Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme pszichológia...

Van értelme pszichológia szakra menni, ha később nem akarok ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, már jópár szakkönyvön átrágtam magam, de mivel nekem is vannak ilyen jellegű problémáim (elég komolyak) , ezért terapeuta nem szeretnék semmiképp sem lenni. így van értelme? ha az egyetemen rájönnek, akkor kiraknak ezért?
2013. okt. 27. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most kezdtem a pszichológia szakon, igazából azért választottam ezt (amellett, hogy nagyon érdekel), mert szerintem ha később rájövök, hogy mégsem ezen a pályán szeretnék elhelyezkedni, és belekezdek valami másba, akkor sem lesz elpazarolva az idő, amit a pszichológia tanulásával töltöttem. Szerintem ez egy nagyon érdekes tudomány, és az élet bármely területén, bármilyen szakon, pozícióban lehet alkalmazni az itt szerzett tudást.


A másik fele pedig, hogy nem kötelező terapeutának lenned. Rengeteg lehetőség van, kutathatsz, elhelyezkedhetsz cégeknél, stb. Senkit sem raknak ki sehonnan, akkor se fognak kirakni, ha azt reklámozod, hogy téged ez egyáltalán nem érdekel, és nem ezen a vonalon fogsz elhelyezkedni :D Szóval ettől nem kell félned. Ha tényleg érdekel ennyire, szerintem egy próbát mindenképpen megér, úgy gondolom, csak gazdagabb leszel tőle. (Ha pedig szakkönyveket is olvastál már, az első félévek emiatt könnyebben mehetnek.) Amúgy nem igazán "nyomós indok" az, amit írsz, hogy ezért nem akarsz terapeuta lenni. Alapvetően a 3+2 év után még továbbképzésen kell részt venni, ami plusz éveket, és plusz pénzt is jelent. Ennek viszont feltétele, hogy x órányi terápiára kell járnod, szóval lehet, hogy meg is oldódna valahogyan a problémád. Mindegy, én igazából nem akarlak semmire sem rábeszélni, én is úgy vagyok itt, hogy biztosan nem fogok praktizálni, nem leszek terapeuta, más terveim vannak :) Írj még, ha bármi kérdésed van! :)

19/L

2013. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Te írtál privátban is? Mert akkor nem reagálok 2x
2013. okt. 29. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem én írtam ott :)
2013. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nos akkor írok mégis :) szóval személyiségzavarom van, igaz nem olyan vészes, de van... és van az a sztereotípia, hogy a pszichológusok, pszichiáterek azért lettek azok, amik, hogy a saját problémáit megoldja, nos én erre tökéletes példa lennék :) ez még nem is lenne baj, de nem igazán tudom, hogy mit lehet kezdeni egy sima pszichológus végzettséggel, ha nem akarok terap lenni, azt írtad, kutatás...magyarul ott maradni az egyetemen? de azt a legjobbak szokták, nem? :D
2013. okt. 30. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az egyetemen lehet kutatni, hanem cégeknél, laborokban, önállóan, akárhogy kb.. :) ezen kívül is nagyon sok mindent lehet csinálni, tréningeket tartani cégeknél, stb.
2013. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hm...jól hangzik :)
2013. okt. 30. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!