Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán a turizmus szakon...

Főiskolán a turizmus szakon nehéz a matek? Sok matekkal kapcsolatos tantárgy van, amit kötelező felvenni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 1-másfél évben van az összes ilyesmi tantárgy. Ezeket mind kötelező is teljesíteni: gazdmatek, statisztika, közgáz. De nem olyan vészes teljesíteni azért, annak aki bejár órára meg odafigyel. Egy az egyben azt kérik azért számon amit le is adnak. Nem szabad ettől félni. Én is így voltam az elején, aztán csak sikerült.
2013. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi!:) és ezeken kívül milyen egyéb tantárgyaid voltak még nagyjából?
2013. nov. 1. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Én psz-es vagyok, de az alapozó modul nálunk a fősulin az első három félév, amikor mindenkinek ugyanazok a tárgyai voltak :) Gondold ki hogy melyik suliba szeretnél menni és próbálj meg keresgélni hogy van a fent tematika, ami tartalmazza hogy milyen tárgyak melyik félévben vannak. A turizmus szak azért elég gyakorlatorientált, és jó lehetőségek vannak vele akár külföldön is.
2013. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát nálunk a fél évfolyam megbukott elsőre matek 1-ből :D

Egyáltalán nem egyszerű, de nyilván teljesíthető.

Az nagyon sokat számít, hogy biztos és alapos háttértudással kezdjen az ember. Én például azt érzem, hogy a középiskolai középszintű matek és a főiskolai matek között nem volt átmenet, hanem egyből belecsaptunk a közepébe. És sok hiányosságom van, mert csak középszintű matekot tanultam, ahol rengeteg olyan dolog kimaradt, amit most alapból elvárnának a főiskolán.

Lesz még matek 2, statisztika, operációkutatás, pénzügy, számvitel... és persze közgazdaságtan is van (bár szerintem ebben a matek egyáltalán nem vészes).

2013. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!