Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek menjek továbbtanulni?...

Minek menjek továbbtanulni? Megköszönnék 1-2 tanácsot!

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és nem tudom sajnos hogy mit kezdjek magammal... Azt tudni kell rólam hogy teljesen humán beállítottságú vagyok, (angol felsőfokra, történelem emelt szintre készülök) reálból elég reménytelen (matekból cél a 25%). Eddig úgy gondoltam hogy történészet/régészetet tanulok majd, viszont ezek eléggé büfészakmák, nagyon necces velük az elhelyezkedés. Mostanában egyre többet gondolkodok hogy állam-és jogtudományra megyek tovább, csak erről semmit nem tudok hogy mi a követelmény, ha innen kijövök diplomásként mit kezdhetek vele, na meg egyáltalán ez manapság mennyire piacképes?

Sajnos ezeken kívül nem sok ötletem van, ezért örülnék hogy aki hasonló cipőben jár/járt tudna nekem segíteni 1-2 tippel. Köszönöm előre is!



2013. nov. 19. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

a jogász szakma mindig piacképes, mert nagyon sok helyre lehet menni dolgozni vele. A történelem emelt szint és az angol érettségi megfelelő felvételi tárgyként. Államilag finanszírozott képzésre talán csak 100 főt vesznek fel és a ponthatár is kb.460 körül várható. Tájékozódj a Felvi.hu-n.

Egyébként az Eltén e hó 27-én nyílt nap lesz, ha érdekel menj el. Regisztrálni az Elte honlapján tudsz.

2013. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, Elte nyílt napra mindenféleképp el szeretnék menni, bár a távolságok miatt inkább Szeged ami előnyben van nálam.
2013. nov. 19. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogász szakra mindenhol egységesen 464 pont a ponthatár az államilag finanszírozott képzésekre.
2013. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!