Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a BME VIK (villany) 1....

Ha a BME VIK (villany) 1. félévében nem sikerült teljesítenem a Matek A1 (analízis) tárgyat, amire később több másik tárgy is épül, amikre majd szintén épül tárgy, akkor ez milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdés több részből áll. Mivel a tárgyat a nem teljesítése esetén a következő félévben fel lehet venni ismét, akkor a csúszás mindenképpen 1 félév, persze abból adódóan hogy a tárgyra több tárgy is épül majd ezt követően, amiket így szintén 1 félévvel a mintatanterv után kezdhetek el (keresztfélév). Ez persze eredményezi azt is, hogy a 2. félévben kevesebb tárgyam lesz mint alapesetben lenne, de az A2 helyett A1-et tanulhatok ismét. A szakirány választás szintén csúszik egy félévvel. Emiatt a sok csúszás miatt az egész tanulmányi rendszerben egy hatalmas kavarodás lesz, van mikor kevesebb tárgyam lesz a többiekhez képest, azaz kevesebb kreditet tudok teljesíteni. Így tapasztalatlanul elsősként nem tudom mi ilyenkor a helyzet. Könnyebb lenne a kérdés egy számtud vagy egy anyagtud elbukása esetén, amikre nem épül semmi a következő félévben. Így viszont nyilván amellett hogy a helyzet nem előnyös, nem tudom hogy léphet-e fel valami további probléma a BSC elvégzésében, ami valamilyen módon korlátozna a diploma megszerzésében. Persze nyilván az korlátozhat ha továbbra is lenne még tárgy amit elbukok, de az aktuális helyzetből indulok ki, a lehető legjobb esetet feltételezve.

Ami még nem tiszta nekem, hogy ha most elbukok x kreditet emiatt, akkor az egész éves kereditszámot nézve kiesnek a következő félév tárgyai, szóval kötvál tárgyakkal kellene helyettesítenem azokat vagy hogyan? És kell tartanom önköltségesbe való átsorolástól, emiatt?



2013. nov. 19. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Csííííícska...

Önköltségesbe akkor kerülsz át ha két félév alatt nem teljesíted az előírt kreditek felét. Én elmennék passzívra és jövőre újra megpróbálnám, mert villanykar elég szopójárat tud lenni, ha nem tudsz rendesen integrálni meg deriválni.

2013. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs gondom az integrálás-deriválással. Az első zh nem lett meg, mert arra nem készültem. A másodikra hullaként mentem el, és emiatt az sem jött össze. Amit eddig vettünk annak nagy részét már korábban is tanultam, nyilván minden felelősség magamra hárul hogy elcsesztem. De vedd figyelembe hogy nem vagyok túl jól informált a dologból, ezért is kérdeztem meg.

Na most a szimpla logika alapján kérdezem: Ha elmennék passzívra, akkor a passzív félév nem számítana bele abba az egy évbe ami alatt a kreditek felének meg kell lennie?

2013. nov. 19. 17:38
 3/7 anonim válasza:
100%
Nos egy tárgy elbukása miatt még nem javasolnám, hogy azonnal passzívra menj. Arra viszont figyelj, hogy az önköltségesre kerülésnél csak az utolsó 2 félévedben teljesített MINTATANTERVI tárgyakat nézik, azokból kell meglennie a 30 kreditnek (60/2 kredit TVSZ szerint). Az ösztöndíjindexedet kötvál ill. szabvál tárgyakkal is tudod javítani. A csúszás miatt sem kell különösebben aggódnod, nagyon sokan csúsznak :D + ha 7 félév alatt végzed el az sem tragédia, csak arra figyelj hogy a Hallgatói Szerződés? (nem tudom pontosan hogy mi a neve) szerint meghatározott időből ne csússz ki, mert akkor már fizetned kell. Ja és ne itt tedd fel az ilyen kérdéseid, hanem ott a levlista és a fb csoport(ok).
2013. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy ott kellene kérdezni, csak itt anonimitásba burkolózhatok, mert be kell valljam hogy ennél többre számítottam saját magamtól.

Viszont akkor nekem most amiatt hogy 3 tárgyat nem teljesíthetek a második félévben aggódnom kellene, mivel így egyel több félév közt oszlanak meg a tárgyaim, szóval adott két félévben nem tudok maximálisan 60 kreditet összegyűjteni csupán mintatantervi tárgyakból. Bár nem tudom hogy ez azt jelenti-e hogy gyakorlatilag innentől a bukás kizárva bármely tantárgyból.

2013. nov. 19. 21:37
 5/7 anonim válasza:
Nézd először is a bukás nem akkora szégyen, képzeld, a legtöbben ide úgy jönnek h addig 5ös átlaguk volt, és hát én nem sok olyanról tudok, aki ezt a szintet itt is tudta hozni. De ha nem kérdezel nem kapsz választ, szóval tessék használni a fb-ot és a levlistákat, ha szégyenled az eredményed, az a te bajod, de emiatt nem fognak lenézni a többiek (aki lenéz azzal meg nem kell foglalkozni, saját magát minősíti a viselkedése). A másik: kicsit tessék önállósodni, pl: megnézed, hogy így mennyi mintatantervi kreditet tudsz összeszedni nyárig, és máris tisztában vagy vele, hogy mennyit bukhatsz még, hogy ne kerülj 30 kredit alá. A 60 kredit az optimális eset (nem buksz) szerint kiszámolt mennyiség, de ha nincs meg, nem baj, csak ne kerülj 30 alá. 1 tárgy elbukása (akármi épül rá) még nem jelenti, hogy esélyed sincs. Javaslom böngészd át a villamosmérnök mintatantervet (kth honlapján fenn van), abban benne van, hogy mi mennyi kredites. Mellesleg ösztöndíjhoz, szakirányhoz és kolihoz kell a minél több kredit, 10 kredit szabvál és 10 kredit kötvál tárgy teljesítése pedig feltétele a diplomának, szóval nem árt ilyeneket is felvenni. Ja és nem oltani akarlak, vagy ilyesmi, de ez az oldal nem azért lett kitalálva, hogy ilyen jellegű kérdéseket tegyenek fel, mert alapból nem nagyon nézi olyan, aki érdemben válaszolni tud. Az előző hozzászólóval viszont egyetértek, ha buktál, az azt jelenti, hogy nem tudod eléggé az anyagot (ne áltasd magad azzal, hogy csak azért nem jött össze mert fáradt voltál stb...). De sebaj majd legközelebb többet/hatékonyabban készülsz. Ha mégis a passzív félév mellet döntesz, akkor az nem fog beszámítani és majd csak jövő télen nézik meg neked, hogy megvan-e a 30 kredit.
2013. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, abszolút értelek, és igazad is van abban amit mondasz (már hogy ez a hely elég rossz ötlet ilyen kérdéshez). A többiről azóta informálódtam, igazából sokáig azért aggódtam még, hogy analízisből nincs kereszt félév, de elvileg van, és ezzel így nem lenne olyan gond ami miatt ki kellene hagynom a következő félévet. Szóval inkább nem szakítom meg a tanulást, a második félévben 3 tárggyal lesz kevesebb, és lesz egy olyan tárgy amit már addig is tanultam. A kreditek összejönnek ha jól haladok a többi tárggyal, és a 2. illetve a 4. félév így elég szellős lesz nekem. De mivel az állam 12 félévet támogat és a BSC, MSC együttesen 11 félév, ezért még pont tűréshatáron belüli a csúszás. Innentől már csak felfele mehetek, vagy különben azt hiszem nincs keresnivalóm itt, ez már egyértelmű.
2013. nov. 21. 20:14
 7/7 anonim válasza:

Na hogy sikerült, vagy hogy állsz most, mi lett végül?

Valószínűleg veled járok egy helyre (vik info-s vagyok), nekem is ez az első évem (most ugye a 2. félév vizsgáira készülök) és kíváncsi vagyok hogy döntöttél.

2014. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!