Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki jó fizikából légyszí...

Aki jó fizikából légyszí lépjen be van pár kérdésem/ feladatom. Holnap írunk ugye és beteg voltam,6feladat jó?

Figyelt kérdés

1 feladat


A talajhoz csuklósan rögzített rúd a vízszintessel 30°-os szöget bezárva, falnak támaszkodik. Mekkora erőt fejt ki a fal, ha a fal és a rúd között elhanyagoljuk a súrlódást, és a rúd súlya 15 N, hossza 2m.


2 feladat


Súlytalan 3 méteres rúd egyik végén 20 N súlyú a másik végén 30 N súlyú gömb van. a rúd mely pontjában tartható egyensúlyban?


3. feladat


A 30°-os lejtőn 20 N súlyú test van. Mekkora lejtőirányú erővel tartható egyensúlyban, ha a súrlodási együttható 0,2 ?


4. feladat


Több erőpár hatására gyorsulhat-e a test tömegközéppontja?



5. feladat


Labilis egyensúlyi helyzetben a test súlypontja elmozdításkor alacsonyabb vagy magasabb helyzetbe kerül?


6. feladat

Lengőteke golyójának tömege 1 kg . Mekkora erő feszití a golyőt tartó kötelet, ha a függölegestöl 30 ° -ra térítjük ki vízszintes irányú erővel?


Nagyon szépen köszönöm aki valamelyik feladatban segít...


2009. nov. 19. 18:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Azért köszi hogy segítetetek:(
2009. nov. 19. 21:30
 2/3 A kérdező kommentje:
szerdára kellD::D:D:D: szovl aki tud segíítseeen(L)
2009. nov. 20. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
most láttam meg a kérdést..ezt én 7.-ben tanultam,most vagyok nyolcadikas..de sajnálom nem tudom egyiket sem megoldani,mégha elővenném a fizika könyvemet akkor sem tudnék..ez az egész kiment a fejemből..BOCSI!:(
2009. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!