Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, hogy szinten...

Mit tegyek, hogy szinten tartsam a tudásom? (angol)

Figyelt kérdés

Gimnazista lettem szeptembertől, és már eleve ECL komplex középfokúval jöttem ide. Csoportbontásban a jobbik csoportban vagyok, de úgy érzem, hogy nemhogy fejlődni nem tudok, de még csak szinten tartani sem a tudásom. Általában online oldunk meg feladatokat, 6-14 éves korosztály, 2 perc alatt végzek velük és utána csak unatkozom. Aztán random bedob egy igazán kemény röpdogát.

Kiemelném, hogy EMELT ANGOL tagozatról van szó.

Járjak különtanárhoz? Nagyon nem szeretném elfelejteni az angol nyelvet.



2013. okt. 17. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Használd az angolt. Olvass angolul, nézz filmeket, stb., ahol csak tudod, alkalmazd. Járj angol versenyekre, segíts a többieknek, ha nem megy nekik egy nyelvtani rész. Interneten lehet levelezni is angolul, de pl. ha van egy jó angolos ismerősöd, chatelhetsz vele akár angolul is...

Szerintem simán meg lehet oldani otthon is, hogy használd a nyelvet, de ha nem megy, tényleg ott van a külön tanár. Ha felsőfokút is szeretnél, akkor érdemes egyenesen hozzá menni.

2013. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet velem is, középokú nyelvvizsga, órán meg az alapokat tanuljuk....kínszenvedés.


Amiket az előző írt, tényleg hasznosak, főleg az angolul beszélgetés, akár fejleszteni is lehet így egymást. Ha gondolod, beszélgethetünk mi is itt, hiányzik már egy jó kis angolozás nagyon. :D


Egyébként szerintem beszélj a tanároddal, hogy adjon neked nehezebb feladatokat, mert tényleg nem jó felejteni...

14/L

2013. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Az angolul olvasást még nem próbáltam, de jó ötlet, filmeket pedig szinte már csak angolul nézek.

#2, részemről beszélgethetünk, én is egy 14 éves lány vagyok. ;)

2013. okt. 18. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:
én némettel voltam így, ezért gimiben angolt és franciát választottam, bár így tényleg nagyon sok mindent elfelejtettem németből, de állítólag, ha egyszer megtanultad rendesen, akkor kis ismétléssel bármikor előjön, amit anno tudtál
2013. okt. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!