Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » én vagyok a buta, vagy a...

én vagyok a buta, vagy a tanárom rossz?

Figyelt kérdés

Nyelvi előkészítős osztályba mentem. Első nap volt egy 'szintfelmérő', ami alapján a jó csoportba tettek be. A tanárom már 5. éve tanít (most vagyok végzős). Egy óra annyiból áll, hogy a Kérdések és válaszok című könyvet olvastatja velünk hangosan, pár szót beszélünk róla, vagy 'tételeket' diktáltat. A dolgozatok is ilyenek szoktak lenni.


A nyelvkönyvből is ezt csinálja. Olvasmányokat olvastat velünk, a munkafüzeti feladatokat meg feladja házinak. A nyelvtani részt is csak felolvastatja velünk és körülbelül ennyi.


Van 3-4 kedvence a csoportból, azokkal foglalkozott. Már leérettségiztek, mégis velük foglalkozik szinte.


Szeptembertől mondhatni rám szállt. Írtam egy majdnem tökéletes dolgozatot, majd a dolgozat kiosztása után egyből a torkomnak esett, hogy biztosan puskáztam, stb.


Az az érzésem, hogy semmit nem ér az iskolai óra. Itthon, magamnak készülgetek, és hasonlók, de jó lenne, ha elmagyarázná valaki. Nyelvsuli pénz miatt kizárva!


Ebben az esetben mi a helyzet? Velem van a baj??



2013. okt. 26. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján a tanárod már nagyon unja, amit csinál. A neki legkényelmesebb módót választja, a magyarázathoz már lusta. Én is így jártam az olasszal. Csak azok vitték vmire, akik jártak különórákra. Mi többiek meg nem jutottunk semmire. Sajna itt csak magántanár segíthet.
2013. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem is már nagyon unhatja magát az ilyen tanár, vagy csak egyszerűen semmi érzéke a diákokhoz és a tanításhoz. de azért az elég vicc, hogy egy ilyen tanár kap egy előkészítős osztályt, ahol pont a nyelven van a hangsúly... 5 évet bepótolni meg nem nagyon lehet magántanár nélkül... :/
2013. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!