Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinformatikus karról...

BME mérnökinformatikus karról vélemények?

Figyelt kérdés

Milyen a színvonala, milyenek a tanárok, a diákok, stb. Minden információt szívesen fogadok.

Egyébként lány vagyok, mennyire néznének rám furcsán a sok fiú között, érne valami hátrány a nemem miatt?



2013. okt. 12. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó SZAK.

A nemed miatt semmiképp nem néznének ki, sőt inkább körülugrálnának a hímneműek, ugyanis nem sok leány jár oda.

Ha elvégzed, nagyon piacképes papírod lesz, úgyhogy ha tényleg komolyan gondolod, vágj bele!

2013. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj infó szakra ha nagyon elhivatott vagy iránta és alapból érdekel mélyebben az egész téma.
2013. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Engem is ez a szak érdekel (én is lány vagyok), csak nemtudom hogy mennyire bírnám a tanulást ha megkérdezhetem milyen az átlagod kb?
2013. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha eszembe jut, első vizsgák után leírom az élményeket, eddig mind az 1 hónap kibírható volt.
2013. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!


Tök mindegy, hogy lány vagy-e, vagy fiú, az a lényeg, hogy mennyire vagy szorgalmas. Sokat kell tanulni, és gyorsan kell megérteni a dolgokat. Érdemes úgy idejönni, hogy az egyetemi mateknak/programozásnak (C/C++ nyelven) legalább az alapjait, mert nehezen fogod bírni, sokan hullanak ki az elején.

2013. okt. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Annyit elfelejtettem, hogy tényleg piacképes diplomád lesz, szóval megéri.


A tanárok az elején még kicsit jobban, a későbbi félévekben már nem annyira segítőkészek, a gyakorlatvezetők annál inkább. Fontos, hogy ha az elején vmi nem megy, akkor keress nagyon gyorsan segítséget (közösségi tanulás, korrepetitor, magántanár, stb.)

2013. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kitűnő vagyok, és tanultam C++-t is itt középiskolában. De eléggé félek, hogy mennyire bírnám a tempót.
2013. okt. 15. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is csak most kezdtem, de az első ZH-k semmivel nem nehezebbek, mint amit én gimnáziumban tanultam matekból. Egy-pár új fogalom bejött, másrészt viszont néhány bonyolultabb kérdést nem érintettünk. Jó mondjuk én specmatról jövök egy elég elitnek hírhedt gimnáziumból szóval nyilván más élményei vannak másoknak, de a lényeg, hogy ha ilyen jól teljesítettél eddig, akkor kétlem, hogy lesz gondod. Csak vedd komolyan az elejétől kezdve és sokat gyakorolj, mert gyakorlaton se nagyon jut rá idő. (ott inkább egy-két példán keresztül átveszitek újra az anyagot gyakorlás helyett)
2013. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel, hogy elég nagy mennyiségű, elég nehéz anyagot kell majd rövid idő alatt feldolgozni és az elvárás is elég magas. Én most kezdtem BME-n villamosmérnökin, de ez ugyanúgy vonatkozik az infóra is.


Fő nehézséget az adja, hogy elkerülsz otthonról, nincs ott anyuci-apuci; a tanárok sem basztatnak, úgy mint a középiskolában, hogy ugyan tanuljál már, meg írd meg szépen a házi feladatot, az első félév után meg már bejárni sem kötelező előadásokra, hanem magadat kell ostorozni. A legtöbb tárgyból nincsen rendszeres számonkérés, és egyáltalán nem könnyű azt mondani ilyenkor egyrészt haveroknak/barátnak/barátnőnek, másrészt saját magadnak, hogy bocsi de inkább tanulok, mikor csak két hét múlva lesz zh; mintsem egy jó buliba elmenni valahova. Akkor viszont már nem csak az az egy zh lesz, hanem lesznek laborok, ahol 100%-os jelenlét kötelező, az elején rendszerint beugrót iratnak, ami ha nem sikerül, nem maradhatsz bent mérni; pótolni csak korlátozott mértékben lehet őket. És akkor még ott van a házi feladat beadási határidő is. A 7 félév pedig nagyon hosszú, és sokszor nem látni a fényt az alagút végén. És nagyon bosszantó tud lenni, hogy más egyetemisták nagyon jól érzik magukat egy buliban, míg te éppen szívsz a számtuddal (az infósok a BSZ-szel). (Mutogatni nem szeretnék egy egyetemre, karra, szakra sem, mert nem ez a téma.)


Ha rákap az ember az ízére, akkor azt nem mondom, hogy sok, de jut egy kis szabadidő is. A karon van rengeteg jó rendezvény, amikre érdemes elmenni, a közösség is jó; főleg ha kolis az ember; úgyhogy a rendben vannak az alapjaid; valóban kellően elhivatott vagy; és nem riadsz vissza a kihívásoktól, akkor neked is tudom ajánlani.

2013. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!