Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a villamosmérnö...

Mennyire nehéz a villamosmérnöki szak? Villamosipari szakközépiskolába járok, jövőre fogok érettségizni és a Miskolci Egyetemre villamosmérnöki szakára szertnék majd menni.

Figyelt kérdés

Olvasgattam fórumokat és kezdek elbizonytalanodni,hogy tényleg nekem való-e ez, és meg tudnám-e állni ott a helyem.

Matekból nem vagyok kimagasló "matekzseni" de amit normálisan megtanítanak gond nélkül fel bírom fogni és meg tudom tanulni(4-es voltam matekból eddig középiskolába végig) a szakmai tárgyakból 3-4-es vagyok , fizikából pedig 4-5. Szerintetek lenne rá esélyem,hogy bukás nélkül meg végig tudjam csinálni? Nyilván lenne esély , de mennyit kell/ene naponta átlagosan tanulni , ha bejárnék normálisan az előadásokra meg órákra? Azok írjanak akik ilyen szakon vannak/ voltak ,hogy ők milyenek voltak középiskolában és,hogy sikerült az egyetemen helyt állniuk vagy az is jó lenne ha példákat írnának (mondjuk osztálytársaikról). Azért tettem fel ezt a kérdést, mert semmiképp nem szeretnék , akár egy fél évet se elpazarolni az életemből! És még annyi,hogy érettségi után maradok még a technikusi képzésre is.

Kösz a válaszokat!


2011. márc. 27. 10:35
1 2
 1/13 Zoliol ***** válasza:
14%

a technikusit sztem a féléveidbe beszámitják tehát lerövidítik a tanulmányi időt


Oda emelt matek vagy emelt fizika kell!!!de mindettőből érettségizz 5re!!!!!és egykis programozási tudás sem árt...


mert programozást ottis tanitanak!!!

tehát kezdj el C nyelven megtanulni progarmozni

2011. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zoliol ***** válasza:
53%

ja és az 5ös jegy alatt nem 61%os hanem Minimum 90%os érettségit értek és a technikusit pluszpontként is számitják ha olyan


tehát... durva lesz

2011. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kösz a választ , hát nem hiszem,hogy emelt 90%-os matekot tudnék írni z az igazság , egyébként tudom,hogy beszámítják pluszba a technikusit de nem is ez a lényeg ,mert simán felvennének anélkül is (nem a BME-re akarok menni, hanem Miskolcra) csak nem szeretnék szenvedni.. :\
2011. márc. 27. 21:34
 4/13 Zoliol ***** válasza:
31%
Miskolci se rossz.... de a legkifizetődőbb a BME
2011. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Ami fontos, fizika, matek, szakmai tantárgyak ezekre hajts rá. Nem kötelező pont matekból emeltezni, lehet az fizika is, vagy egy szaktantárgy (pl. elektronikai alapismeretek)

Sőt szaktantárgyból lehet, hogy könnyebben is megcsinálod, hiszen azt többet tanultad, mint a matematikát.

De természetesen a technikusi közben is leteheted az emelt szintű érettségit.

Jól teszed egyébként hogy maradsz technikusképzésre is, szerzel legalább egy kis gyakorlatot. Ezenkívűl letehetsz még egy nyelvvizsgát is, hiszen ez is +28 pont.

2012. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
XD A technikusit biztos hogy nem számítják be sehova...annyi előnyöd lesz hogy te már hallottál olyan dolgokról amikről a gimisek nem... Én nem hiszem hogy bukás nélkül meg tudnád csinálni, mérnöki szakokon nagyon kevesen végeznek bukás nélkül....
2012. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
+24 pont jár a technikusiért.
2012. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
A tárgyakra gondoltam.........
2012. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám már van , középfokú , technikusira pedig nem biztos , hogy maradok és az emelt érettségit sem tervezem, mert a pontom valószínűleg anélkül is meg lesz és nem tudnék rá rendesen felkészülni.
2012. jan. 1. 21:36
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Remélem aki lepontozott az is mind villamosmérnök XD


Hogyha valaki jobban tudja mint én akkor ne tartsa magában

:D

2012. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!