Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző karának fizikai felméréséről szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés

Utána olvasgattam itt ott, a katonai vezetői szakon gondolkodtam és láttam ,hogy 3200m futás,húzódzkodás,fekvőtámasz és felülés szerepel ebben.


A kérdésem(kérdéseim) az lenne(lennének),hogy:


1.: Mind a négy gyakorlat szerepel-e,vagy a húzód.és a fekvőtám.között lehet-e választani?


2.: Illetve az,hogy ezekből mennyit, illetve milyen idő alatt, hogyan kell elvégezni?

Mert erről nem találtam semmit!

Ha valaki esetleg ki tudni segíteni azt nagyon megköszönném!

Előre is köszi! :)



2013. nov. 2. 01:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A fizikai alkalmasság vizsgálatára szolgáló mozgásformák:

− 3200 m síkfutás sportöltözetben,

− Fekvőtámasz gyakorlatcsoport gyakorlatai,

− Húzódzkodás gyakorlatcsoport gyakorlatai,

− Felülés gyakorlatcsoport gyakorlatai.

A felsorolt mozgásanyagból három mozgásforma teljesítését kell mérni. A 3200 m síkfutás

sportöltözetben és felülés gyakorlatcsoport gyakorlatai kötelezőek, a fekvőtámasz

gyakorlatcsoport gyakorlatai és húzódzkodás gyakorlatcsoport gyakorlatai között választani

lehet.

Az értékelés pontértékelési rendszerrel történik. A 3200 m síkfutás maximális elérhető

pontszáma 160 pont, az erő-állóképesség felmérő gyakorlatokért maximum 100-100 pont

adható. A három mozgásforma felmérésével megszerezhető legmagasabb pontszám 360 pont,

a fizikai alkalmasság minimum követelménye 240 pont.

„Alkalmas” az a jelentkező, aki a mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás vagy

húzódzkodás illetve a hanyattfekvésből felülés mozgásformáknál legalább 40-40 pontot, a

3200 m-es síkfutásból legalább 80 pontot elér és az összesített pontszám tekintetében

minimálisan 240 pontot teljesít.



Mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás:


Kiinduló helyzet: mellső fekvőtámasz (vállszéles támasz, lábszár, comb, fenék, hát, fej egy

vonalban)

1. ütem: karhajlítás (a váll eléri, vagy meghaladja a könyök síkját)

2. ütem: karnyújtás (könyökszög 170-180 fokot zár be)

A végrehajtásra felhasználható idő maximum 2 perc, pihenés kiinduló helyzetben.



Húzódzkodás:


Kiinduló helyzet: vállszéles alsó madárfogás függés nyújtott karral és hajlított lábbal

(170-180 fokos könyökszög és 130-140 fokos térdszög)

1. ütem: karhajlítás (az áll eléri vagy meghaladja nyújtóvas síkját, 170-180 fokos

csípőszög)

2. ütem: karnyújtás (170-180 fokos könyökszög és csípőszög, 130-140 fokos

térdszög)

A végrehajtásra felhasználható idő maximum 2 perc, pihenés kiinduló helyzetben.



Hanyattfekvésből felülés hajlított térddel:


Kiinduló helyzet: terpeszülés hajlított lábbal, tarkóra vagy keresztezett vállra tartás

(90-100 fokos térdszög és 80-90 fokos csípőszög) 1. ütem: ereszkedés hajlított lábemeléssel hanyattfekvésbe

(a térd és csípőszög közel állandó, a lapocka megérinti a talajt)

2. ütem: felülés kiinduló helyzetbe (170-180 fokos könyökszög és csípőszög, 130-

140 fokos térdszög)

A végrehajtásra felhasználható idő maximum 2 perc, pihenés kiinduló helyzetben.


Az erő-állóképesség felmérés során alkalmazandó általános szabályok:

− Az erő-állóképességet felmérő gyakorlatoknál a követelményrendszernek megfelelő

ismétlésszám végrehajtására kettő perc áll rendelkezésre,

− A kettő perc alatt pihenésre van lehetőség, de csak a szabályos kiinduló helyzetben. Aki

ettől eltér azt le kell állítani és az addig szabályosan végrehajtott gyakorlatait kell értékelni,

− A szabálytalan végrehajtót, figyelmeztetni kell a testtartáshibákra, és ha a figyelmeztetés

után sem korrigálja a hibát, le kell állítani a gyakorlatot.

A testtartáshibával végrehajtott gyakorlat nem számolható!



3200 m síkfutás:


Folyamatos, előre haladó mozgás, amely legfőbb jellemzője a repülő fázis, amikor a futó

személy az ellépés és talajfogás fázisa közötti időszakban elveszti kapcsolatát a talajjal.

Gyalogolni lehet.



Öltözet:


Évszaknak, időjárásnak megfelelő, kényelmes sportöltözet és sportcipő.

2013. nov. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!