Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a BME-n a villamosmérnö...

Milyen a BME-n a villamosmérnöki szak? 17L

Figyelt kérdés

Most 11.-es vagyok és jövőre a BME-re szeretnék felvételizni, villamosmérnöki szakra. Jól megy a matek és a fizika is. Még nem tudom, hogy emelt matek vagy emelt fizikát esetleg mindkettőt tegyek, de majd eldől. Szóval remélhetőleg felvesznek.

Kicsit félek tőle, hogy milyen az első év, milyenek az órák/tanárok? Labor? Hangulat? Mennyi óra van? Gondolom elég sokat kell majd tanulni, főleg első évben.

És hát ugye nincs túl sok lány...

17L


2013. nov. 3. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon kemény és nagyon nehéz. Az ország legerősebb egyeteme. Magas az elvárás, sok nagyon jó képességű diák jár ide, ami miatt a nívó magasabbra kerül. Előfordulhat, hogy bukdácsolni fogsz, és ez a magas teher és követelmény miatt van. Vannak tanárok, akik szeretik a legtöbbet kihozni a diákokból, ezért sokat várnak el. Arra nagyon jó a magas elvárás, hogy az ember kompletten megutáljon egy-egy tantárgyat. Mire rájön, hogy nem is ezt akarta már nagyon késő lesz. Vagy végig kell csinálni minden áron, de akkor abba nagyon bele lehet fáradni vagy ott hagyja és elveszt vele sok értékes évet (és pénzt).

Viszont, hogy szépet is mondjak, jól megfizetik ezt a hivatást.

2013. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
75%
Az élettől is elment a kedvem mióta oda járok.
2013. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

Ugye? Mondom én! Az ember azt hiszi, hogy mert megy a tanulás, és mindig jó jegyei vannak, akkor majd ott is helyt tud állni, aztán meg jön a feketeleves.

Ha feltétlen villamosmérnökire akar menni a kérdező, akkor talán próbáljon meg egy vidéki egyetemet. Ott nem esznek kisiskolást reggelire. (És az élet is olcsóbb)

2013. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Most olvastam végig a kérdés utolsó sorát. Nem csak az első évben kell sokat tanulni, hanem mind a hét félévben, és végig nagyon keményen és egyre keményebben.

Nekem a kedvencem az volt, amikor rájöttem, hogy mennyire el vagyok maradva matekból, és nem azért mert nem megy, hanem mert feltételezik, hogy mindenkiben egy kis Boyai veszett el.

2013. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Imádom amikor 1-2 félév után az emberek egója exponenciálisan el kezd nőni... Nagyon merész kijelentés, hogy az ország legjobb egyeteme, talán ott van az ország a legjobb villamosmérnökije, de ez nem ekvivalens azzal, hogy a legjobb is az országban maga az egyetem. Mindenesetre, hogy ne csak offoljak a villamosmérnökin, mint az tudod van fizika és matek is bőven. Az első félévben valószínűleg "sokkolni" fog a tudás mennyisége amit el kell sajátíts az idő alatt, lehet néhol meg is botlasz, de ha szereted ezt a két tárgyat és nem szükséges kényszerként tekintesz rá, akkor nem lesz gond. Egyébként szeretnek a tanárok majd lehetetlent elvárni a diáktól, mert ha van potenciális képességekkel bíró diák vagy diákok ők megpróbálják teljesíteni és ha még nem is sikerül, akkor is sokkal többre mentek vele, mint ha egy kisebb elvárást teljesítenek és oké ez megvolt nem megyek tovább alapú hozzáállást mutatják.
2013. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves elôttem válaszoló!

Én, aki a fenti sorokat írta, nem oda jártam egyetemre. Én Gyôrt választottam. De azért nyitva tartottam a szememet és a fülemet, beszélgettem emberekkel, láttam a saját szememmel (mert ugye az elôadások szabadon látogathatóak). Így gyûjtöttem össze a véleménynek valót, amit aztán képernyôre vetettem.

2013. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!