Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyira haszos az anglisztika...

Mennyira haszos az anglisztika szak? Hol érdemes DE vagy ELTE? Milyen érettségi tantárgyakat számolnak be felvételikor?

Figyelt kérdés
Angol célnyelvi civilizáció beleszámít? Mivel lehet foglalkozni ezzel a szakmával? Az angol nyelv a szenvedélyem, más nem nagyon érdekel.

2013. nov. 28. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos el kell, hogy keserítselek. Először tömör leszek, aztán őszinte és kifejtem. Kitörölheted a seggedet az angollal. Kifejtve: egy értelmesebb ember itthon egy kis befektetett munkával leteszi a középfokút + talán kell egy nagyon minimális nyelvérzék (1%), ami azért általában megvan. Aki pedig úgy alakul az élete, hogy angol nyelvterületen van egy pár évet, az nagyon szépen megtanul angolul. Ez azt jelenti, hogy nagyon-nagyon sok ember jól tud angolul. Kell a széles(ebb) látókör, mert önmagával az angollal semmire nem fogsz menni. Ha mondjuk valamilyen különleges szakterület szakangolját tanulod meg, mindjárt más a leányzó fekvése, de ehhez is szükséges a másban való jártasság, például a természettudományokban, mert akkor értened is kell, hogy mit fordítasz le. Plusz nagyon magasak a pontszámok, sokat kell seggelni, hogy elérd, az egyetemen az angolt meg még jobban. Az ELTE-n tavaly 402 pont volt a határ, ha csak fizetősre vesznek fel, akkor 120-190 ezer egy félév. Amúgy az angol egy ocsmány nyelv szerintem, de ez privát vélemény. De ha neked valóban szenvedélyed a nyelv, jól tudod feltalálni magad, jól és talpraesetten bírsz kommunikálni, akkor szedd a sátorfádat, és irány Anglia vagy Amerika. Egy gyorsbüfé mosogatójaként fogsz kb. annyit keresni mint amennyit be kéne fizetni félévenként a (haszontalan) anglisztikára.

Az egész önálló, privát vélemény, figyelmen kívül hagyhatod, én csak hasznos tanácsokkal akartam szolgálni, de a te életed, azt csinálsz, amit akarsz (és tudsz).

2013. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kifejtést,még ha nem is pozitív számomra, jól esik,hogy fordítottál rá időt,hogy megválaszold. Tényleg a szenvedélyem az angol,más nem nagyon érdekel. Azon gondolkoztam,hogy tolmácsként vagy fordítóként felvennék hozzá egy ritkább nyelvet( értem itt: arab,francia,spanyol) és úgy lehet érdemesebb lenne, nem csak alapképzésen maradnék, hanem mesteren is. Vagy a B lehetőség, hogy osztatlan angol plusz valamilyen más tantárgy tanárira mennék,mert onnan még van lehetőség angol szakra átmenni. Külföldre diploma megszerzés után szeretnék menni,de nem letelepedni. Hidd el szép az angol nyelv a maga egyszerűségében. Te milyen nyelvet tanulsz?
2013. dec. 10. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Én meg azt köszönöm, hogy nem hülyéztél le, mert azért elég szókimondó volt a véleményem. Én is tanulok angolt, mert szükséges. Emellett olaszt tanulok, amit imádok. Ha valóban ekkora szenvedélyed az angol, akkor próbáld meg minél magasabb szinten elsajátítani, és akkor sikeres lehetsz.
2013. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szokásom lehülyézni senkit :) Véleményért írtam, a negatív vélemény is vélemény, ha most elkezdenélek osztani, az azt jelentené,hogy amúgy igazából nem is érdekel mit írsz. de engem tényleg érdekel. Egyébként az olasz nyelv is szimpatikus számomra. :) angol-olasz tolmács vagy fordító? Vagy milyen nyelv lenne mellé hasznos?
2013. dec. 14. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó nyelvérzéked van, akkor például a franciával vagy az orosszal, ami tényleg nagyon piacképes. De valami ritka, különleges nyelvvel is próbálkozhatsz, például norvég, svéd, finn. De a te döntésed, amihez kedvet érzel, amiről úgy gondolod, hogy hasznos lehet. A felsoroltakon kívül lehet más is, olasz, spanyol, lengyel, szlovák, cseh, arab, akármi.
2013. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, tudom, hogy nagyon régi kérdés, de mi történt veled azóta (ha még olvasod a válaszokat)? 🙂
2023. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!