Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb iskola?

Melyik a legjobb iskola?

Figyelt kérdés
Eötvös, Berzsenyi vagy Fazekas? Hova könnyebb bekerülni? Illetve tudtok-e még hasonló iskolákat?

2013. nov. 30. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból a legjobb?


Még az elitek között is mindegyik másban lehet jó:

légkörben, matekban, nyelvekben...


Azután a szellemiség más és más:

van, ahol katonásabb, van ahol szabadabb a légkör, de ez

is személyfüggő, kinek mi a jó.

Bekerülésileg meg nyilván a legerősebb suliba a nehezebb bekerülni....


A friss középiskolai lista szempontjai főleg az érettségi eredmények, a nyelvvizsgák és a versenyeredmények, és kb. harminc jelentős felsőoktatási intézménybe bekerültek száma.


Ezek alapján:


1) Fazekas (Bp.)

2) ELTE Radnóti

3) Szt. István (Bp.)

4) Eötvös (Bp.)

5) Zrínyi (Zalaegerszeg)

6) Városmajori



A többit nem tudom, meg lehet rendelni a HVG-nél a 100-as listát.

2013. nov. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a szellemiség is fontos. Tapasztalatok alapján hol szabadabbak, nyitottabbak?
2013. nov. 30. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
A Radnóti az elitek között nyitottabb szellemiségű, nem konzervatív, vonalas. Na azért követelmény, elvárás itt is van (sőt!), de nem kockák a tanárok sem.
2013. dec. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még az Apáczai Csere is nagyon jó (Bp)
2013. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az országos első ötbe nagyon nehéz bejutni-

Bár ha kitűnővagy meg jól megírod a felvételit, az

sem lehetetlen-

2013. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Néztem a pontszámítást, a hozott jegyek eléggé keveset érnek. Inkább a központit kell jól megírni, meg a szóbelin jól szerepelni. Azokra meg néztem feladatsorokat és meg tudtam csinálni.


Sajnos csak most az utolsó pillanatban kezdtem el gondolkodni rajta. A Berzsenyi és a Fazekas szimpatikus, közben még szóba jött az Apáczai. Van esetleg valaki közületek aki oda jár/t és tud tapasztalatokat mondani?

2013. dec. 1. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!