Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehetek emelt érettségi...

Tehetek emelt érettségi kémiából fakultáció nélkül?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rosszul tanít a tanár, pikkel rám, ergo ahol csak tud szívat, elhagyja a dolgozataimat meg minden, csak hogy egyest adhasson. Szóval akarom adni a kémia fakultációt. DE kémiával szeretnék továbbtanulni (biomérnök, vegyészmérnök). A kérdés az, hogy tehetek-e emelt érettségit kémia fakultáció nélkül(vagyis emelt óraszám nélkül)? Próbáltam keresni erre vonatkozó dolgot neten de valószínűleg béna vagyok és nem találtam. (11.osztályos vagyok)

2013. dec. 5. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
tehetsz érettségi fakultáció nélkül is teljesen opcionális, lényeg, hogy tanuld az adott tárgyat min. 2 évig
2013. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan tehetsz, a szintválasztás a te döntésed, és nem függ a fakultációtól.

Itt van rá a hiteles forrás, ha szeretsz ilyeneket olvasgatni: [link]

Nem igaz, hogy két évig kell tanulni, ez egy népi babona, szerencsére már egyre kevesebben terjesztik. Akkor érettségizhetsz, ha a rád vonatkozó tantervi követelményeket teljesítetted, az meg alapból adva van a kémiánál, ha megkapod a pecsétet, hogy érettségire mehetsz. Szakmailag azért hiányozhat az a tudás, amit a fakton kapnál, valahonnan pótolni kell. Itt vannak a korábbi feladatsorok: [link]

2013. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Fakton igazából sz**t se veszünk a tankönyvön kívül, arra meg egyedül is képes vagyok hogy átolvasom, kijegyzetelem és megtanulom - ehhez nem kell tanár. Számolások miatt meg így is különtanárhoz járok mert annyira borzasztóan tanít a faktos, hogy lehetetlen érteni. Továbbá az emelt érettségi tételeit is meg fogom kapni egy ismerősömtől aki év végén érettségizik emelten, következő évben meg már én megyek majd! Szóval szerintem lehetséges.

Köszönöm még egyszer!

2013. dec. 5. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak elővigyázatosságból! Az emelt kémia-biológia tételeket NEM lehet tudni előre! Vannak ismétlődő tételek, de megvan az esély arra is, hogy olyat húzol, ami eddig még soha, egyetlen érettségin sem fordult elő. Vannak olyan vizsgáztató tanárok, akik kiadják a diákjaiknak az úgymond tételeket, de az sem 100%-ban olyan, mint ami érettségin van. Hozzáteszem, hogy ilyet TILOS tenniük. Nem jegyzetelhet érettségiztetés közben, utána semmilyen információt nem adhat ki az ott elhangzottakról.

Kb.: 150 kémia tétel van összesen és ebből választanak ki minden évben 20-20-at. Ezek között persze van ismétlődő, de mondom, ezzel jó vigyázni! Szerintem a legjobb tételsor az a tankönyved tartalomjegyzéke! Tanuld meg a mozaik 11-12-es könyv elméletét nagyon jól, a szerves kémiához a 10-eset is! Így írásbeli elméletnél sem igen ér meglepetés, a szóbeli pedig csak gyerekjáték lesz utána :D

2013. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mozaikos könyvekből tanulok, szóval nem gond!! :D
2013. dec. 6. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen a kémia fakultációs tanárom és már elegem van belőle. kíváncsi vagyok, hogy végül hogy boldogultál/boldogulsz, leadtad végül?
2015. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!