogy legyünk kirakatrendezők. Ez veszett ügy, mivel kisvárosban élek, és nincs szükség ilyen munkaerőre, de még Pesten sem nagyon. Ezért érdekelne, hogy Ti milyen szakokat, iskolákat ismertek ami ehhez hasonló. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

2013. szept. 19. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nappali képzésre mész szinte mindenhol lesznek délutáni elfoglaltságaid, ha nem szeretnél délután tanulni, inkább levelezőre menj vagy ne tanulj tovább..


Túl kevés az infó, amit adtál.. Milyen tárgyakat szeretsz, mennyire jössz ki másokkal, miből voltál jó?

2013. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
érettségi után közgazdász-informatikusit leteszem. ekkor kapok ugye egy okj-s papírt róla. És ha dolgozni fogok, akkor nem szeretnék majd délutánig-estig tartó elfoglaltságot. Egyébként minden tárgyból jó vagyok. a tavalyi átlagom 4,72 lett. Tehát mindenből 4-es, 5-ös vagyok. Szeretek emberekkel találkozni, megismerni őket. Nyílt vagyok ilyen téren. Általában mindenkivel megtalálom a közös hangot. Nagyon szeretek rajzolni, de nem vagyok egy zseni. A gond az, hogy mindenhez van valamennyi tudásom, de semmiben nem vagyok profi. Így nem tudom mire specializálódjak.
2013. szept. 20. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez ismerős helyzet, mármint, hogy sok mindenben jó vagy, de nem tudod, milyen irány lenne jó. Elég sok mindent tudsz magadról, úgyhogy a munka típusát talán könnyebben meg fogod találni, inkább mintha az hiányozna, hogy milyen konkrét területen és milyen célért dolgozz. Van egy kérdéslista, ami nekem nagyon sokat segített ebben, pdf-ben van meg, szívesen átküldöm, csak írj egy privit, ha kéred.
2013. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szia! egyszer már töltöttem ki egy ilyet,és az jött ki, hogy portásnak, vagy könyvtárosnak lennék jó. Az oké, hogy szeretek olvasni, de ez dögunalom.
2013. szept. 21. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a lista pont nem erről szól. Nekem elhiheted, kitöltöttem egy egész pályaválasztásra fókuszáló tesztkönyvet, voltam pályválasztási tanácsadáson, ahol további teszteket kellett kitölteni, és még a tanácsadóval is beszélgettem, hát "jó sok" eredménnyel. Szerintem a felvin, és az akkor annó neten összes fellelhető ilyen tesztet kitöltöttem, és nagyon megértem h nem sok kedved van egy ilyenhez... Ez más, ez a lista az irányra fókuszál, hogy rájöjj arra, mi lehetne az az értelmes cél, amiért szívesen dolgoznál. Szólj, ha még is kell.
2013. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!