Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha legalább volt annyi eszük,...

Ha legalább volt annyi eszük, hogy bevezették az 50 órás diák/közmunkát akkor miért nem én határozhatom el hogy mennyit dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Az mondták, hogy maximum mindösszesen 3 órát dolgozhatok ami nagyon kevés. És ha kiszámoljuk, hogy mikor fog kijönni az ötven óra az majdnem 1 teljes hónap. Én úgy akartam volna, hogy 8-10 óra munka és így legalább egy hetet sem pazarolnék el.....

2013. nov. 3. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mire is pazarolod el azt a hetet? Tapasztalatszerzésre, hasznos munkára? Micsoda pazarlás, szörnyű! Nyugodj meg, nem fogsz beledögleni, ha 1 hónapig napi 3 órán át nem a gép előtt vakarod a hátsód.

A gond inkább azzal van, hogy ezt kötelezővé tették, viszont nagyon sok helyen nem biztosítanak semmilyen információt ezzel kapcsolatban a diákoknak, sokan azt se tudják, hogyan kell munkahelyet keresni, leigazoltatni a ledolgozott órákat stb.

2013. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik,hogy elmész x helyre és annyit dolgozol amennyit akarsz, csak az "elszámolásnál" pl 3 különböző napra írják be, nem egybe. Ezt az igazoló személlyel tudod megbeszélni.
2013. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mondjuk én már azon is elgondolkoztam, hogy nem fogok nyárig várni, inkább minden pénteken elmegyek 3 órára, és így akkor nem kellene bajlódni ezzel (sem).

2013. nov. 3. 13:44
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

Nem maga a munkával (vagyis hát azzal is, csak azzal kisebb mértékben), hanem a munkaidővel van a problémám egyébként.

2013. nov. 4. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Rám is vonatkozik... Egy kis településen élek, nincs sok lehetőség... Azért meg nem akarok 20 km-t utazni, h aztán elvégezzek 3 óra munkát, ami az 50-hez képes még semmi. Ráadásul az utazás is nagyon drága (busz+villamos). Másrészt most nagyon hajtok a nyelvekre (9.-es vok nyekes) és angolból másfèl év múlva középfokúzni szeretnék. Ehhez nyàron is kéne tanulni, dehol lesz arra erőm fél nap pazarlás után. (a busz sem jár percenként, csak félóránként, az utazás 45 perc...) Suli után közvetlen meg nem szívesen mennék, mert másnapra tanulni is kéne talán, ráadásul a mindennapot tesi hatására büdösen, ízzadtan állítsak be "dolgozni"? (10 perc a szünet, viszont az osztály, akiknek a köv órája lesz a tesi már ott ordítanak h haladjunk, lemosdani nincs idő sem...) Am szeretek suliba járni, de ez akkor is borzalmas!
2014. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!