Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépiskolából át lehet...

Szakközépiskolából át lehet menni gimnáziumba?

Figyelt kérdés

9-es vagyok egy szakközépben, 5-ös tanuló, de nem szeretem az iskolát. Túl gyenge, nagyon rossz osztálytársaim vannak, olyanok, akiket nem vettek fel szakmunkásba...

Ilyet csinálni lehet? Kérnek különbözetit, vagy itt az elején nem ? Év közben lehet egyáltalán vagy csak félévkor és év végén ?


2013. nov. 23. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, át lehet simán.
2013. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel azt a gimit, ahová szeretnél menni, mert minden suliban máshogy megy szerintem, egy gyengébb gimibe hamarabb bekerülsz az biztos, de tuti, hogy van rá mód.
2013. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Hát félénkor nem tudom, meg lehet-e csinálni, mert

ugye akik gimiben kezdték most a kilencedik osztályt,

egész másokat tanulnak és akkor te nem fogod tudni az első félév anyagát- de kérdezd meg a fogadó iskolában

2013. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A fogadó suli igazgató-helyettesét vagy igazgatóját keresd meg és kérdezd meg től ezeket, meg hogy kell-e különbözeti (milyen tantárgyakból)
2013. nov. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a szüleid keressék meg a kiválasztott iskola igazgatóját, ilyenkor már az ő döntése. Sajnos pont ilyenkor kicsi az esélye, hogy könnyen találsz, hiszen a rendelkezésre álló helyeket feltöltötték az év elején. Különbözeti vizsgák nélkül ilyenkor talán még meg lehet úszni, pár hónapos anyagról van szó, esetleg meg lehet egyezni velük, mikorra kell pótolni. De az igazgató döntése az, hogy szervez-e meghallgatást, felvételi beszélgetést vagy egy kis vizsgát valamelyik tárgyból, és miből kér különbözetit. A legnehezebb ilyenkor helyet találni, de azért hajrá.
2013. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

9-ből még van sanszod, hogy átvegyenek.

Én gimiből mentem szakközépbe, különbözeti vizsgát kellett tennem, mert szakmai tárgyakat nem tanultam. Kaptam tételeket, azok alapján ment a vizsga...

11-ben osztálytársam át akart menni egy gimibe, de nem vették át, mert azt mondták neki, nem tudta volna 3 év nyelvoktatását bepótolni (nálunk csak 1 nyelv volt, gimiben 2)

2014. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!