Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti járatnátok tovább a lányoto...

Ti járatnátok tovább a lányotokat egy olyan főiskolára, ahol mindenki puskázik, a tanárok pedig hagyják is ezt?

Figyelt kérdés
A lányomnak most volt az első zárthelyi időszaka, és minden dolgozatot úgy írt meg, hogy végig puskázta, ahogy csak tudta. Ezt ő el is mondta nekünk, hogy semmiből nem készült, kivéve a nyelvet, illetve a matematikát, de abból külön tanár készítette fel, előtte nem értett semmit. Most azon gondolkodok, hogy a következő félévben befizessem-e a tandíját, mert ennek így nincs sok értelme. Nem lehet túl neves diploma, ha mindenki így szerzi meg. Lányom elmondása szerint 90% puskázik, csak a "kockák" nem, akik tudnak mindent, mert már órán rájuk ragad. Gondolkodóba estem. Beszéljem rá, hogy felvételizzen egy erősebb intézménybe, vagy küldjem el dolgozni/OKJ képzésre, ahol tanul is valamit, nem csak teng-leng a suliban?
2013. nov. 4. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igen fogod tudni rábeszélni egy erősebb sulira, mert ezek szerint ő sem akar tanulni, ez így roppant kényelmes neki.
2013. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond nála a tanulással, egész jó eredményeket produkált a gimnáziumban, nyelvvizsgákat is tett, szóval nem bukdácsolt, valamennyire odatette magát. Most viszont látja, hogy nem szükséges tanulnia, ezért nem is teszi. Persze, hogy kényelmes erről az oldalról megfogni a dolgokat. De tudom, hogy máshol a tanulás sem fogna ki rajta. De én is ettől félek, hogy nagy balhé lenne, ha egy kis főiskoláról "átnyomnám" az ELTÉ-re.
2013. nov. 4. 20:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Én azért szomorú lennék szülőként, ha a főiskolás lányom nem lenne olyan érett, hogy tudja, magáért kell tanulnia, nem azért, mert elvárják vagy nem várják el az adott intézményben. Nem lennék büszke rá.


Egy egyetemista lány

2013. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én sem örülök neki, főleg azért, mert eddig nem ilyen volt. Gondolom az új környezet, új ismerősök, na meg a lehetőség felnyitotta a szemét, hogy igen, így is lehet. 12 évig tanult, mostmár nem akar. Legalábbis úgy gondolja. Eddig nem ellenkezett a tanulás miatt, ez újdonság, a főiskolával jött ez a szemlélet. Főleg azért is, mert nem igazán szereti ezt a szakot, amit elkezdett, nehéznek tartja és értelmetlennek a mostani tantárgyait, pedig eddig érdekelte, hisz azért jelentkezett ide. Aztán rájött, hogy a főiskola nem cukormáz, de most mégis annak tartja, mert puskázással túlélhető. Az ő szavaival élve, "így elmegy, mostmár végignyomja, úgysem lesz nehéz". De nem állok neki a hegyibeszédnek, mert egy 19 éves nem fogja azt csinálni, amit mondasz neki. Ha körülötte 400 ember puskázik, akkor nem ő lesz az egyetlen, aki direkt kiül a szamárpadba, és fejből megír minden dolgozatot. Ezért kár is lenne vitázni vele. Csak nem tudom, hogyan tovább. Ha átjelentkezne máshova, nem zavarna az sem, ha a tandíj a duplája lenne, sőt. Megtehetjük, hogy fizetjük, ezért dolgoztunk, hogy biztos jövője legyen, tanulhasson. Csak nem sok értelmét látom közel 2 milliót kifizetni arra, hogy még az államvizsgát is puskából olvassa fel. Ezért érdekel továbbra is mások véleménye.
2013. nov. 4. 21:43
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Én több szempontból se fizetném ki a következőt. Egyáltalán milyen dolog az, hogy szülő fizeti az egyetemet? Távol álljon tőlem, hogy bárkit megbántsak, de ennyiből nekem az jön le, hogy el van kényeztetve. A puszta hozzáállása is a dolgokhoz olyan. Felsőfokú képesítés szerzése nem kötelező, erre azért menjen az ember, mert érdekli és el akar vele érni valamit és ne pedig azért, hogy ne kelljen dolgozni meg lógni lehessen még 2-3 évet. Ez így nem működik. A meglátásod/sa miszerint az ilyen diploma nem sokat ér, teljességgel jogos, bár ez közel sem a tanáron múlik. A tananyagot így is meg lehetne tanulni és akkor értene is hozzá. Egyébként én kíváncsi lennék milyen szakra jár, mert vannak a szakokon olyan töltelék tárgyak, amiknek köze nincs a szakhoz, én maximum ezeknél nézném el ilyet, de ha szaktárgyaknál is ez a helyzet gondolkodás nélkül befejezném a támogatását(, amit én szülőként el se kezdtem volna). Esetleg még, ha biztos lennék abban, hogy kemény elvárásoknál teljesít, akkor rávenném, hogy menjen egy erősebb iskolába, de fizesse ő vagy jusson állami támogatáshoz.
2013. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Számomra egyértelmű volt, hogy fizetem neki a továbbtanulás, ahogy anno az én szüleim is ezt tették, támogattak, amíg csak tudtak. Illetve bekerülhetett volna államilag támogatottra is, mert mint mondtam, nem voltak rosszak az eredményei, plusz pontokat is szerzett, csak nem számítottunk arra, hogy magasabb lesz a ponthatár az általunk választott intézménybe, mint az orvosi egyetemekre. A tavalyiak - a családban egy másik lánytól tudjuk - még rosszabbul jártak, akkor egyáltalán nem volt állami hely az iskolában, csak költségtérítéses képzés indult. Ilyen esetben mit mondhat a szülő? Közgazdasági szakra jár, turizmus-vendéglátásra. Ez érdekelné is, de egyelőre egy szakmai tárgya sincs. Tömény matematika az egész, ami sosem volt az erőssége, ezért is szorul külön tanár segítségére, amit szintén fizetek neki, hogy boldoguljon. Látom a csalódottságát, hisz egyelőre nem látja a fényt az alagút végén, hogy olyat tanulna, ami érdekli. Sokat panaszkodik miatta. Amúgy mindig is érdekelte ez az ágazat, már kiskorában is beszélt róla. A nyelvekkel sincs gondja, a diplomához szükséges nyelvizsgák közül az egyikkel már rendelkezik gimnázium 11. osztálya óta. Ezért is van bennem kettősség. Tudom, hogy jó tanuló, jó esze van, mégsem használja most ki ezt a lehetőséget.
2013. nov. 4. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:

külföldön nem nézik, hogy milyen nehezen szerezte meg valaki a diplomáját m.o-on.

diploma és kész.

gondolom nem szeretne itthon maradni sokáig....

szerintem támogatni kell, ha szereti ezt a szakmát és ez akar majd lenni...

nincs értelme átmenegetni máshova, ilyenkor gyorsan el kell végezni...

2013. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valóban nem tervezi, hogy itthon marad. Mivel a turizmusban szeretne dolgozni, pláne. Angolul felső fokon, szinte anyanyelvi szinten beszél, németből is van nyelvvizsgája, a főiskolán pedig spanyolul szeretne tanulni. Úgy gondolom, így jó esélyekkel indulna külföldön. Mégis bizonytalan vagyok. Lehet benne valami, hogy kint senkit nem érdekel, milyen diplomája van, és hogyan szerezte, csak konyítson a dolgokhoz. Márpedig a szakmai rész érdekli, csak egyelőre nem azt tanítják nekik. Remélhetőleg ott már szívesebben előveszi a tankönyvet, ha érdekli majd a tartalma. Köszönöm a válaszokat. Még meg kell beszélnünk ezt néhányszor itthon.
2013. nov. 5. 13:36
 9/12 anonim ***** válasza:

inkább a nyelveket tanulja ezerrel. legalább 3 nyelv úgyis kell ebben a szakmában.

az első félévben alapozó-nak nevezett tárgyak vannak, nem sok értelmük van általában.

2013. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

és azt tanácsolom, végezze el inkább gyorsan ezt a főiskolát.

mesterszakra átmehet máshova az itteni jó jegyeivel majd, amit könnyen szerzett meg.... :)

az én lányom pont így tett, amiket írtam, és nagyon jól döntött :)

2013. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!