Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győri Révai Miklós gimi vagy...

Győri Révai Miklós gimi vagy pannonhalmi bencés gimnázium?

Figyelt kérdés

Ez a két gimi tetszik kitűnő vagyok de inkábbreál beállítottságú. Mechatronikai mérnök szeretnék lenni . Melyik a jobb az alábbi szempontok alapján :

- kollégiumi élet kapcsolatok

- oktatás minősége

- továbbtanulási lehetőségek

- + valaki elmagyarázhatná hogy is vannak a költségek a bencés gimiben olvastam a honlapján de konkrétan nem írták le. Leginkább olyanok válaszát várom akik ezekbe a sulikba járnak a válaszokat előre is köszönöm



2013. nov. 24. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Pannonhalmát semmiképp nem ajánlom, kizárásos alapon a másik.


Nincs egy szem lány se, se közel, se távol. Ha mechatronikai mérnöknek tanulsz, később se lesz egy szem lány se, se közel, se távol.


Azt, hogy az egyetemen csak fiúkkal leszel körbevéve, nem tudod elkerülni, ha mérnök akarsz lenni. A középiskolában viszont van lehetőséged egy olyan közösségbe tartozni, ahol egészséges a nemek aránya, azt ajánlom, használd ezt ki, mert ellenkező esetben akár életed végéig is bánhatod.


A továbbtanulás kapcsán is szeretnék néhány gondolatot kifejteni.


Van egy olyan érzésem, hogy azért akarsz pannonhalmára menni, mert a giminek nagyon jó a hírneve, állítólag sokat segít a továbbtanulásban, stb., stb.


Biztosíthatom,, hogy nem azon múlik, hogy mechatronikai mérnök leszel-e vagy sem, hogy pannonhalmára jársz vagy sem.


A kettőnek annyi köze van egymáshoz, hogy ahhoz a gimihez jóval több kitartás kell, mint az egyetemhez, ha bírod ezt, akkor a kevesebb kitartást igénylőt is bírni fogod. Plusszt viszont nem ad.


Azt, hogy mérnök lesz-e belőled, azon múlik, hogy mennyire vagy kitartó, megszállott, illetve az adott terület irányába fogékony. És ezek csupa olyan dolgok, amiket nem lehet a középiskolában megtanulni.

2013. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ .
2013. nov. 27. 06:54
 3/14 anonim ***** válasza:

A Révai nagyon jó

Oda menj (jelentkezz)

2013. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van Győrött is bencés gimi
2013. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
kolesz jó, habár buszozni kell a sulihoz, oktatás jó, győrben szerintem a legjobb, éppen ezért továbbtanulási lehetőségek is jók. biztosan kellőképpen megtanítják a matekot/fizikát a jó érettségihez.
2013. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ez a révai.
2013. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. dec. 7. 19:05
 8/14 anonim válasza:
30%
Sok idióta :,) Jobban jártál volna Pannonhalmával....
2018. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így négy év távlatából nem hiszem :)
2018. máj. 9. 18:27
 10/14 anonim ***** válasza:

@8:


1-es vagyok. Mondd már el, hogy miért, nagyon kíváncsi lennék.

2018. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!