Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok ember lenni. Mit...

Nem akarok ember lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsőre abszurd kérdésnek tűnik, és valójában az is. Miért is ne akarnék ember lenni? Fejlettebbek mint a Föld többi teremtménye, van öntudatuk, érzelmeik, művészetük, képesek alkotni... De a mindennapokban az emberi élet nem áll másból, mint ideiglenes célok utáni hajkurászásból, melyek teljesítése után újabb célokat tűzünk ki. A legfontosabb dolog az emberi életben -szerintem- az, hogy választ kapjunk kérdéseinkre. De az igazán lényeges kérdéseinkre sohasem kapunk választ. Az olyanokra, melyek túlmutatnak létezésünk pár évtizedén.

Én szabad akarok lenni. Szabad az emberi test korlátaitól, szabad a társadalom normáitól, szabad a rövid élet, a fizikai távolságok korlátaitól, szabad a saját maguk által fölénk rendelt "vezetők" által szabott korlátoktól, melyek csak saját céljukat szolgálják, és csak kisebb részben a közjót. Szeretnék választ kapni a kérdéseimre, szeretnék maradandó dolgokat alkotni, amelyek sokáig fennmaradnak. Szeretnék sok jót tenni az emberekkel, és -legfőképp- szeretnék sok mindent tudni, és sok mindent látni. De az emberek meghalnak és elporladnak, életművük feledésbe merül, senki nem ad nekik választ kérdéseikre, s esélyük sincs arra, hogy bármi fontos dolgot csináljanak. Nem is beszélve arról hogy rengeteg dolog van, amit nem nézhetek meg, mert más korban élek, vagy épp túl messze vagyok, és sosem lesz esélyem megtekinteni.

Én ennél többre vágyom, mivel eredendően kíváncsi természet vagyok.

Ezért nem akarok ember lenni. Az utóbbi időben eluralkodott rajtam ez az életérzés, s nem tudok mit tenni. Tudnék mit csinálni, sokat szórakozom, dolgozom, de egy belső hang mindig ott van, aki azt mondja, hogy "minden amit teszel, fölösleges".

Kérdezhetitek, hogy "jó-jó, de mi itt a kérdés?". Kérésem van. Cáfoljátok meg a gondolatmenetem, hívjátok fel a figyelmem olyasmire, ami fölött elsiklottam, hogy megnyugodjak.

(Félre ne értsetek, nem akarok öngyilkos lenni, csak éppen többre vágyom az emberi létnél. Más lenne a helyzet ha egy multimilliárdos lennék, aki sokkal több dolgot tehet meg, de nem az a helyzet. Túl sok a zárt kapu.)



2012. jún. 28. 00:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%

esetleg lottóz.

ha nyersz, az már igazi szabadság.

2012. jún. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

Hogy mit tegyél? Keress fel egy pszichológust, de még mielőtt késő lenne...:D

Értem, hogy mire akarsz kilukadni, de ez a "nem akarok ember lenni" valahogy betegesen hangzik.

2012. jún. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Pedig ez a szomorú tény. Én tényleg nem akarok ember lenni :D

Vagyis pontosabban: nem ember akarok lenni.

2012. jún. 28. 00:43
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez van, nem kaphatsz meg mindent. Életed hátrelévő évtizedeiben törekedj arra, hogy minél jobban érezd magad, ennél többet nem tehetsz. Egyébként milyen megválaszolatlan kérdésekre gondolsz?
2012. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hogy keletkezett az univerzum (/keletkezett egyáltalán?)?

Mekkora az univerzum (sajnos nem tudom felfogni a végtelen fogalmát, talán ezen is egy emberi korlát)?

Milyen létformák léteznek a Földön kívül? Mennyi?

Ezek azok a legfontosabb kérdések, melyek most eszembe jutottak. Vannak még kérdéseim pl. a történelemmel kapcsolatban is, de most nem fog jól az agyam.

2012. jún. 28. 00:57
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a furcsa, hogy úgy akarsz korlátlan hatalmat, lehetőséget, hogy az emberi mivoltodból adódó lehetőségeket is képtelen vagy kiaknázni. Könnyebb keresni olyan dolgokat, amire nem vagy képes, hogy aztán arra hivatkozva ne használd ki a benned rejlő lehetőségeket. Inkább azon gondolkodj el, hogy létezésed puszta ténye milyen óriási kihatással van környezetedre. Fölteszel magadnak olyan kérdéseket, amiket ha meg is válaszolnának képtelen lennél fölfogni. De igazából min változtatna, ha választ kapnál ezekre a kérdésekre. Semmit. Nem a kérdés maga a fontos...sokkal inkább az út ami elvezet a válaszhoz, vagy amit megteszel a válasz keresgélése közben. Szerintem rossz kérdéseket teszel fel és elsiklasz sokkal egyszerűbb, megfoghatóbb és valóban fontos kérdések felett.
2012. jún. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos nem tudom felfogni a végtelen fogalmát, talán ezen is egy emberi korlát"

fel a kezekkel, akik fel tudják fogni!!

ezek az univerzumos stb témák tök izgalmasak és van mindenre jópár elmélet, válaszd ki amelyiket igaznak érzed és téma lezárva, vagy menj fizikusnak, csillagásznak és kutasd...

De ha jobban belegondolsz, semmivel sem lenne jobb, vagy rosszabb az életed, ha tudnál mindent. Ugyanúgy ember maradnál, enned kéne és levegőt venned. Hm..most eszembe jutott I'm cyborg but that's OK c. film.

Szerintem kicsit öntelt vagy. (Bocsi, ha nem értesz egyet, vagy sértő...)Remélem, ha lejjebb érsz, rájössz, mért gondolom.

“Nem az a szegény, akinek csak kevese van, hanem aki többre vágyik.” (Seneca)

Amúgy sokszor gondolkodtam már hasonlóan a világról.

Mit csinálnál máshogy, ha milliárdos lennél?

Én begolyóznék a nagy felelősségtől, az tuti, mert nem hiszem, hogy olyan okos és bölcs lennék, hogy mondjuk rajtam kéne függjön millió más ember élete. Persze, akik olyan helyzetben vannak, ők sem biztos, hogy tényleg megérdemlik, de az az ő bajuk. Szóval, a lénxeg, hogy a saját dolgaiddal kéne foglalkoznod, kicsit földhöz ragadtabban, mert nem kérdés, hogy kénytelen vagy emberbőrben maradni és ha már így van, akkor hozd ki belőle a legjobbat!

Még annyi, hogy nem t'om m'ért vagy elégedetlen, de tuti nem azért, mert nem tudod mennyi bolygó van az univerzumban. Embber vagy és az embereknek emberi problémái szoktak lenni.


"A legfontosabb dolog az emberi életben -szerintem- az, hogy választ kapjunk kérdéseinkre" biztos???

2012. jún. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
dr house-ból: ha valakinek jó az élete, az nem lottózik, aki nyomorult, az meg akkor is nyomorult marad, ha nyer
2012. jún. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szabad akarsz lenni, elvetni a társadalmi normákat, ledönteni az emberi korlátokat?

Ebbe szerintem nem fér bele, hogy "ha sok pénzem lenne más lenne a helyzet", te csak többet akarsz magadba szívni, ebből a torz korlátokkal és normákkal teli világból.


Fogadd el, hogy itt vagy, ahol (bármennyire is "fújfújmagyarország") bárhol lennél a világban, bejárhatnád az egészet, egy idő után vége lenne, az is csak időhúzás, és feleslegesség, csak a saját érdekedet hajszolod vele.


Egyébként, amíg az utolsó mondatot nem olvastam, teljes mértékben egyet értettem veled, nem cáfolnálak meg.

2012. jún. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreértettetek. A multimilliárdos lét alatt nem azt értettem, hogy limitált szériás sportkocsikkal járnék, ötcsillagos szállodákban szállnék meg és estélyekre járnék a többi trógerrel, hanem szponzorálhatnám azokat, akiknek megvan a lehetőségük az új dolgok felfedezésére, az emberiség látókörének tágítására (kutatók pl.). Valamint én is lehetőséget kapnék arra, hogy saját magam végezzek kutatásokat igen magas szinten. Engem nem a pénz vagy az anyagi lehetőségek vonzanak, hanem azok a dolgok amelyekhez (sajnos) csak ilyen módon lehet hozzájutni.

Többen írták közületek, hogy azért érzem ezt, mert nem tudok mit kezdeni az életemmel, de ez nem így van. Épp az ilyen gondolataim miatt próbálok mindent száz százalékosan kihozni az adott helyzetemből, egész sikeresen. Tudom hogy önző és öntelt dolog ilyen nagy dologra vágyni (hiszen ez már az általános vélekedésben elterjedt isteni lét határait feszegeti), de nem tudok tenni ellene. Kíváncsi vagyok.

Zöld kezet kapott mindenki.

2012. jún. 28. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!