Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikából és kémiából hány...

Tom Benko kérdése:

Fizikából és kémiából hány kísérletet mutatott be a tanár órán az elmúlt iskolaévben?

Figyelt kérdés
Konkrétan az általános és középiskolákra gondolok, az 7.-12.-ig (fakultációval együtt). Magát a kérdést csak azért tettem fel, mert egyre többen jelzik vissza, hogy egyik órán sem volt demonstráció, csak előadás meg feladatok, holott szerintem a leglényegesebb része lenne mindkettőnek.
2011. szept. 17. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A következő kérdésem nem számráhányás csak furcsának találom de... Senkinek sem jut eszébe, hogy nincs pénz rá?

Szerintem is jobb lenne, mert többeket megfogna ha látná a dolgokat nem csak elméletet hallana, de sajnos nem igazán engedhetik meg maguknak az iskolák. Kajára nincs pénz a sulikban, nem hogy kísérletekre sajnos :(

2011. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én úgy lettem vegyész, hogy általános és középiskolában összesen két kezemen meg tudom számolni hány kísérletet láttam. egyébként ez egyáltalán nem olyan jó poén, mint ahogy sokan gondolják, a vegyszerek sokszor büdösek, veszélyesek (én már csak tudom....), a labor nagy odafigyelést igényel és persze sokba kerül. a felszerelés, a felhasznált anyagok, nem meg a keletkezett termékek nagyrészét nem lehet csak úgy kiönteni a lefolyóba. egy rakás pénzért veszélyes hulladékként kell elszállítani. ennyi lóvéja nincs egy átlagos sulinak. akit érdekel ez a tudomány így is rá fog találni. szerintem a jövő útja, inkább a videón levetített kísérletek lennének.
2011. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg simán meg lehetne oldani, hogy néha elvigyék pl. egyetemi előadásra az embereket. ELTE-n szokott lenni ingyenes kísérletezési lehetőség, jó hamar be is telnek a helyek rá. Igazából ha tényleg termtudos tárgyösszevonások lesznek, mert annyira nincs pénz és tanár, akkor valahogy úgy fog kinézni az órarend , h magyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyartöritöritöritöritöritöritöritöritörinyelvnyelvmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyarmagyar_termtud_matek_matek?


Mert akkor inkább kb. otthoni tanulásra kötelezném a diákokat.

2011. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem tanára és sulija válogatja. Az egyik középsulis kémiatanárom, habár egy nyomorék volt, aki nem tudott tanítani, azért sokat kísérleteztetett velünk. A másik pedig nyomorék volt, aki nem tudott tanítani, és megcsinálta magának a kísérletet, miközben az orra alatt elduruzsolta az elméleti részét, és csodálkozott, h senki nem tudja a dolgozatban, miről is szólt az egész.
2011. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lássuk csak. Nekem, általánost és gimnáziumot is számolva, összesen 4 éven át volt szerencsém fizika és kémia órákra járni (előbbiből 5 évet éltem túl o.O), ez idő alatt volt vagy 5-5 mindkettő tárgyból.
2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az anyagoknak az ára valóban kissé magas. Azonban, mint azt megtudtam, elég gyakran vannak mindenféle pályázatok, amiken az árukat, vagy legalább annak egy részét fedezni lehet. Nem mellékesen a kémiai vegyszerkészlet, ha egyszer feltöltjük, elég hosszú ideig elég lehet (tessék elképzelni, mennyi vegyszer kell egy demonstrációs kísérlethez, és milyen kiszerelésben lehet kapni), az eszközkészletben meg legfeljebb a kémcsövek a fogyóeszközök. Fizikából még az sem, oda elég egyszer megvenni a készleteket.

A büdösség, mérgezőség nem akadály, gond nélkül megoldható, nem kell miatta aggodalmaskodni. Az elhasznált vegyszerek megsemmisítése pedig csak akkor probléma, ha a kísérletek végén keletkező anyag vagy nem visszanyerhető, vagy túlságosan nagy mennyiségű, de mindkettőn lehet segíteni, csak hajlandóság kell.

2011. szept. 18. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!